Лесно ли прощавате на себе си?

  • 1 833
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 473
Когато съм допуснала елементарен и не жизнено-важен гаф, си прощавам, да! Така, както прощавам същите такива и на заобикалящите ме хора.
Остава едно, което не мога си простя, а именно да спра да се самонаранявам. Не е никак лесна задача.

# 31
  • Мнения: 2 407
Признавам грешките си и гледам да са ми за урок.

# 32
  • Мнения: 2 018
Естер, погледни на себе си като на приятел - как би постъпила и какво би посъветвала този твой приятел, ако е в такова положение? 

Моят начин е този. Няма значение дали е лесно или трудно, важното е накрая да намериш сили в себе си и да признаеш, че не си идеална и имаш право на своите грешки. Животът продължава.  Hug  Heart Eyes

# 33
  • Мнения: 1 187
В живота ми има случки, които не мога да забравя; действия, които не мога да си простя, но грешките от чисто битов характер ги приемам, осъзнавам, вземам поука и прощавам...

# 34
  • София
  • Мнения: 38 589
По принцип си прощавам.
Но аз съм такъв характер, че взимам доста емоционално някои решения и съм убедена в момента, че са правилни, но после съжалявам.
Пролетта направих някои грешки /говоря за работа/ и цяло лято се мотах и сега се изяждам отвътре и не мога да си простя.
Но ще ми мине...

# 35
  • Мнения: 1 897
Трудно си прощавам.
Обикновено будувам по цели нощи и мисля усилено какво и как би могло да се случи, въпреки че знам, че не мога да променя нещата.
Изтощително е да не можеш да си простиш. Sad

# 36
  • Мнения: 743
Прощавам си лесно, гледам да не правя дълбоки анализи, освен ако не е абсолютно наложително. Оптимизмът ми е в повече и това ми помага да прощавам.

# 37
  • Мнения: 78
На приятелите прощавам много лесно, малко си падам наивничка.
На себе си обаче... Дълго време си повтарям и натяквам до баналност
грешки от всякакъв роди и вид, дори най-обикновени ежедневни случки.
Обмислям и анализирам до втръсване. Понякога вечер не мога да заспя и
искам да се изключа.
В крайна сметка след дълго време си прощавам, но докато стигна до
прошката пътя е болезнено продължителен.
Проблема е че правя от мухата слон.

# 38
  • Мнения: 648
   Научих се! Достатъчно отговорен човек съм, заслужавам да го правя Mr. Green

# 39
  • Мнения: 919
Лесно си прощавам-да,защото трудно си признавам грешките.
Но има няколко изключения,в които съм безкомпромисна към себе си - грешките,направени от наивност.
И аз така.

# 40
  • Мнения: 516
Не си прощавам лесно. Осъзнавам, че това ми е проблем.

Общи условия

Активация на акаунт