Кога и с какво захранихте бебетата си?

  • 77 899
  • 630
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 336
Почнах да чета и да се интересувам от захранването (макар че ни е рано още, но аз искам да се информирам отсега) и честно казано ми е голяма каша. Има толкова много различни мнения по въпроса и не мога да отсея кое е правилно. Откога се дава чай, сок, пюре, каша? Защо решихте да давате на тази възраст? Педиатърът ли послушахте или се информирахте от други източници?

# 1
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Малко след навършването на шестия месец започнах с малки количества оризова каша ( с вода или с кърма), после картофено пюре. Соковете ги пропуснах, когато и се появиха достатъчно зъби, започна да яде плодове.

# 2
  • Мнения: 2 475
Захраних сина ми на 5м и половина по съвет на педиатъра.
Захраних със зеленчуково пюре.
Сокове дадох доста по-късно.А те дори тогава му направиха колики.
Каши никога не дадох.
Забавих се със захранването с месо,жълтък,масло,глутен,сирене по една причина.
Смятам че коремчето е по-добре бавно да се подготвя за новите храни,а не в най-ранна кърмаческа възраст да му се дават храни,които после цял живот ще яде.
Правила съм и консултации с детски гастроентеролог.ПОлезни ми бяха.
Успех!

# 3
  • Мнения: 45
Захраних сина ми на 5м по съвет на педиатъра със зеленчуково пюре (HIP - тиква), от скоро започнах да давам и каша. Сокчета му давах няколко пъти, но не му се отразяват добре.

# 4
  • Мнения: 204
Ще следя темата,и аз се интересувам как и с какво да започна newsm78.

# 5
  • Мнения: 3 929
Захраних сина си преди 6-я месец със зеленчуково пюре - в края на 4-ти или началото на 5-ти месец. Спомням си, че се опитах да му дам сок от морков по-рано - в началото на 4-ти месец, но му се появиха колики и го спрях на собствена глава. Педиатърката ми каза да му дам сок, ако аз пожелая, но тя не е от педиатрите, които са за ранното захранване. Дадох му го под натиска на майка ми и свекърва ми. След като го спрях, после му предложих доста късно, когато вече бях захранила с плодово пюре. Каша му дадох на доста по-късен етап, но той не я харесваше особено - не обича сладки неща. Затова аз му приготвях яденето и от време на време купувах готови пюрета от магазина. През всичкото това време го кърмех на поискване.
Държа да отбележа, че захраних сравнително рано детето си, за което съжалявам, но бях слабо информирана.

# 6
  • Мнения: 28
И на мен в началото ми беше объркано  Laughing.
Но щом си започнала да четеш, скоро ще имаш свое мнение.
Според мен всяка майка знае кое е най-доброто за детето й, стига да е достатъчно информирана. Това е и причината да няма универсална схема за захранване.
Аз захраних на 5м, въпреки че планирах това да се случи на 6м. - беба беше много любопина към храната и реших, че това е момента. Първата храна й беше домашна оризова каша, от кафяв ориз, смесена с кърма (или АМ), за да има познат вкус. До тогава бяхме на кърма. Соковете въведох след зхранването.

# 7
  • Мнения: 4 433
Захраних на 3 месеца със плодово пюре
на 4 зеленчуково
на 5 месно,тогава и попарата
на 7 жълтък.Слушах педиатърката

# 8
  • Мнения: 559
Захраних на 3 месеца със плодово пюре
на 4 зеленчуково
на 5 месно,тогава и попарата
на 7 жълтък.Слушах педиатърката
Само от любопитство - кога започнахте със сокчетата?

# 9
  • Мнения: 78
Захраних малката ни бебка на 5м.и половина с тиква(HIPP).Жълтък все още не съм въвела.Сокчета почти не давам-рядко и когато се налага давам сок от круша

# 10
  • Мнения: 10 975
Захраних на 6 навършени месеца с пюре от морков на HiPP.
Първата каша, която дадох, беше елда с ябълка и банан, също на HiPP, на 7 месеца.
Сок е опитвала 2-3 пъти след годинката.
На 1.4 м. 2-3 пъти й предложих чай от шипки, против разстройство.
Основен източник на информация ми е този форум. Hug Педиатърката на дъщеря ми също е за късното захранване и бавното въвеждане на новите храни, по тези въпроси спокойно й признавам кое и как правя, без да се страхувам, че ще има сблъсък на мнения. Peace

# 11
  • Мнения: 4 433
Захраних на 3 месеца със плодово пюре
на 4 зеленчуково
на 5 месно,тогава и попарата
на 7 жълтък.Слушах педиатърката
Само от любопитство - кога започнахте със сокчетата?
на 2 мес.и половина

# 12
  • Мнения: 349
Захраних на 6 навършени месеца с картоф. Продължих 1 месец само зеленцучи, като ги давах по 4 дни всеки нов. На втория месец включих плодовете. На 9 месеца месото. Каша с глутен дадох на годинка, дотогава от дъжд на вятър беше ял безглутенова и безмлечна на Хип /елда/. Сокове предложих на 10 м., но ми отказа и този момент продължава да отказва.

Довери се на себе си и на инфото от форума. Аз лично педиатри не слушам!

# 13
  • Мнения: 2 132
Захраних на 6м без 2 дни с оризова безмлечна каша. До преди това бяхме само на кърма. Педиатрите ми също бяха за захранване след 6ти месец като единият каза да почна с оризова каша, а другият със сок или плодове пюре. Аз преди това бях се информирала от форума и реших да почна с кашата. Сега предлагам и малко вода, която обаче не се харесва много  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 1 449

Примерна схема на захранване – в тази тема:
- кога и с какво се започва
- информация за почти всички плодове и зеленчуци по възраст
- как се съвместява кърмене и захранване
- кога и защо (не) се замества кърмене
- реални примерни схеми на дами от форума (линк на стр. 1)
и т.н.

За захранването – в тази тема:
- защо сокът не е първа храна
- защо сокът е първа храна
- зеленчуци или плодове за начало?
- как се въвежда първото и второто пюре
- предимства/недостатъци на захранването с каша, плодово пюре и зеленчуково пюре
- винаги ли пюретата се въвеждат лъжичка по лъжичка
и др.

Ох, това захранване – в тази тема:
- кога е готово детето за захранване
- как се започва
- колко време се въвежда една храна
- какво количество храна се дава
и др.

Общи условия

Активация на акаунт