Спокоен ли е сънят на децата ви?

  • 2 391
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 034
сънят на много бебета не е спокоен. това е нормално. те прекарват по-дълго време от възрастните във фази на съня, които са активни за мозъка. сънят на малките деца също до една възраст е неспокоен. и това е нормално. ако четеш на английски, има доста статии за това, че изразът "спи като бебе" погрешно е ползван, за да обозначи спокоен сън. с тази разлика, че на много бебета това не им пречи пак да се унесат почти веднага.

# 31
  • Мнения: 382
Благодаря. Ще потърся нещо по въпроса на английски.

# 32
  • Мнения: 4 335
Синьт ми сьщо се вьрти,понякога го намирам обьрнат,на мястото на краката да е главата Shockedно не се е мятал никога.

# 33
  • Мнения: 3 092
Все още не спи спокойно ... от бебе си е така. Tired

# 34
  • Мнения: 2 960
и дъщеря ми спеше спокойно като малка ,сега и синът ми спи спокойно.Дай боже да е все така bowuu

# 35
  • Мнения: 922
И ние сме от неспокойните. Уж заспива и след малко обърнат по корем, завъртял се напречно в кошарата и реве. Говорих с педи то, каза че е нормално. До петият месец се успокоявали.
При нас забелязах, че много рита и плаче когато му е горещо.

# 36
  • София
  • Мнения: 5 079
Като бебе се кърмехме n на брой пъти през нощта.
На 9 месеца се отби и оттогава започна да си спи спокойно и непробудно по цяла нощ.

# 37
  • Мнения: 317
Заспива след последното хранене- към 21.30-22.00 часа. Няколко часа след това почва силно да върти главичката си, да мята ръце и крачета, чак залюлява кошарката си. Кажете ми нормално ли е това?
при нас това мятане беше преди заспиването вечер. Ритуал някакъв newsm78.
Направо си мислех, че нещо не е наред. Трая 3-4 мес., после го заменихме със скубане на косичката, постепенно премина само към въртене на косата на пръстчето. Период е ooooh!
Говорих с педи то, каза че е нормално. До петият месец се успокоявали.
Какво ти успокояване! До петия месец поне се будеше само 1-2 пъти през нощта.
Точно на датата след като навърши пет мес. (на мама математичката Thinking) познай! - будене на всеки кръгъл час - рев, заспиване .. след час отново  Sob е, това  вече продължи близо две години. Само да отбележа, че винаги времето за сън ни е било поне с три часа по-малко от това на връстниците й.
Така е - деца разни newsm78 Hug

# 38
  • Мнения: 3 034
Благодаря. Ще потърся нещо по въпроса на английски.

ето една, но има много ако пуснеш в Гугъл самия израз "спя като бебе": http://www.totsites.com/help/baby/sleep-like-a-baby.php

# 39
  • Мнения: 379
И двете ми деца спят неспокойно. Ако го нахраниш няма ли да се успокои? Може и да му е топло. Peace

# 40
  • Мнения: 925
Синът ми е на почти 3 месеца и още има силни колики, които с нищо не успях да облекча трайно  Confused Много трудно заспива, събужда се от болки след час-два и го вземам при мен в леглото. Кърмим се по цяла нощ, само с гърда в уста не ръмжи и не се напъва...Иначе и аз си мисля, че няма да спи спокойно детето ми, дори когато му минат коликите....Просто си е много неспокоен и чувствителен.

# 41
  • Разград
  • Мнения: 518
Да не казвам голяма дума, ама и двамата ми спят супер спокойно през нощта. Събуждат се за водичка и мляко и продължават да си спинкат сладко, сладко.  sleepuu

# 42
  • Мнения: 2 334
Мами, здравейте. Искам да ви питам дали спокойно спят децата ви? Маги  е на 3 мес и 13 дни- през деня дремва по 15-20 мин /освен ако не сме на разходка/. Но повече ме притеснява нощният сън. Заспива след последното хранене- към 21.30-22.00 часа. Няколко часа след това почва силно да върти главичката си, да мята ръце и крачета, чак залюлява кошарката си. Кажете ми нормално ли е това?



Мисля че е период.Дъщеря ми така беше до преди няколко дни близо един месец Tired По цяла нощт само се върти пъшка и не може да си намери място.Не се събужда да е гладна както си мислих в първия момент а явно нещо и е неудобно знам ли Rolling Eyes

# 43
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Ами бебчето имаше много неспокоен сън лятото, а то просто милото е било гладно. Започна да яде кисело мляко и вече спи спокойно нощем. Няколко месеца беше малък кошмар.

Общи условия

Активация на акаунт