Държавно версус частно училище

  • 4 682
  • 48
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 199

В заключение на дългия и за някои досаден постинг ще кажа - не отричайте нещо, което не сте опитали. Не плюйте по нещо, за което нищо не знаете, не вярвайте на прословутото ежк /една жена каза/. Защото уважаеми heureuse , когато възпитанието не е започнало от дома, за да не се хвърли дъвката на асфалта остава само едно - да научиш по трудния начин, че тя трудно се стърже от там. И да знаеш, че утре пак ще я стържеш ти и твоите приятели!!!
Намирам го за доста възпитателно и положително!
Посочи ми едно държавно училище, чиито възпитаници почистват двора си - защо там няма такива хитреци ммм?

Ама нещо много скачате върху мен. Така и не разбрах с какво метенето на двора си е заслужило гръмкото име "проект"? Това ли са им проектите? Много съм "за" полагането на труд от учениците. В училището на детето ми има задължителни часове за безвъзмездно полагане на труд в полза на обществото, ама това си е наречено "труд", а не "екопроект". И помагат в домове за ивалиди, възрастни хора и т. н. и с това си разширяват кръгозора, а не изземват функциите на чистачките на училището. 

# 46
  • Мнения: 7 263
Екопроектът им не включва само почистване на двора  Wink, има и други неща, например правиха примерни проекти за пречиствателни станции - дори само фактът, че размишляват по тази тематика активно, ги прави велики в моите очи.

Никой не скача heureuse , просто не обичам ваденето на думите от контекста и тълкуването им във вида "Какво е искал да каже лирическия герой".
Радмила е написала съвсем ясно, че  еко проектите далеч не включват само почистването на двора!
Но пък е далеч по-удобно да видим само това и да заключим, че децата са ползвани само като заместиници на чистачките и да хихикаме, колко е смотано в Българското ЧУ.
Колкото до разширяването на кръгозора, то уверявам те в родината ни това е малко по-вероятно да стане в Частно училище /имам предвид влиянието и ролята на самата институция на училището/ и доста по-невероятно да се случи в Държавното училище, ако родителя не си е на мястото.
Не искам да споря с теб, нито да се конфронтираме, но мисля че тъй като живея в България и децата ми учат тук имам една идея по-точна преценка от твоята относно възможностите на двете системи в България. Виж ти би ни била полезна с мненията си за Канада и ще ми бъде любопитно да споделиш Peace

# 47
  • Мнения: 4 877
Е, ако ще си играем на думи, отдавна в България няма и чистачки, освен онези за стъклата на колата.  Wink

# 48
  • Мнения: 967
Леле, разсипахте екопроекта на детето ми, а тя беше толкова горда и ентусиазирана  Rolling Eyes

 Да зарежем метенето на двора (примера беше даден, за да илюстрирам, че децата от ЧУ не се срамуват да нацапат ръцете си, нито преподаватели се страхуват от уволняване като вменяват на децата функциите на чистачки  Joy) - с други думи исках да кажа, че не са разглезени и да се насочим към образованието!

Общи условия

Активация на акаунт