Гледате ли БТВ-репортажа за учениците...

  • 5 764
  • 108
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 1 251
Ох, вече и аз не знам, ние родителите ли сме виновни, неподходящата среда ли, направо ме е страх, някой ден какво може да ми сервира собственото ми дете!

# 2
  • Мнения: 5 694
Ужасно е,но такова е положението в повечето училища,даже има още много по-тежки и нелицеприятни случаи.Ако МОН не вземат в най-скоро време бързи и спешни мерки,българското образование ще загине.

# 3
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Тези ми събраха очите направо, егати келешите, какви ли пък ще са родителите им ...

# 4
  • Мнения: 349
Действителността??????? Shocked Shocked Shocked Thinking Thinking newsm78 newsm78 newsm78

# 5
  • Мнения: 620
Тези ми събраха очите направо, егати келешите, какви ли пък ще са родителите им ...
"Тези" са просто деца. И да, немалко от децата се държат така в училище. Сигурно учителите са виновни... Поне така твърдят родителите. Повечето. Справка- миналогодишните дискусии около учителската стачка.
Не ви ли е жал за тези деца, за българските деца? Дали може да им се помогне? Как? С намаляване на поведението? С външно оценяване? Какво ще предложи сега МОН? А защо само МОН? Ти как мислиш, какво може да се направи, за да не се "келешат" децата?

Последна редакция: сб, 04 окт 2008, 23:51 от айви

# 6
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Тези ми събраха очите направо, егати келешите, какви ли пък ще са родителите им ...
" Ти как мислиш, какво може да се направи, за да не се "келешат" децата?

Родителите да си бъдат на мястото.
Всичко започва от семейството.
И не мога да приема, че е дете някоя, която пита учителят си "ще се направим ли тройка".

# 7
  • Мнения: 620

Вярно е, че всичко започва от семейството. И тогава какви изводи можем да си направим за българското семейство, за обществото ни изобщо? Питаме ли се как се стигна дотам, че подобно поведение е масово, толерирано сред младежите и ако си позволиш да се държиш другояче си отхвърлен, докато не влезеш в тон? Защо ценностите на децата са такива и какво би донесло това в бъдеще? Защо тази тема слиза надолу и тук сме писали 5-6 човека, а темата за "Биг брадър" се пълни с минути и прехвърля 200 страници седмично? Тези родители на тези деца /тавтологията е нарочна/ - кои са те, не са ли хората, пишещи тук, хората около нас?
Въпросите не са насочени към теб. Сигурна съм обаче в едно- всеки тук  е убеден, че в "неговото" училище не е  така.

# 8
  • Мнения: 5 694
И аз мисля ,че всичко започва от родителите и семейството,после от обществото и на последно място от учителите.Учителят, в случая какво може да направи?Няма право да го изгони от час,няма право да го накаже,няма право да го обиди ,както ученика може,няма право да му издърпа дори ухото.Единственното,което може, е да му напише забележка в бележника.И какво от това?Нещата са много комплексни и не вярвам  скоро да се оправят.До тогава ще стискаме палци нашите деца да не са от потърпевшите!

# 9
  • Мнения: 2 577
Тези ми събраха очите направо, егати келешите, какви ли пък ще са родителите им ...

такива като теб, мен и всички останали...
Нямате идея дори как едно много интелигентно и възпитано дете става съвсем различно в среда, подходяща за това.

Къде мога да гледам целите филмчета? Моля, дайте линк?

Последна редакция: нд, 05 окт 2008, 20:42 от Луда Яна

# 10
  • Мнения: 511
Ох, много, ама  много тъжно и страшно!

# 11
  • Мнения: 1 813
Много ясно,че от семейството тръгва всичко.
Аз имам много примери.
Единият :  две момиченца, едното 2ри клас другото 6 годишно, баща им пие бира на пейките пред блока, говорят глупости, псуват, накрая решава да се прибира и вика "децата си" :
- Аре,прибираме се. Чули ма? Наталио,чуваш ли мааааа? Викай сестра ти и се прибираме. Ей накрая като ви е*а майката и всичко ще се оправи.
Хората са българи,бащата е шофьор пласьор, майката работи в магазин за обувки, децата им са прилично облечени,но просто възпитанието ще им липсва. Не мога да си представя как се държат в училище.

# 12
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Най-лошото според мен в случая е, че децата които са възпитани, имат желание да учат и да направят нещо биват потискани, обижадни, бити от същите тези гамени.
Детето ми учи в елитно столично училище /поне училището има такива претенции/. Сутрин част от момичетат се поздравяват със "Здравейте курвички и педерстчета". Онзи ден едно дете повърнало, защото друго цял час пър..ло /извинявам се за натуралистичния изказ/. Тези, които не ходят по барове и бинго зали след училище биват заклеймявани. Част от децата са на по-важни родители, при тях компормисите са постоянно. Тези деца се самозабравят в постъпките си. Обиждат, тормозят другите деца и физически и психически.....
Много може да се изпише. Не знам как ще се вземат мерки обаче. Тези родители няма да се поправят току така. Трябва да се приложи наказания върху тях, но това е почти невъзможно

# 13
  • Мнения: 7 914
гледах само тази вечер и бях потресена.... 4 думички на английски за 4 години, освен думи подобни на копеле ooooh!

Учителят накрая заяви" децата не са виновни" Rolling Eyes

# 14
# 15
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
А дали гледате сега, как мрънка директорката.  ooooh!


Излиза, че принципно проблем има, но реално нищо няма да бъде решено. И главния проблем, който е според нея е че той не е педагог и поради тази причина децата не са овладяни в клас.

# 16
  • София
  • Мнения: 62 595
На тази директорка доста й се е дръпнала водата и е много изплашена.
Във всеки клас има такива ученици, дори и в малките класове. Те наистина вгорчават живота на останалите и дори не могат да ги изключат.

# 17
  • Мнения: 2 237
За съжаление май това е действителността.Наистина не знам какво трябва да направи един учител,за да го слушат и да му имат уважение.Децата днес порастват още не влязли в тийнейджърската възраст....За пример ще дам моята братовчедка,която е на 10 години но носи от най-изрязаните и секси прашки ! Shocked Която се гримира преди всяко излизане със силен и ярък грим,има на телефона си снимка на умряла жена защото видиш ли смъртта я кефела !Родителите и ли ? Те знаят и виждат,но не смеят да и кажат нищо,нека си се развивало детето.Непрекъснато и повтарят колко били лоши учителките и как я мразели.Хич не им минава през акъла че може детето им да е лошото,не учителките.Та ей за това говорим.Дето се вика "Пази боже !",че и аз имам дъщеря  Praynig

# 18
  • Мнения: 339
Проблемите с БГ училището ще стават все по-сериозни, ако наистина не се вземат мерки най-вече по-отношение на дисциплината.  Майка ми работи в сферата на образованието. Какво ли не ми е разказвала.  А учениците от ден на ден стават все по-нагли. Миналата година ходих с група ученици на екскурзия и имах възможност сама да видя как се държат с учителите си. Никакъв респект. А това бяха учители със 20 годишен стаж. И друго ми направи впечатлние. Самите деца поотделно са много възпитани. Но събират ли се повече от трима - същите тези ученици стават неузнаваеми.

blizna4e, твоят пример е показателен за грешките на нас, родителите. Наша е вината за случващото се.
Все повече започвам да се замислям, че онова "старо време", колкото и да го оплюваме, даваше много  по-добри резултати.

# 19
  • София
  • Мнения: 15 465
Като го гледах ми се струва, че след някоя друга година наистина няма да има учители. Според мен трябва казармена дисциплина, но сега ще кажете , че не съм права и никой няма право да тормози децата ви.

# 20
  • София
  • Мнения: 62 595
Да има казармена дисциплина за тези, които се държат като хванати от гората.

В един от класовете в нашето училище има едно дете, което създава невероятни проблеми - пречи в клас, сбило се е с почти всички деца като в някои случаи можеше да има направо осакатяване. Вече трета година родителите на другите деца се оплакват, пишат жалби, разговори с психолози, директорката и т.н. И се оказа, че нищо не могат да направят. Родителите на това дете отричат да има проблеми, хвърлят цялата вина на останалите деца и на учителката и заявяват, че никой нищо не може да направи, защото законът и правилникът са на тяхна страна.

# 21
  • Мнения: 339
Аз съм ЗА казармената дисциплина. Учениците трябва да уважават училището и учителите си. А не след като са му писали двойка, той да каже на госпожата : На теб нищо няма да ти направя, ама стой и гледай какво ще направя с дъщеря ти! ( по действителен случай).

# 22
  • Мнения: 2 898
Здравейте!Прави сте и за съжаление все по-зле ще става.Едно дете отива в първи клас след седем години живот. Първите седем години.Много малко може да се направи след това, защото ако родителите са "проспали" тези  години , вярвате ли тепърва да се " събудят"? Всичко започва и идва от семейното възпитание.Каквото и да прави учителят, щом вкъщи теглят по една звучна на даскала какво да се очаква?Знаете ли за какво се обаждат /не ходят,а се обаждат/ родителите в у-ще?Само за служебни бележки, за да си получават детските! Повярвайте ми, не ви трябва да знаете как изглежда един млад учител сега.През миналата година в нашето у-ще започнаха работа трима. Избягаха за 2-3 седмици.А на 15 септември двама бяха с дънки.

# 23
  • Мнения: 3 219
Това си е живата истина, колкото и да е тъжно.....
Имах /не/щастието да съм една година учителка в един техникум. Добре, че повечето деца бяха от село и са повечето момичета. Стават и се разхождат в час, говорят по телефона, гримират се и т.н. Учителя НЯМА право да гони от час, длъжен си да ги търпиш и това е.

Тези ми събраха очите направо, егати келешите, какви ли пък ще са родителите им ...

такива като теб, мен и всички останали...
Нямате идея дори как едно много интелигентно и възпитано дете става съвсем различно в среда, подходяща за това.


Така е, децата за да не изостанат от другите правят страшни магарии, от ангелчета вкъщи се превръщат в живи дяволи в училище. Често родителите и не подозират какви ги вършат децата им.

# 24
  • Мнения: 1 475
Съвсем пресен пример от учителската практика на майка ми - учителка в елитна гимназия.
Влиза в час на 8 клас - и вижда на учителската катедра стоят две ученички и си изправят  косите с преса! При което майка ми им казва да изключват пресата и да си сядат по местата- при което едната от девойките и казва -Госпожо може ли да продължа да си изправям косата, понеже след училище имам важна среща!!! Shocked/голяма наглост, а/ - при което майка ми, естествено ,че не е позволила, свила им е перките!!

# 25
  • Мнения: 689
И аз съм на мнение, че всичко тръгва от нас - родителите. Не може да мислим, че видиш ли, нашето злато е генийче, пък те - простите учители не могат да го оценят. Не можем да тръгваме за родителски срещи и подобни с единствената нагласа - тия пак ще ми искат пари и ще ме занимават с глупости. Какво да слушам за другите деца? То моето е идеално, пък и да не е - мое си е! И...видиш ли, учителите са виновни за всичко. Не умеят да респектират детето, да му поднесат материала в достъпна за него форма. А как да направят това, като ние постоянно му повтаряме как е най-доброто, най-великото, как имаме пари да му купим всичко и всички...абе...каквото пожелае, но не и да видим, че съкровището ни скоро и една книга не е прочело, незнае кой е автора на "Под игото", незнае Пенчо и Петко Славейкови братя ли са или баща и син, незнае какво означава СССР/това пише на блузките, които носи/ или по-лошото, смята, че това е някакъв футболен отбор и т.н.

# 26
  • София
  • Мнения: 62 595
Съгласна съм, че всичко тръгва от дома. Но усилията вкъщи трябва да се подкрепят и от училището. Все пак става въпрос за образование, а не за забавачница. Ако ще си пращам детето на училище само за да има кой да го гледа докато съм на работа хич няма да я бъде. Изпращам си детето да се образова, а образователният процес изисква и дисциплина и мотивираност от страна на ученика. Който не е мотивиран да си хваща пътя и това е. Доколкото зная при американците за лоша дисциплина ученикът може да бъде отстранен от училище за някакво време - ден, два, седмица. И мисля, че това е много голямо наказание за родителя, защото той ще трябва да поеме отговорност за поведението на детето си точно по най-неприятния за него начин - да не отиде на работа, за да го гледа или да търси начини детето му да не е само вкъщи или да има някой да го контролира. И тук трябва да стане същото, а не с глоби. Не може да се вземат на босия цървулите.

# 27
  • София
  • Мнения: 67
Абсолютно подкрепям мнението, че всичко е резултат на родителско внимание и възпитание.
Нека първо погледнем собствените си деца и след това да заключаваме, че образованието е лошо, а учителите некадърни.
И да съгласна съм, че дисциплината трябва да е като в казарма!

# 28
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Само аз ли видях разказа на децата как са им писани шестиците по английски?

Съгласна съм, че възпитанието на децата зависи 90% от родителите. Изцяло съм съгласна с това. Съгласна съм, че учителите нямат много права над децата. Но незаинтересоваността на голяма част от учителския състав към знанията, които предават на децата... ами, под всякаква критика са, честно! Не могат да ме убедят, че целия клас са гаменчета, след като целият клас не може да напише личните местоимения на английски - език, който са изучавали четири години.

# 29
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Дисциплината трябва да е като в казарма не само за учениците и родителите им, но и за самите учители.

# 30
  • Мнения: 4 514
Като го гледах ми се струва, че след някоя друга година наистина няма да има учители. Според мен трябва казармена дисциплина, но сега ще кажете , че не съм права и никой няма право да тормози децата ви.
Не и аз. След това, което видях в събота и снощи, съм съгласна и на по-крути мерки. Егати диванетата!
А предишният учител/учителка по английски на какво отгоре е писал/а 5-ци и 6-ци?!?!!?  Shocked И това ако не е безотговорно отношение! Не може за 4 години "изучаване" на някакъв си английски, не е химия, не е математика, а някакъв си английски, ти да не можеш да напишеш "thank you" и какво беше там още.
Бях изумена, че и момичетата, и момчетата са еднакво арогантни. И съм почти сигурна, че повечето от тези мили деца у дома си са абсолютни агънца.  Close

# 31
  • Мнения: 3 219
Бях изумена, че и момичетата, и момчетата са еднакво арогантни. И съм почти сигурна, че повечето от тези мили деца у дома си са абсолютни агънца.  Close

За туй идеше реч Twisted Evil

# 32
  • Мнения: 1 813
Всичко си тръгва от семейството.Нищо не може да ме разубеди.
Едно дете,което не е научено да уважава и слуша родителите си, как ще свикне с мисълта,че някакъв си там "бухал" бил затова сложен? Не става.

# 33
  • Мнения: 377
Само аз ли не намирам нищо шокиращо във филмите.  Rolling Eyes
Била съм 6-7 клас преди близо 20 години и мога да ви уверя, че положението не беше много по-различно. Самият репортер, при все че не е педагог си каза, че е намерил начин да стигне до децата.
За мен лично това е възраст, в която започваш да се осъзнаваш като личност, проверяваш до къде стигат границите, изпитваш търпението на възрастните и т.н. Но най-важното е, че стигаш до където ти позволят възрастните /родители и учители/ и когато те не успеят да намерят начина да стигнат до теб нещата излизат извън контрол.
Колкото да знанията им по английски съм абсолютно убедена, че беше поза. Единият като каза, че нищо не знае и почна да прави елементарни грешки и всички след него, че то срамното е да знаеш, а не да не знаеш. Аз лично не познавам тинейджъри, които да нямат основни познания по английски, най-малкото от интернет и компютърните игри.
Съгласна съм, че има и ученици с наистина проблемно поведение, при които има нужда от специални мерки. На показаните във филма на 90% си бяха нормални деца.
И като потвърждение на мнението ми едно от момчетата, когато отидоха да ги снимат официално /не със скритата камера/, си каза, че са го тествали новия учител и като са видели, че е готин са почнали да се държат нормално.  Peace

# 34
  • Мнения: 2 786
Най-лошото според мен в случая е, че децата които са възпитани, имат желание да учат и да направят нещо биват потискани, обижадни, бити от същите тези гамени.
Детето ми учи в елитно столично училище /поне училището има такива претенции/. Сутрин част от момичетат се поздравяват със "Здравейте курвички и педерстчета". Онзи ден едно дете повърнало, защото друго цял час пър..ло /извинявам се за натуралистичния изказ/. Тези, които не ходят по барове и бинго зали след училище биват заклеймявани. Част от децата са на по-важни родители, при тях компормисите са постоянно. Тези деца се самозабравят в постъпките си. Обиждат, тормозят другите деца и физически и психически.....
Много може да се изпише. Не знам как ще се вземат мерки обаче. Тези родители няма да се поправят току така. Трябва да се приложи наказания върху тях, но това е почти невъзможно

Представяш ли си какви родители ще бъдат един ден тези деца?  Shocked

# 35
  • Благоевград
  • Мнения: 142
Репортажът е наистина показателен.
Всеки, който не е имал пряк контакт с училищната среда през последните
години е изумен  Shocked. Лошото е, че подобни сцени са ежедневие за
повечето учители , те се чудят да усмиряват ли класа, да преподава уроци,
да изпитват ли или упражнения да провеждат.
Само който е бил учител може да разбере истинската трагедия в училището.
Жалкото е , че учителите нямат почти никакви права и варианти за наказание :
е има възможност за изключване, но какво от това , нали въпросното гаменче ще
продължи терора в друго училище, а на негово място ще постипи друг изключен
със сащото поведение(а може и по-лошо).

Аз съм имала случай , в които:
- в час влизат дрогирани;
- опитват се да си пият кафета (които обаче веднага заминават в кофата за боклук
   и хич не ме е било грижа имат ли пари да си купят ново такова);
- да ядат в час закуски и семки  ( но винаги се е налагало първо да си изметат стаята и след това  продължавам с часа, а времето за метенето си го допълвам в междучасието или с извънреден час)  Laughing
-имах и случай, в който една госпожичка седна на отворен прозорец на третият етаж и заяви
" ако продължавате да ми правите забележка, ще скоча от прозореца за да ви накажат 
   после " .

Изобщо много инциденти , но се радвам , че вече съм вън от тази сфера .
Искрено се надявам с подобни репортажи да се промени положението , да се дадат повече
права на учителите за санкциониране и гонене от час.
Ох, стига с обясненията !
Ще следя мненията ви !     bouquet

# 36
  • Мнения: 1 813
За кафето не е чак толкова голям проблем според мен, тъй като учителите редовно пращат ученици "купи ми кафе,ето ти пари"  и си го пият по време на час.
Яденето също да беше най-големия проблем. Просто е грозно.
Има къде,къде по-страшни неща.
Братовчедка ми,която не е от кротките пубертети,скоро смени училището. От малко по-елитно,отиде в "западнало". Изискванията на учителите били:
-Моля ви се,всичко може да правите,само не се дрогирайте в час.
 #Crazy

# 37
  • Мнения: 4 514
Била съм 6-7 клас преди близо 20 години и мога да ви уверя, че положението не беше много по-различно.
Не знам ти къде си ходила на училище, но аз завърших гимназия през 98-ма и подобно поведение беше немислимо. Нашият клас беше бунтарският във випуска и въпреки това не сме си позволявали неуважение към учителите. Веднъж избягахме дружно от час, за да подкрепим местния волейболен отбор в много важен мач (имаше смисъл Grinning) и после такива наказания отнесохме, че дълго време си сърбахме попарата. За мен такова поведение не е допустимо и не мога да го оправдая. Единственото, което бих могла да изтъкна в защита на онези ученици е, че в действителност по-виновни от тях са само родителите им и незаинтересованите им учители, които са им пишели 6-ци за нищо. Вярно е, че 90% от тези деца са нормални деца и това е най-страшното. Ако това е нормалното, не искам дори репортажи да виждам за проблемното поведение.  Confused

# 38
  • София
  • Мнения: 62 595
Нормални са дотоклова, доколкото зависи точно къде са границите на нормалното. Ако днес повечето ученици са с мироглед и поведение на тези от филмчето, то това е нормалното (поне статистически). Но доколко е приемливо?

Изобщо не съм съгласна с това за границите и осъзнаването. Децата се осъзнават като личности още на 3-годишна възраст и още оттогава знаят къде са границите. Няма как да се чака на 13 години тепърва да се търсят граници. Просто знаят, че нищо не може да им се случи, освен да ги преместят в друго училище. А това е безнаказаност. Идва време на сериозните санкции.

# 39
  • Мнения: 377
Анту, говоря за 94-95, когато съм била 6-7 клас.
И под "нормално" нямам предвид, че е нещо, което одобрявам или поощрявам, а просто, че е типично за тази възраст - отговаряли сме на учители, яли сме в час и сме се замеряли с тебишири. Аз лично съм отказвала да изляза да ме изпитат, защото учителката имаше "неблагоразумието" да ме нарече Татяна, пък аз не се казвам така, това ми беше първата 2-ка и когато учителката ми каза, че ако не изляза ще ми пише 2 и отговорих, точно, че въобще не ми пука.  Laughing
Сега ми е смешно, но тогава го имахме за голямо "геройство". И все пак повечето учители намираха правилния подход и хора станахме. Това, което имах предвид е, че репортажът е доста тенденциозен и са показани първите часове на един нов, млад учител, който на всичкото отгоре не е педагог /колкото и да обясняваше репортерът, че това въобще нямало значение, не съм съгласна с него/ и както той, така и учениците си казаха, че нещата са се нормализирали.
А и още в първия час, когато не успя да се справи с учениците, каза че е повикал колежка, която е овладяла положението, значи може, но трябва да знаеш как.  Peace

RadostinaHZ, ами то затова казват, че има и бебешки пубертет. При мен лично е имало точно такова поведение на тази възраст, да проверя до къде ще ми позволят да стигна родители, учители и т.н. възрастни и кога ще се "опаря". И не твърдя, че всички деца са еднакви, вече казах, че има и такива със сериозни поведенчески проблеми, с които трябва да се работи сериозно, но далеч не са болшинството.

# 40
  • София
  • Мнения: 62 595
Охооо, вие през 94-95 вече сте били изпуснати, така да се каже. Дисциплината беше до зората на демокрацията, най-много до 91-92. Просто нямаше как по време на соца да се правят издънки, защото вериятността да ти хвръкне поведението беше огромна, а с това се сбогуваш и с кандидатстването във ВУЗ или в гимназия. Пионерската и комсомолската организации също държаха здраво контрола - а си се издънил точно в 6-7 клас, а не са те направили комсомолец, а оттам и сто други неприятности си имаш, че и характеристиката ти става кофти за кандидатстване. С редки изключения родителите не позволяваха децата им да се държат зле, защото после рапортуваха на килимчето в директорския кабинет. И тях ги грозеше порицание на партийно събрание в трудовия колектив.

Пиша всички тези неща, за да ти кажа, че ти времето, което ти описваш вече е било съвсем различно, а и ти си била доста малка. Най-много в начална степен да си хванала от старото време.

# 41
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
А моля, моля. Мой роднини бяха 1996 - 4 клас. Може да сметнете коя година са били 7-8-9 клас е та тези деца не бяха с такава дисциплина. Влезнаха в национални отбори по различни дисциплини. Спечелиха международни конкурси. Сега са отличници в престижни международни университети. Всички деца от випуска му. Без изключение.
Така че, айде да не обобщаваме.

# 42
  • Мнения: 377
Ох, това ми е последния пост по темата, че явно не се изразявам като хората.   Blush
И ние не сме били толкова "изпуснати", и по олимпиади сме ходили и в университет влязохме повечето. Директорката на въпросното училище в сутрешния блок каза, че и част от тези ученици ходят по олимпиади и показват добри резултати.
Въпросът е, че като почнеш да се чувстваш "голям" и "зрял" проверяваш докъде ще те търпят, ако мине. И като ти кажат "сори, но не минА" си сядаш на д-то и си гледаш задълженията.

# 43
  • София
  • Мнения: 62 595
Нали точно за това става въпрос - практически никой не им казва кога да си седнат на д-то, защото правилниците са така направени, че не вършат работа. Учителят дори и да каже сега "сори, ама не минава" ще получи в отговор "нищо не можеш да ми направиш".

А това с олимпиадите направо ме разбива. Колко са тези деца от училището, които ходят на олимпиади?! Съмнявам се да са повече от 1/4 и то в най, ама най-добрия случай. Ние навремето бяхме от елитна гимназия и уж беше задължително да ходим на олимпиади, пък пак имаше хора, които не ходеха или стигаха най-много до градско ниво. А сега не ми се коментира изобщо.

В нашето училище малко деца ходят на състезания доброволно. Има паралелки, в които учителите ги задължават, но познайте колко деца имат добри резултати при такова условие.

# 44
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
А това с олимпиадите направо ме разбива. Колко са тези деца от училището, които ходят на олимпиади?! Съмнявам се да са повече от 1/4 и то в най, ама най-добрия случай. Ние навремето бяхме от елитна гимназия и уж беше задължително да ходим на олимпиади, пък пак имаше хора, които не ходеха или стигаха най-много до градско ниво. А сега не ми се коментира изобщо.

В нашето училище малко деца ходят на състезания доброволно. Има паралелки, в които учителите ги задължават, но познайте колко деца имат добри резултати при такова условие.

Само дето е трябвало да прочетеш, че не съм казала олимпиади, а национални отбори, което е лееееко по-различно. Но явно в бързането да ме оплюеш ти е убягнал този дребен факт.

# 45
  • Мнения: 1 813
Вижайки Радостина в темата,ми е ясно накъде отиват нещата...

# 46
  • Мнения: 4 514

Само дето е трябвало да прочетеш, че не съм казала олимпиади, а национални отбори, което е лееееко по-различно. Но явно в бързането да ме оплюеш ти е убягнал този дребен факт.
Не мисля, че мнението на Радостина е било насочено към теб, Гери!  Peace Беше към Tangerine, че директорката на училището от репортажа казала, че и техни деца са ходели по Олимпиади. Преди да се засегнете, прочете всички мнения!  Peace

А това с олимпиадите направо ме разбива. Колко са тези деца от училището, които ходят на олимпиади?! Съмнявам се да са повече от 1/4
Да бе! Като ги гледах, не повече от 10-тина да са били... Confused

# 47
  • Мнения: 49
Не ме уплашиха или шокираха децата. Просто отново се сетих за родителите, които бяха ядосани на стачкуващите учители и за мнозинството българи, които се присмяха на техните искания. Ами сега ще си стоим и гледаме последиците от "запушването" на устите на педагозите, които предпочитат да се хванат в някоя фирма или да продават на пазара, вместо да вложат усилия да направят от децата ни интелигенти граждани  bowuu  Когато да бъдеш учител се приеме на сериозно от всички нас (още си спомням как някаква нахакана лелка казваше "Ама как даскалката по музика на детето ще взема колкото мен, а ще работи само половин ден?!"), тогава в училищата ще постъпват на работи сериозни, кадърни, подготвени млади специалисти, а не педофили (за такъв случай в това училище беше споделил авторът на репортажа в сутрешния блок на бтв).

# 48
  • София
  • Мнения: 62 595
Писах изобщо за олимпиадите. Затова дадох пример от училището на децата и то за начална степен, когато би трябвало да са най-мотивирани да се явяват на състезания от всякакъв тип. Колкото по-нагоре по класовете се ходи, толкова по-малко са желаещите, а да не говорим за подготвените.

Националните отбори не искам да си обсъждаме, защото те са изключение. Стана ясно, че математическите гимназии си имат по един отбор и се борят помежду си. Не зная как се прави национален отбор от деца от цяла БГ и да се обучават. По-скоро най-силният училищен отбор на национално ниво отива на международни състезания.

# 49
  • Мнения: 5 622
Като го гледах ми се струва, че след някоя друга година наистина няма да има учители. Според мен трябва казармена дисциплина, но сега ще кажете , че не съм права и никой няма право да тормози децата ви.

Съгласна съм! А ако децата ни са кротки и възпитани, казармените мерки няма да ни тревожат, защото няма да засягат нашите деца. Не е ли така?!

И определено съм ЗА камерите в класните стаи, по коридорите, дворовете, че и в тоалетните!

# 50
  • Мнения: 4 514
И аз съм ЗА камерите. В училището на свекърва ми сложиха в коридорите. Каза, че инцидентите (сбивания, блъскания, крещене) значително намалели. Според мен и "фалшиви" камери да сложат, пак ще има възпитателен ефект.

# 51
  • Мнения: 5 622
И аз съм ЗА камерите. В училището на свекърва ми сложиха в коридорите. Каза, че инцидентите (сбивания, блъскания, крещене) значително намалели. Според мен и "фалшиви" камери да сложат, пак ще има възпитателен ефект.

Временен. Какъвто ефект имаха фалшивите полицейски коли на магистралата  Wink

Камерите трябва да работят и да записват, трябва да има кадри( в смисъл служители), охрана или други, които да следят всичко на монитори, за да могат да реагират адекватно и моментално, ако се допуснат някакви нередици в клас или извън него.

Честно казано бих била много по-спокойна ако знам, че в училището на детето ми има камери. Даже лично бих спонсорирала закупуването им, ако това е нужно!

А къде е това, където ученичка пита учителя дали иска да правят тройка? 
#Crazy

# 52
  • Мнения: 49
Колко училища нямат пари за парно вие камери искате  ooooh!

# 53
Прекалената заетост на родителите и това, че учителите нямат никакви права дава своите резултати.

# 54
  • Мнения: 4 514

Временен. Какъвто ефект имаха фалшивите полицейски коли на магистралата  Wink

Права си.  Confused Веднъж разберат ли, че не са истински (а неминуемо ще стане ясно) - край. Иначе разбира се, че е по-добре да има записи - най-малкото, за да се разследват инциденти, ако, да не дава Господ, се случват.

# 55
  • София
  • Мнения: 62 595
И да са истински - какво от това! Никой няма да посмее да ги използва като доказателство за дисциплинарна мярка, защото децата са малолетни или непълнолетни.
Никой няма право да ми записва детето в коридора или в класната стая. Трябва да има правилници, които да имат такива мерки за поощрение и наказание, че да се гарантира нормален учебен процес и тези мерки  да се прилагат. Няма нужда от камери.

# 56
  • Мнения: 5 622
Е, как да няма право? Вече навсякъде има камери. Много работни места са оборудани с такива! По света ги има също навсяъде, не виждам нищо нередно! И никой не ме пита искам или не да бъда записвана, така или иначе го правят за наша сигурност. Пак казвам, аз съм ЗА!


Колко училища нямат пари за парно вие камери искате  ooooh!

И в ДГ на сина ми нямат пари за много неща, но родителите събираме пари за всичко- ремонти, бои, килими, пердета, автомати за салфетки и какво ли още не. Не съм против. Като не може държавата да го осигури, ще правя каквото мога за детето си. Предпочитам този вариант пред другия да стоя и да се вайкам  Peace

# 57
  • Мнения: 49
Май до няколко години родителите сами ще се справят и със събирането на пари за ремонти, парно, камери и т.н., и с намирането на преподаватели и осгуряването на адекватно заплащане. Както се казва - направи си сам... образование  Close

# 58
  • София
  • Мнения: 62 595
БУБА,

Ти си пълнолетна и като такава можеш да откажеш или да приемеш да те снимат.
 И в колко училища при западняците има камери по коридорите и класните стаи? За охрана на външните граници на училищата може и да има, но се съмнявам дълбоко някой да е сложил такива в стаите и коридорите.

Не разбирам защо си мислиш, че камерите ще решат проблемите с дисциплината в училище.

# 59
  • Мнения: 2 898
Не ме уплашиха или шокираха децата. Просто отново се сетих за родителите, които бяха ядосани на стачкуващите учители и за мнозинството българи, които се присмяха на техните искания. Ами сега ще си стоим и гледаме последиците от "запушването" на устите на педагозите, които предпочитат да се хванат в някоя фирма или да продават на пазара, вместо да вложат усилия да направят от децата ни интелигенти граждани  bowuu  Когато да бъдеш учител се приеме на сериозно от всички нас.

 Напълно съм съгласна.Никой тогава не подкрепи учителите. Гледаха им сеира. Сега стачкуват  сестри, животновъди и т. н....Но момента беше изпуснат.Сега се наслаждаваме на последиците.

# 60
  • Мнения: 5 622
БУБА,

Ти си пълнолетна и като такава можеш да откажеш или да приемеш да те снимат.
 И в колко училища при западняците има камери по коридорите и класните стаи? За охрана на външните граници на училищата може и да има, но се съмнявам дълбоко някой да е сложил такива в стаите и коридорите.

Не разбирам защо си мислиш, че камерите ще решат проблемите с дисциплината в училище.

Честно казано не съм забелязала дали в американските училища има камери в стаите и коридорите, макар да съм имала тази възможност  Thinking Но там тези проблеми отдавна са решени (на повеето места, освен в гетата, където може би и сега има проблемни ученици, не може би, ами има..), та затова камери не им трябват. Убедена съм, обаче че ако имат проблеми, камери ще бъдат инсталирани и никой няма да те пита искаш или не. Трябва да има респект. Гледах и двата репотажа по БТВ и определено видях, че в БГ училище към днешна дата респект към учителите НЯМА.  Stop И да, камерите са САМО един вариант. Убедена съм, че има И други, което не изключва използването на камери.

Аз пък не разбрах ти защо мислиш, че камерите НЯМА да решат проблема с дисциплината  Thinking

П.С. На много места има камери и никой не ме пита или да ми иска съгласието дали да ме снимат или не  Wink

Аз спорът дали да има камери го приключвам. Мисля бях достатъчно ясна с позицията си и не виждам какво повече има да бистря или да доказвам вижданията си. А и репортажите бяха повече от ясни  Peace  Tired

# 61
  • Мнения: 1 813
Аз не се изненадвам,че един учител е против слагането на камери в стаите. Но няма да кажа защо.  Wink

# 62
  • Мнения: 5 622
Аз не се изненадвам,че един учител е против слагането на камери в стаите. Но няма да кажа защо.  Wink

Аха, пусна бомбата и избяга, а?  Laughing

# 63
  • София
  • Мнения: 62 595
Ако случайно някой е решил, че съм учител, пак да кажа за протокола - не съм учител, а икономист.

И аз смятам да приключа с камерите. Така или иначе съм обяснила в един от постовете си, че има един много по-важен и ефикасен начин да се решат проблемите с дисциплината  и той грубо казано е правилникът на училището и заложения в него метод на моркова и тоягата със съответните санкции. И понеже спомена за ходенето на работа, ще ти напомня, че в компаниите също има правилник на вътрешния ред, в който освен определените по закон санкции има и вътрешни такива. Като постъпиш и сключиш трудовия си договор се задължаваш да спазваш този правилник и ако го нарушиш има санкции - финансови или дисциплинарни, които ако не работят фирмата е на път да се сблъска челно със сериозни проблеми. 

Е, в училището също трябва да има работещ правилник със съответните мерки, засягащи както децата, така и родителите поради причината, че децата са малолетни или непълнолетни и родителите им отговарят за тях.

# 64
  • Мнения: 5 622


Е, в училището също трябва да има работещ правилник със съответните мерки, засягащи както децата, така и родителите поради причината, че децата са малолетни или непълнолетни и родителите им отговарят за тях.

Aбсолютно съм съгласна с теб. Санкции трябва да има. Иначе учениците придобиват едно чувство на безнаказаност и съвсем не са далеч от истината..

Мярката да се пишат САМО забележки е меко казано..смешна

# 65
  • Мнения: 1 813
Как защо, БУБА? Аз във всяка тема за училището и учителите съм го писала. Те не са по-малко арогантни от учениците. И най-честата реплика е "Иди го докажи","Слез при директора","Оплачи се на когото искаш" и т.н.
Култово е : "Ама кой е казал,че животът е честен а?"  Flutter

# 66
  • Мнения: 5 622
Човекът си каза в репортажа- учителите се принуждават да слязат на нивото на учениците за да се справят........................

# 67
  • София
  • Мнения: 62 595
Учителите започнаха да напускат още в зората на демокрацията, защото като на всички бюджетни и на тях заплатите им се обезцениха. И поколението на учителите се смени.

Ах,Не,

Ти какви учители очакваш да има при 20 години преход?! Новите учители са продукт също на този преход. В педагогическите специалности може да се влезе и с тройка и да се излезе с тройка. Какво можеш да очакваш от учител (и от който и да е специалист), който като студент е гравитирал около тройката и допуска правописни и граматически грешки? Сигурно да преподава за шестица?

# 68
  • Мнения: 1 813
Човекът си каза в репортажа- учителите се принуждават да слязат на нивото на учениците за да се справят........................

А,не не,не говорим за такава ситуация. Казвам неща,които съм видяла  и чула аз,в моя клас,не в 7 8 клас,а в 10 11,когато говорим за дипломи,високи оценки,гонене на успех и т.н.

# 69
  • Мнения: 5 622
Учителите започнаха да напускат още в зората на демокрацията, защото като на всички бюджетни и на тях заплатите им се обезцениха. И поколението на учителите се смени.

Ах,Не,

Ти какви учители очакваш да има при 20 години преход?! Новите учители са продукт също на този преход. В педагогическите специалности може да се влезе и с тройка и да се излезе с тройка. Какво можеш да очакваш от учител (и от който и да е специалист), който като студент е гравитирал около тройката и допуска правописни и граматически грешки? Сигурно да преподава за шестица?

Това е другия проблем....Но той не е само при учителите. Още по-страшно е, че има и такива "лекари", но да не се отклоняваме от темата  Confused

# 70
  • Мнения: 1 840
И аз смятам, че трябва да има сериозни санкции и строга дисциплина - както беше някога. Три неизвинени отсъствия - и си изключен. Никой не си и помисляше да покаже неуважение към учител. Спомням си нашата директорка - страх ни беше да минем покрай нея, но я уважавахме. Спомням си учителя ни по биология - невероятно строг, наказваше ни дори ако не те намерил на чина ти, когато е влязъл в час. Но всички ученици, до един, си знаеха материала по биология, ама ВСИЧКИ, дори и двойкарите. Още имам трайни знания от неговите уроци и после на всички нас в гимназията ни беше невероятно лесно в часовете по биология и химия. Шапка му свалям и го уважавам безпределно! И не само аз.
Днес учителите са превърнати в посмешище, никой не ги уважава - нито родителите, нито учениците. Ако преди се случеше учителката да се оплаче от нас на родителската среща, вкъщи имаше конско на тема "как можа да ме изложиш така, толкова се засрамих". А сега... родителите защитават децата си и плюят по учителите. Е как ще ги уважават учениците.
Но си мисля, че дори и да има строги наказания, проблемът няма да се реши, защото в днешната младеж няма съзнание, няма чувство за вина, чувство за отговорност, няма амбицията да постигне нещо. Децата са незаинтересовани, демотивирани и живеят с девиза: Правя каквото си поискам и никой нищо не може да ми каже. Едно време се срамувахме, когато ни направят забележка, не искахме да се злепоставим пред учителя, защото държехме на неговото добро мнение, не искахме да го разочароваме, а на сегашните деца това не им прави никакво впечатление. Дори още по-лошо - това е повод за гордост. Страшно се изместиха ценностите. Направо се обърнаха  с главата надолу. Това, което едно време беше качество, сега е недостатък, достоен за осмиване. Бях свидетел на сцената как две момчета се присмиват на трето, че ходи на училище с раница и то се чувстваше неудобно, ужасно се засрами. Т.е. те са нормата, а то е изключението. Опитвам се да се съпротивлявам срещу това, когато възпитавам собствените си деца, да им обясня, че не е страшно да си различен и че не е страшно другите да ти се присмиват, а важното е да постъпваш правилно и да бъдеш добър човек. Докога ще удържа фронта и аз не зная.  Rolling Eyes Страх ме е за децата ми.

Последна редакция: пн, 06 окт 2008, 22:43 от Маги ДС

# 71
  • Мнения: 104
Евала на БУБА, споделям напълно всичките й мнения в тази тема!
Аз не съм завършила гимназия толкова отдавна (преди 6 години) и по мое време имаше проблемни ученици и ние сме правили дивотии, но честно казано на фона на днешните младежи се чувствам като динозавър - такова чудо никога не е било при нас и малко или много си имахме уважение към учителите, а за онези проблемните си се вземаха сериозни мерки - изключване, повтаряне на класа и т.н.
Не знам кой има вина за това положение... цялото ни общество си е виновно, не само родители или учители, ценностите тотално се измениха в последно време. Наистина проблеми си има в училищата и на много места са останали учители, на които изобщо не им е мястото там, но за съжаление при условията, които им се предлагат, просто не можем да изискваме нещо по-добро. Няма кой да дойде... в педагогиките приемат с тройки, тези, които не са ги взели никъде другаде... Но не са прави и много родители, които изискват и очакват от учителите да им образоват и да им възпитат децата, а те самите са ги оставили на самотек. И като прибавим за капак и учебната ни система, която с всяка нова реформа става май все по-зле, ни остава само да се молим да дойде някакво просветление свише, защото положението сега си е направо безизходно...

# 72
  • София
  • Мнения: 62 595
Изобщо не съм съгласна с това за отговорността на обществото. Къде е и кое е това общество? Комшиите от блока, шефът на работа, приятелите? Когато децата ми са на училище те не са в обществото, а в училище, където би трябвало повечето неща да са организирани, включително да се спазва дисциплина. Училището е система, подлежаща на управление така, както подлежи на управление една компания. Ако един работник не си върши работата или постоянно нарушава правилата никой няма да каже, че обществото било виновно, нали? Работникът ще си понесе санкциите независимо от обществото.

# 73
  • Мнения: 104
Ок, Радостина, държиш да си контра, уважавам мнението ти... честно казано се съмнявам, че не разбираш какво имам предвид, но както и да е... Това е моето мнение... За мен носят отговорност и комшиите от блока, и шефът, и приятелите, дотолкова доколкото обществото спомага за изграждането на децата като личности и за формирането на възгледите им. Колкото и да се стараят родителите да ги опазят от опорочаване и да ги учат на правилните ценности, за съжаление те не са изолирани само в семейната среда, съзнателно или не, това, което наблюдават в околните оказва някакво влияние... в този смисъл за мен и обществото е отговорно... Като няма организираност в много други сфери (да не кажа  в повечето, че ще е съвсем крайно) как да изискваме организираност в училище? За съжаление училищата не са частни компании, а в повечето случаи са държавни... за мен не са много по-различни от останалите ни държавни институции... Но сигурно няма да се съгласиш с мен, а аз не виждам смисъл от спорове и не държа да убеждавам другите в правотата си, така че приемам, че може и аз да съм в грешка и спирам до тук...

# 74
  • София
  • Мнения: 62 595
Не държа да съм контра, а държа да не се влиза в омагьосания кръг "всички сме виновни или цялото общество е виновно и накрая няма никой виновен. Или както се казваше преди време "колективната отговорност е колективна безотговорност".

То, затова училището е организирана система - има свои правила и да е до известна степен отделена от обществото. Комшиите и шефът не трябва изобщо да играят роля в училище, защото иначе ще оставя децата ми да ги обучават комшиите и шефът, а не да ги пращам на училище. Като каза, че училищата са държавни -  мен и теб ни задължават по закон да си водим децата на училище (а не по желание) и поне формално има някакви санкции Училището освен всичко друго е И административна структура, която има свои правила и подлижи на управление и има самостоятелност, която не би трябвало да се влияе от майката на Иванчо или поредната фолкпевица. При това положение по някакъв начин трябва да се гарантира нормален учебен процес и спазване на дисциплината и опазване на живота и здравето на децата. А не учителката да се занимава по 15 минути с 2-3 деца с лошо поведение или децата да се бият на живот и смърт по коридорите и в двора.
Ако родителите са безотговорни - да бъдат санкционирани по всички възможни начини. Ако правилниците не работят - да се направят нови. Изобщо, несериозно ми изглежда твоето твърдение, че като няма организираност в другите сфери не може да се очаква и от тази.

# 75
  • Мнения: 544
Човекът си каза в репортажа- учителите се принуждават да слязат на нивото на учениците за да се справят........................

Колко жалко!
Вместо обратното - учениците да израстват до нивото на учителите си.

# 76
  • Мнения: 4 514
Аз не съм видяла да има училище с написани и подписани от родителите правила. Всичко е на устен принцип. И никой за нищо не може "копче" да ти каже. Пример отпреди малко:
Колежката ми, преди да започне работа във фирмата, е била учителка. Наскоро се видяла със своя колежка от там и тя й разказва следния случай (за ученици 6-7 клас): по време на час хваща две момчета от класа да си разменят порно картинки по телефоните.  Sick Учителката ги взема и иска среща с родителите. На другия ден идва супер наперен татко, който почва да крещи на "даскалицата" и почти да скача на бой, защото била взела телефона на чедото. Коя била тя и с какво право. Въобще дори не се стигнало до обяснение защо ги е взела - онзи бил толкова агресивен, че не й дал шанс. Този случай няма да го коментирам, предполагам всички бихме били на едно мнение.
Обаче аз искам да попитам министъра на образованието толкоз ли е трудно да се забрани използването на телефони по време на час? Наскоро се обсъждаше този въпрос при Милен Цветков, единия от коментаторите каза, че имало страшно много родители (да не кажа повечето), които били против подобна мярка, искали децата им да си говорят свободно по време на час.  Shocked Интересно същите тези родители дали си дават сметка колко може да се научи от материала, ако процесът е постоянно прекъсван от звъна на телефон.  Tired

# 77
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Аз не съм видяла да има училище с написани и подписани от родителите правила. Всичко е на устен принцип. И никой за нищо не може "копче" да ти каже. Пример отпреди малко:

Анту, в училището на детето ми има написани и подписани правила от родителите. Всяка година се прави това. Но въпреки това, по-нагоре описах случаи от ежедневието на детето ми.

# 78
  • Мнения: 637
Потресена съм. Трябват жестоки мерки за да се оправи тая дисциплина ooooh!
Всичко е с краката нагоре с децата. И се прави умишлено, защото един прост народ се управлява много лесно. Отврат Sick
А гледахте ли снощи еротичните снимки на 12 годишни момичета. Ония в лесбо-поза Sick Какъв е примерът, който получават децата ни? Престъпници, порно звезди и чалгаджийки, т.е. пеещи порно звезди. Направо е престъпление с това поколение. Това са изхабени хора без никакво бъдеще Rolling Eyes

# 79
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Човекът си каза в репортажа- учителите се принуждават да слязат на нивото на учениците за да се справят........................

Колко жалко!
Вместо обратното - учениците да израстват до нивото на учителите си.

Ами знаеш ли - въпрос на това, как ще се постави учителят... Пресен пример с дете, което ми е много близко: до миналата година - абсолютен гамен. С постоянни проблеми с учителите, особено с класния си ръководител (между другото, доста неприятна личност...). Тази година имат нов класен ръководител - който без проблем направи контакт с него. Детето вече не бяга от час, нещо повече - спира и другарчетата си от подобни постъпки. Ходи с желание на училище, с една дума.

Та кой на чие ниво е отишъл и какво е постигнал с това?

# 80
  • Мнения: 1 813
Потресена съм. Трябват жестоки мерки за да се оправи тая дисциплина ooooh!
Всичко е с краката нагоре с децата. И се прави умишлено, защото един прост народ се управлява много лесно. Отврат Sick
А гледахте ли снощи еротичните снимки на 12 годишни момичета. Ония в лесбо-поза Sick Какъв е примерът, който получават децата ни? Престъпници, порно звезди и чалгаджийки, т.е. пеещи порно звезди. Направо е престъпление с това поколение. Това са изхабени хора без никакво бъдеще Rolling Eyes

.

Това при Милен Цветков ли е било също? Може ли линк.

# 81
  • Мнения: 4 514
Не това беше в Господарите май... ако правилно помня анонса.

# 82
  • Мнения: 278
Вчера дъщеря ми - 7 клас, се върна възмутена от у-ще и казва "мамо, наистина не се издържа!"  Две момичета от класа й се целували с език, хващали се за... и се снимали! И щерка ми много се чуди, как могат въпросните девойки  си мислят, че са интересни! За нея са гнусни/и с право/. Жалкото е, че вече в класа всички станали такива, тя и приятелката й търпят всякакви обиди, защото не бягат да пушат, не се гримират и се държат нормално за възрастта си.
Нямам думи, страх ме е да си помисля докато малкия тръгне на у-ще какво ще е!

# 83
  • Мнения: 5 622
Вчера дъщеря ми - 7 клас, се върна възмутена от у-ще и казва "мамо, наистина не се издържа!"  Две момичета от класа й се целували с език, хващали се за... и се снимали! И щерка ми много се чуди, как могат въпросните девойки  си мислят, че са интересни! За нея са гнусни/и с право/. Жалкото е, че вече в класа всички станали такива, тя и приятелката й търпят всякакви обиди, защото не бягат да пушат, не се гримират и се държат нормално за възрастта си.
Нямам думи, страх ме е да си помисля докато малкия тръгне на у-ще какво ще е!
Confused
Предполагам говориш за Варненско училище. Ако може да кажеш за кое става въпрос. Ако не в темата, бих искала да те помоля да ми кажеш на ЛС.

# 84
  • София
  • Мнения: 95
Действителността??????? Shocked Shocked Shocked Thinking Thinking newsm78 newsm78 newsm78
Такива като НАС-всеки родител мисли,че детето му е добро!А в училище децата си избиват комплексите!

# 85
  • Мнения: 637
http://vbox7.com/play:c26d968e
 ето ви 12годишните порнозвезди Sick

# 86
  • Мнения: 377

Ами знаеш ли - въпрос на това, как ще се постави учителят... Пресен пример с дете, което ми е много близко: до миналата година - абсолютен гамен. С постоянни проблеми с учителите, особено с класния си ръководител (между другото, доста неприятна личност...). Тази година имат нов класен ръководител - който без проблем направи контакт с него. Детето вече не бяга от час, нещо повече - спира и другарчетата си от подобни постъпки. Ходи с желание на училище, с една дума.

Та кой на чие ниво е отишъл и какво е постигнал с това?

И аз това се опитах да обясня, но не успях особено.
Не знам защо продължавате да пропускати факта, че дори репортерът на БТВ, който не е педагог и е отишъл да снима с ясната цел да прави сензационни репортажи, си призна, че все пак е успял да се справи с тези "гаменчета".  Rolling Eyes
Дори когато отиде в началото на учебната година децата искрено му се зарадваха.

# 87
  • Мнения: 1 813
Фактът, че не ми направиха особено впечатление тези снимки, значи може да се сетим до къде сме стигнали.

# 88
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Фактът, че не ми направиха особено впечатление тези снимки, значи може да се сетим до къде сме стигнали.

Ами не знам докъде си стигнала... и дали този факт е толкова меродавен... в края на краищата на мен ми стана гадно от тези снимки.

# 89
  • Мнения: 1 813
Свикнала съм да ги гледам из интернет просто, по разни сайтове за запознанства и т.н. Това имах предвид. Вече не знам какво остава да покажат и направят. Май не са се сетили за самоубийство показано по интернет.  Sad Confused

# 90
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Свикнала съм да ги гледам из интернет просто, по разни сайтове за запознанства и т.н. Това имах предвид. Вече не знам какво остава да покажат и направят. Май не са се сетили за самоубийство показано по интернет.  Sad Confused

Сетили са се, за съжаление. Но не това имах предвид. Факт е, че за голяма част от хората вече са обръгнали, загубили са чувствителността си към такива неща като че ли... А точно тази чувствителност не бих искала да загубя, тя е до някаква степен моя съвестомер. Говоря за себе си, разбира се, никой не е длъжен да себеусеща по същия начин.

# 91
  • Мнения: 637
На мен ми стана гадно като видях тия снимки. Представих си племнницата си така макар, че е доста свястно дете, но около нея има със сигурност такива момиченца с объркано съзнание. Хвана ме яд, че вина за това имат възрастните. Няма ли начин да им спестим тая порно-истерия, която бълва отвсякъде. Певици в облекла от секс-шоповете, порното в нета, до което децата имат достъп, голите списания, които се веят по реповете вместо да се продават в непрозрачни торбички. Нужно ли още щом си сменят зъбите децата да стават свидетели на всичко това? Трябва да има начин да им се спести докато не станат на нужните години.
И е много важно да се говори в семейството с детето, а като знам голяма част от родителите колко им е багажа, като знам и образованието колко е окаяно, не ми се мисли.

Нека не допускаме да обръгваме срещу това. Толков петиции се подписват за щяло и нещяло. Нека има и някаква инициатива в защита на умовете на децата

# 92
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Нека не допускаме да обръгваме срещу това.

Добра идея, обаче не виждам как ще стане, за съжаление. Това е до някаква степен криворазбрана представа за свобода, по-скоро свободия... Просто с избухването на демокрацията допуснахме потъпкване на абсолютно всички морални ценности, които народът ни е изграждал векове наред. И оттам тръгва всичко. Лесно ги съсипахме, да видим колко десетилетия ще ни отнеме да ги върнем обратно...

# 93
Като по tv постояно се лансират такива като Найден, Панайот, Иван айдъла и др. какво да очакваме?

# 94
  • Мнения: 4 514
Абсолютно си права, Ани156! Пускам ТВ на бТВ - войната м/у Златка и Алисия.  Rolling Eyes Обръщам на Нова - Пацо и Радо прашката. Сменям на Тв2 - Азис.  ooooh! Какво да си помислят съвременните деца, че това са новите идоли, нали? И после всяка ТВ се бие в гърдите, че допринасяла за разрешаването на проблема, аре стига, моля ви се, не на нас тия!

# 95
  • Мнения: 637
Сега сестра ми ми разправя, че в журито на "Това го знае всяко хлапе" бил Пеньо, или Парис, или каквото и да е там жалко подобие ooooh! За какво говорим Shocked Не знам в какво се опитват да ги превърнат тия деца. Как може стремежът да се вдига рейтинг да е на гърба на децата. Милен Цветков, който излъчваше разни материали за идиотските клипове от столичните училища, самият той беше поканил някакви невръстни хлапета при вкарването на поредната скандална "звезда" в ББ. Там ли им беше мястото.?
Е  Sick Sick Sick

# 96
  • Мнения: 1 475
  На позната детето, което е на 5год. - говори, че като порастне ще си сложи големи цици, ако циците  му не порастат големи и че ще се ожени за най-красивия и богат мъж на света -цитирам дословно думите на малката!!!! Майката го мъкне по всевъзможни конкурси за красота, слагат му притурка с дълга коса, като примерно трябва да отидат на някакво важно събитие, с лакирани нокти и на ръцете и на краката ходи от 2 годишно и с гланц за устни!! А това все пак е 5год дете, какво остава ,като стане на 10- просто не ми се мисли- но майката е много горда от детето си и най-вече, начина по който се държи и непрекъснато говори, как всички го хвалели, че е надраснало връстниците си в интелектуално отношение- не знае, нито една буква, нито едно число, но знае как се целуват възрастните и какво правят, за да стане бебето! То няма държание на 5годишно, а на 14г, дори думите, които употребява, не са характерни за деца на тази възраст, а за по-големи!!
 Напълно подкрепям мнението, че каквито родителите, такива и децата!!!

# 97
  • Мнения: 620
Сега сестра ми ми разправя, че в журито на "Това го знае всяко хлапе" бил Пеньо, или Парис
Е  Sick Sick Sick


А обърнали ли сте внимание на езика и недомлъвките /със специфичен подтекст, разбира се/ , които водещите редовно пускат в употреба ? Пред децата в студиото и пред децата, които са им аудитория. Какво е посланието на подобен стил на общуване?
По силата на първосигналното възприемане, щом го дават по ТВ, щом Някой позволява /и плаща/  да се прави по Такъв начин, значи Това е правилното. Децата не се впускат в дълбок размисъл. А възрастните?

# 98
  • София
  • Мнения: 62 595
Това и много други предавания по телевизиите не стават за гледане. Отлюспила съм ги и не подлежи на обжалване.

# 99
  • Мнения: 4 514

А обърнали ли сте внимание на езика и недомлъвките /със специфичен подтекст, разбира се/ , които водещите редовно пускат в употреба ?
Понякога съвсем директно даже. Мислела съм си дори да им пиша. Така го изтърсват понякога, че сякаш не е по сценарий, ами си им идва отвътре. После сигурно има кастрене отгоре, но като са го казали вече, каква файда... Confused

# 100
[quote author=айви link=topic=335656.msg8840796#msg8840796 

А обърнали ли сте внимание на езика и недомлъвките /със специфичен подтекст, разбира се/ , които водещите редовно пускат в употреба ? 
По силата на първосигналното възприемане, щом го дават по ТВ, щом Някой позволява /и плаща/  да се прави по Такъв начин
[/quote]
  Това не епизодичен случай, за да наказват водещите, а практика такъв е характерът на предаването, а уж то е образователно! Както казахте по-горе целта е да се създаде прост народ с първични инстинкти, лесен за управление.

# 101
  • София
  • Мнения: 62 595
Като образователни предавания съм с добри впечатления единствено от "Приказки за физиката (и астрономията)", Искам да бъда (за по-малките деца) и още едно предаване на БНТ, което беше с драматизация по класически произведения. Доколкото съм обръщала внимание и трите са продукции на едни и същи автори. Надявам се да направят още някое хубаво детско предаване.

Всичко останало е шоу-програми.

# 102
  • Мнения: 4 841
Като образователни предавания съм с добри впечатления единствено от "Приказки за физиката (и астрономията)", Искам да бъда (за по-малките деца) и още едно предаване на БНТ, което беше с драматизация по класически произведения. Доколкото съм обръщала внимание и трите са продукции на едни и същи автори. Надявам се да направят още някое хубаво детско предаване.

Всичко останало е шоу-програми.

От няколко уикенда по Канала (пардон - БНТ1) дават "Добър ден, господин Жасмин" - прилича малко на "Приказките...", може да е от същите автори, не знам. Със синът ми го гледаме с интерес - то е за малко по-големи деца, та се налага да обяснявам от време на време, но като цяло е приятно.

# 103
Много ми е интересно, че от учителя се очаква да има някаква свърхдарба, за да обуздава гаменчетата, които до 10- 15 годишна възраст не са и чули за възпитание. Като кажат, че дадено синче побърква всички учители, но се явил един, когото слуша. Едва ли не учителят трябва да е магьосник за да може да компенсира пропуските направени за доста години. Магьосник за заплата 450лв. няма да намерят.

# 104
  • Мнения: 637
Именно учителската професия стана много непредпочитана от младите хора. То и за това педагогика учат вече съвсем посредствени хора (дано не обидя някой все пак има изключения).

# 105
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Много ми е интересно, че от учителя се очаква да има някаква свърхдарба, за да обуздава гаменчетата, които до 10- 15 годишна възраст не са и чули за възпитание. Като кажат, че дадено синче побърква всички учители, но се явил един, когото слуша. Едва ли не учителят трябва да е магьосник за да може да компенсира пропуските направени за доста години. Магьосник за заплата 450лв. няма да намерят.

Е, съгласи се, че той на 15-годишна възраст не е първи клас, нали? Не е за сефте на училище? Значи преди този учител някой друг учител не си е свършил работата.

# 106
Ами освен да са дет. учителки, защото първите седем години са от значение.

# 107
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Ами освен да са дет. учителки, защото първите седем години са от значение.

Груба грешка. От значение са всички години, не само първите седем.

Освен това не бива да забравяме, че думата "педагог" включва в себе си и семантиката на "възпитател". А повечето от нашите учители са забравили тази подробност. И затова съвсем леко прехвърлят вината на родители, на министерство, на ниски заплати и на каквото още там се сетят. Не отричам, че донякъде имат право - за всичко изброено.  Но не може и учителите така леко да абдикират от задълженията си само с това оправдание.

# 108
  • Мнения: 3 034
много са неприятни репортажите  Confused обаче ще си позволя да съм скептична и към "западните" училища, ако говорим за обществените такива. до една възраст, горе-долу 10-годишни, ги озаптяват с цената на ниско ниво образование и повечко забавления. това си е лично мое мнение, не искам да засягам ниого, но за мен нивото е доста посредствено. освен това общото впечатление е, че децата наистина ходят на училище повече, зад а ги гледа някой, отколкото да научават нещо. разбира се, и научават, но ако го сравнявам с това, което учехме ние, просто сме на светлинни години. и след тази възраст от 10-11 години нещата придобиват много лош облик. и според мен няма да се обърнат тенденциите. затова ще останат скъпи добри училища (както стана с университетите), където ще се влиза все по-трудно, макар че са платени, заради ограничените бройки и такива училища, в които всеки ще се спасява както може и поединично. аз сериозно обмислям отсега варианта с плащането, защото като гледам доста години ще ни трябват да съберем парите, но ако можем да го направим - ще го направя без да се замислям  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт