Прохождането...

  • 1 471
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 197
При дъщеря ми продължи 4 месеца. Ходеше абсолютно стабилно и се държеше проформа. Но сама не искаше. И така - 4 месеца. В един момент се пусна и продължи сама. Честно казано на мен никога не ми е пречело да я държа, защото тя се държеше за малкия ми пръст и аз не съм ходила приведена. Сигурно защото съм само 166 см Laughing

# 16
  • Мнения: 32
Безкрайно много ви благодаря за отговорите. Извинявам се, че чак сега пиша, но бях много до късно на работа. Това, което сте написали безкрайно много ме успокоява, защото вече не знаех какво да си мисля... Ще чакам търпеливо, дано скоро се случи чудото...  Laughing

# 17
  • Мнения: 1 294
Дъщеря ми проходи на 1г.3м.
Държеше ми пръста съвсем символично, но си го държеше до и 1г.3м.Определвно причината да проходи толкова късно беше не физическа, а психическа при нея.КОгато проходи, ходеше толкова уверено, че нямаше нужда да бъда на щрек за да не падне.

# 18
  • Мнения: 1 477
Синът ми проходи точно на вашата възраст(15м.)Аз също много се притеснявах.Ходеше само за ръчичка.Всичко е до дете.Като е готова сама ще се пусне.

# 19
  • Мнения: 92
Привет!
Crying Game, ние сме горе долу на вашата възраст и все още не ходи самостоятелно. Иска си човека и за двете ръчички да го държим. Като му дам нещо в едната ръка за миг се залъгва и в следващия спира да се движи, поглежда нагоре и търси отново сигурност. Не е стабилен дори като го държим за двете ръце, но се катери по стълби ( изявява желание ), дори се опитва да потичква  Crazy
Какво друго да ти кажа - имай още малко търпение, не насилвай нещата само защото другите деца ( на нейната възраст ) вече ходят, и се стягай да се гоните после  dance
Радвай се, че поне пълзи, мойто хлапе и това неможе  Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 1 121
Синът ми проходи на 9 месеца, но аз съм проходила на 16 месеца Crazy майка ми е разказвала, че се е видяла в чудо навремето и много се е стресирала, а ето, че в крайна сметка ходя и тичам без проблем Grinning даже имам и много добър баланс Wink

# 21
Пробвай да се държи за количката и да ходи, много е ефикасно Wink.

# 22
  • Мнения: 32
Здравейте всички мами, когато се държи за количката всичко е наред и прекрасно си ходи. И тя даже се опитва да тича, особено когато е силно развълнувана. Тя е доста страхлива май, така че може би това е причината. Чакам с нетърпение и по-спокойна. Благодаря ви.

# 23
  • София
  • Мнения: 6 259
Големият ми син проходи сравнително рано - на 11м. и дори искаше да тича, но беше много нестабилен и много лошо падаше, та след това 2 месеца го водихме с каиши и често беше с цицини. Затова пък сега не се притеснявам за малкия, скоро ще стане на 1г1м и още не се е пуснал, но пък е много по-предпазлив и знам, че като се пусне ще е доста по-стабилен. Иначе и той много обича напоследък да върви, бутайки количката си. Може би има значение и това, че пълзи, все пак не му е толкова наложащо да проходи, като пак се придвижва. Laughing

# 24
  • Мнения: 2 730
Да,точно страх е причината,няма за какво да се притесняваш,просто търпение ще тръгне сама.И аз тъка водих малката три месеца приведена,за ръка и най накрая не проходи а протича изведнъж

# 25
  • София
  • Мнения: 1 285
Търпение, търпение, но и аз вече се чувствам като проходилка. Допипва един пръст и тръгва накъдето си е решила и не я интересува можеш ли, не можеш ли точно в този момент. Страх я е, а мислех че ще проходи преди да е навършила годинка. Сега вече се шегувам, че първо ще проговори и после ще се пусне сама да ходи. Много исках да може да пълзи, пък сега от това пълзене не ще да ходи.

Бясната и сестра на годинка вече ходеше, падаше, пак ходеше и пак падаше...

# 26
  • Мнения: 2 730
Разбирам те напълно,но какво да се прави.Не е и лазенето виновно,ние въобще не лазехме,даже и в къщи се водехме за един пръст и тъка цели три месеца.Но погледни от добрата страна поне не пада и не се удря,няма синини и рани навсякъде

# 27
  • Мнения: 304
 Peaceще проходи скоро,вероятно се страхува

# 28
  • Мнения: 1 364
Ще проходи...имай търпение Peace

Алекс също проходи на 1 год. и 2 месеца. Както я беше страх се пусна изведнъж.

# 29
  • Мнения: 540
Пробвай да й дадеш да държи някоя играчка в ръцете, може да й даде сигурност и да се отпусне.
Иначе наистина няма място за притеснение, търпение! Hug
това с играчката дейстав много добре и аз така давах на синът си и той вървеше все едно държи мен за ръка

Общи условия

Активация на акаунт