Гледате ли БТВ-репортажа за учениците...

  • 5 771
  • 108
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 813
Вижайки Радостина в темата,ми е ясно накъде отиват нещата...

# 46
  • Мнения: 4 520

Само дето е трябвало да прочетеш, че не съм казала олимпиади, а национални отбори, което е лееееко по-различно. Но явно в бързането да ме оплюеш ти е убягнал този дребен факт.
Не мисля, че мнението на Радостина е било насочено към теб, Гери!  Peace Беше към Tangerine, че директорката на училището от репортажа казала, че и техни деца са ходели по Олимпиади. Преди да се засегнете, прочете всички мнения!  Peace

А това с олимпиадите направо ме разбива. Колко са тези деца от училището, които ходят на олимпиади?! Съмнявам се да са повече от 1/4
Да бе! Като ги гледах, не повече от 10-тина да са били... Confused

# 47
  • Мнения: 49
Не ме уплашиха или шокираха децата. Просто отново се сетих за родителите, които бяха ядосани на стачкуващите учители и за мнозинството българи, които се присмяха на техните искания. Ами сега ще си стоим и гледаме последиците от "запушването" на устите на педагозите, които предпочитат да се хванат в някоя фирма или да продават на пазара, вместо да вложат усилия да направят от децата ни интелигенти граждани  bowuu  Когато да бъдеш учител се приеме на сериозно от всички нас (още си спомням как някаква нахакана лелка казваше "Ама как даскалката по музика на детето ще взема колкото мен, а ще работи само половин ден?!"), тогава в училищата ще постъпват на работи сериозни, кадърни, подготвени млади специалисти, а не педофили (за такъв случай в това училище беше споделил авторът на репортажа в сутрешния блок на бтв).

# 48
  • София
  • Мнения: 62 595
Писах изобщо за олимпиадите. Затова дадох пример от училището на децата и то за начална степен, когато би трябвало да са най-мотивирани да се явяват на състезания от всякакъв тип. Колкото по-нагоре по класовете се ходи, толкова по-малко са желаещите, а да не говорим за подготвените.

Националните отбори не искам да си обсъждаме, защото те са изключение. Стана ясно, че математическите гимназии си имат по един отбор и се борят помежду си. Не зная как се прави национален отбор от деца от цяла БГ и да се обучават. По-скоро най-силният училищен отбор на национално ниво отива на международни състезания.

# 49
  • Мнения: 5 622
Като го гледах ми се струва, че след някоя друга година наистина няма да има учители. Според мен трябва казармена дисциплина, но сега ще кажете , че не съм права и никой няма право да тормози децата ви.

Съгласна съм! А ако децата ни са кротки и възпитани, казармените мерки няма да ни тревожат, защото няма да засягат нашите деца. Не е ли така?!

И определено съм ЗА камерите в класните стаи, по коридорите, дворовете, че и в тоалетните!

# 50
  • Мнения: 4 520
И аз съм ЗА камерите. В училището на свекърва ми сложиха в коридорите. Каза, че инцидентите (сбивания, блъскания, крещене) значително намалели. Според мен и "фалшиви" камери да сложат, пак ще има възпитателен ефект.

# 51
  • Мнения: 5 622
И аз съм ЗА камерите. В училището на свекърва ми сложиха в коридорите. Каза, че инцидентите (сбивания, блъскания, крещене) значително намалели. Според мен и "фалшиви" камери да сложат, пак ще има възпитателен ефект.

Временен. Какъвто ефект имаха фалшивите полицейски коли на магистралата  Wink

Камерите трябва да работят и да записват, трябва да има кадри( в смисъл служители), охрана или други, които да следят всичко на монитори, за да могат да реагират адекватно и моментално, ако се допуснат някакви нередици в клас или извън него.

Честно казано бих била много по-спокойна ако знам, че в училището на детето ми има камери. Даже лично бих спонсорирала закупуването им, ако това е нужно!

А къде е това, където ученичка пита учителя дали иска да правят тройка? 
#Crazy

# 52
  • Мнения: 49
Колко училища нямат пари за парно вие камери искате  ooooh!

# 53
Прекалената заетост на родителите и това, че учителите нямат никакви права дава своите резултати.

# 54
  • Мнения: 4 520

Временен. Какъвто ефект имаха фалшивите полицейски коли на магистралата  Wink

Права си.  Confused Веднъж разберат ли, че не са истински (а неминуемо ще стане ясно) - край. Иначе разбира се, че е по-добре да има записи - най-малкото, за да се разследват инциденти, ако, да не дава Господ, се случват.

# 55
  • София
  • Мнения: 62 595
И да са истински - какво от това! Никой няма да посмее да ги използва като доказателство за дисциплинарна мярка, защото децата са малолетни или непълнолетни.
Никой няма право да ми записва детето в коридора или в класната стая. Трябва да има правилници, които да имат такива мерки за поощрение и наказание, че да се гарантира нормален учебен процес и тези мерки  да се прилагат. Няма нужда от камери.

# 56
  • Мнения: 5 622
Е, как да няма право? Вече навсякъде има камери. Много работни места са оборудани с такива! По света ги има също навсяъде, не виждам нищо нередно! И никой не ме пита искам или не да бъда записвана, така или иначе го правят за наша сигурност. Пак казвам, аз съм ЗА!


Колко училища нямат пари за парно вие камери искате  ooooh!

И в ДГ на сина ми нямат пари за много неща, но родителите събираме пари за всичко- ремонти, бои, килими, пердета, автомати за салфетки и какво ли още не. Не съм против. Като не може държавата да го осигури, ще правя каквото мога за детето си. Предпочитам този вариант пред другия да стоя и да се вайкам  Peace

# 57
  • Мнения: 49
Май до няколко години родителите сами ще се справят и със събирането на пари за ремонти, парно, камери и т.н., и с намирането на преподаватели и осгуряването на адекватно заплащане. Както се казва - направи си сам... образование  Close

# 58
  • София
  • Мнения: 62 595
БУБА,

Ти си пълнолетна и като такава можеш да откажеш или да приемеш да те снимат.
 И в колко училища при западняците има камери по коридорите и класните стаи? За охрана на външните граници на училищата може и да има, но се съмнявам дълбоко някой да е сложил такива в стаите и коридорите.

Не разбирам защо си мислиш, че камерите ще решат проблемите с дисциплината в училище.

# 59
  • Мнения: 2 898
Не ме уплашиха или шокираха децата. Просто отново се сетих за родителите, които бяха ядосани на стачкуващите учители и за мнозинството българи, които се присмяха на техните искания. Ами сега ще си стоим и гледаме последиците от "запушването" на устите на педагозите, които предпочитат да се хванат в някоя фирма или да продават на пазара, вместо да вложат усилия да направят от децата ни интелигенти граждани  bowuu  Когато да бъдеш учител се приеме на сериозно от всички нас.

 Напълно съм съгласна.Никой тогава не подкрепи учителите. Гледаха им сеира. Сега стачкуват  сестри, животновъди и т. н....Но момента беше изпуснат.Сега се наслаждаваме на последиците.

Общи условия

Активация на акаунт