зехтин и коса

  • 63 502
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Моят съпруг преди години имаше дълга коса и си правеше тази маска.Резултата беше страхотен.Той си втриваше зехтина в корените и оставаше така за около половин час,след това го отмиваше с шампоан.

Моята коса е къдрава и всеки път след като е измия е намачквам със зехтин.Иначе ми хвърчи на всички страни и не мога да е събера.Това вече го правя от около две години и си харесвам косата.Пробвала съм и с бебешко олио на Джонсън и ефекта е същия.

Имам един въпрос,след това оставяш зехтина и не го отмиваш?Не замирисва ли?

# 31
  • Мнения: 1 313
А дали пада боята от зехтина? newsm78 Аз по принцип домашни маски си правя преди боядисване,защото знам,че пада боята от бадемовото масло например.

може би зависи от цвета на косата, моята е руса и на цвета не повлиява нито зехтина, нито бадемовото

# 32
  • Мнения: 7 186
Снощи си спретнах една маска със зехтин най- накрая и наистина ефекта е супер. Simple Smile
Сложих зехтин- доста голямо количество, жълтък, кисело мляко, хума и канела- това последното по препоръка на фризьорката ми /идея си нямам какво действие има тая канела newsm78/. Завих си косата с найлонова шапчица и хавлия и за по- сигурно спах с маската. Само дето се разнасяха аромати на сладкиш цяла вечер от канелата. Laughing
Тази сутрин си измих косата и наистина още мокра я усещам много гладичка и мека. Довечера ще ударя и една боя и ефекта ще е пълен. Peace
Между другото фризьорката ми потвърди моите опасения, че пада боята и затова е хубаво маската да се прави преди боядисване. Аз преди така процедирах и с бадемовото масло.

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
чувала съм, че индийките имат хубави коси, защото втриват в корените си чист зехтин. аз готвя само със зехтин, защо не съм се сетила досега и на главата да си го слагам newsm78
мда, в петък ми е ден за миене на косата и ще спа даже с него

# 34
  • Мнения: 6 315
Аз си правя маски със зехтин като първо втривам зехтина в корените, престоявам с увита глава 30 минути. След това слагам кисело мляко с един жълтък и стоя още 30 минути. Измива се много лесно  Whistling.

Деяна, индийките и къна слагат, мият се със специални билки и си имат цяла наука за отглеждането на хубава коса Wink.

# 35
  • Мнения: 7 186
Освен това индийките са тъмни и по принцип имат гъсти и хубави коси, това им е ген. Whistling

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Деяна, индийките и къна слагат, мият се със специални билки и си имат цяла наука за отглеждането на хубава коса Wink.
права си, ас ние предпочитаме маски за по 5 мин.

# 37
  • Мнения: 763
Освен това индийките са тъмни и по принцип имат гъсти и хубави коси, това им е ген. Whistling

мдааа

# 38
  • Мнения: 9 903
ами то и аз откакто повдигнах темата, се мажа със зехтин. Намазвам корените, разнасям леко, втривам и във връхчетата и стоя колкото ми се стои - фризьорката ми каза цяла нощ, но аз си стоя по 3 часа. Честно казано, чувствам я по-добре косата - не така суха и слаба, като че ли расте по-бързо....

Общи условия

Активация на акаунт