76 тема на българските майки, майки в перспектива и просто бърборани в САЩ

  • 14 640
  • 290
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 868
Agent, лазерите не са чудеса сами по себе си. Те са строго зависими от уменията на индивидуалния техник. Аз, например, бях подложила техниците, с които имах консултации, на кръстосан разпит за това колко джуълз ще използват на мене, на какъв сетинг, защо точно този лазер, а не друг.  Дори спорих с една за сетинг-а и я убедих Simple Smile   Тука повечето клиники използват лазери, произведени от една и съща фирма, и всички лазерни апаратури бяха съвсем нови, така че не се съмнявах в лазерите, а в техника...

# 196
  • Мнения: 2 563
В тоз студен ден, и насред дискусията за косми и обувки да ви питам нещо. Родителите ви съветват ли ви как да се отнасяте с мъжете си? Баща ми почти всеки ден има по някой съвет "И да ти е криво, посрещни мъжа си с усмивка", "Да направиш нещо, та да ви приятно тоя уикенд", "Да му сготвиш еди какво си"... От добро го прави човекът, ама е много досадно.

# 197
  • Мнения: 2 255
Не, Хиър, по никой един начин. Хеле пък баща ми....

# 198
  • Бостън
  • Мнения: 13 700
Ох, Clarks! знаеш ти какво да носиш - чайлфрендли отвсякъде Simple Smile!
Аз имам много подобни на Рокпорт и съм им взела здравето от носене!


Навила съм си на пръста да си купя прекрасни нови дънки, като се върна в кг - предложения!?!

# 199
  • Мнения: 3 988
Гледах за айтобан в Германия, много интересно- от цените за книжка, до менталити на хората ...кога ли ще ги стигнем по последното...

Не разбрах какво имаш предвид.  newsm78

казаха, че книжките струват около $1500-2000 и трябва да си на 18 години. Така ли е? Няма спид лимит, но полицаите гледат за говорене по селс и ядене в колата. Казаха, че най-много произшествия стават от талгейтинг(нямам си на идея как е бг) и дават големи глоби(цитираната сума беше в хиляди долари, само, че засечен, без катастрофа) за това, и даже показаха една кола, която нарушава правилото, и беше доста по-далече от тази пред нея, отколкото тук се счита за нормално. и точно казаха най-накрая, че тук едва ли ще стане да караме без спид лимит, защото американците нямат отговорността на германците. Предаването беше, че дори без спид лимит аутобан е едно от най- безопасното място за каране в света.
ние сме карали на този извън Мюнхен и много се чудехме на хубавите пътища, ама разбрах(от предаването), че е с 7 инча по- дебела настилката от тукашните и издържа 2 пъти по-дълго(40г, тук-20)

Магистралите в Германия са хубави. Няма лимит на скоростта. Но дебнат за дистанция (т'ва май е талгейтинг). Карат цивилни коли и снимат с камера. Има скрити камери с радари в много от табелите. Т.е. за 20 километра, няма как да не те светнат поне един път.
Не е имало месец, буквално, без да има глоба (на мъжа ми) в пощенската кутия. Глобите не са били големи суми. Един път му взеха книжката за един месец. Последствията бяха никакви. Т.е. не му отнеха точки, не го пратиха на поправителен курс, не се вдигна застраховката. Друг път оспорихме, че не е карал той. Не можаха да докажат и ни опростиха глобата. Ако му се занимава на човек, може всичко.
Има ремонти НОН-СТОП, което е адски изнервящо. Най-много катастрофи стават след участъка с ремонт.
За задръстванията не ми се отваря дума. Тук е песен в това отношение. Там като се наредят 3-ма галфони в трите ленти (магистралите са с най-много 4 ленти и то далеч не навсякъде) и намалят скоростта почти едновременно за минути стават километрични задръствания. Не е имало нито един случай, в който да сме пътували на повече от 100 километра и да не сме седели в задръстване.  Tired Рекордът ни за чакане (не бавно придвижване, а чакане с изключен мотор) е 6 часа на 40 км преди Мюнхен на път за България.

Цените на книжките за толкова, но в евро, не в долари. И не мисля, че това е предимство в сравнение с тукашните цени. Възрастта е 18.

Ботъмлайн, ситуацията там и тук е сравнима за мен, дори ми се струва, че тук в доста отношения е по-добре, но гадния лимит на скоростта тук изравнява резултата с немските простии, трябва да призная.

А някой използва ли Swiffer с пръскачката? Има ли доволни от него? На мен за дървен под ми трябва.

Моля светнете ме за тази пръскачка.

Agent, ботушите за всекидневно тръмбоване са идеални.  Peace Аз купих 3 чифта боти и обувки, но още нямам ботуши.  Rolling Eyes Ще разгледам пак zappos.

Нещо за Audi се споменаваше, не разбрах какво точно, но моят коментар на ауди-адиктед е "ДА, Audi"!  Mr. Green

# 200
  • Мнения: 1 147
Hear, не, нямаме такива дискусии. Баща ми не смее да раздава съвети по темата (за сметка на всички други теми де), а майка ми рядко, веднъж на 3-4 месеца казва нещо от типа на "Абе, добро ти е момчето"... Laughing

Кюбит, http://www.swiffer.com/swiffer/en_US/mopping.do
Картинката е self- explanatory  Laughing

http://www.swiffer.com/swiffer/en_US/wetjet.do

Последна редакция: пт, 17 окт 2008, 18:39 от Зора

# 201
  • Мнения: 1 800
кюбит, мерси... предаването е от 2002г, та се чудех дали е точно така, иначе си права и тук и там  задръствания, нон стоп ремонти, сега са на гл.  улица до нас и вчера, за да излеза от моята пряка, изискваше 7-8 минути, никой не дава път. иначе за книжките беше, че понеже са скъпи и трябва да си на повече от 16-годишен, шофьорите са по-отговорни и не всеки може да си  позволи книжка с тези цени.
иначе аз казах, че искам Ауди, радвам се, че не съм сама Simple Smile

ето я пръскачката:
http://www.swiffer.com/swiffer/en_US/wetjet.do
хаха, по едно и също време със Зора сме писали Simple Smile

хиър, баща ми единствено казва, слушайте си и се обичайте  Laughing
--------

гледа ли някой снощи Джон Стюърт, голям майтап за кандидат-президентите и Джо дъ плъмър Laughing

важен въпрос- искам баща ми да дойде за Коледа, препоръчайте ми агенции да си вземе травъл иншуранс и от къде мога да му купя билет он лайн от Б-я до тук?Мерси!

Последна редакция: пт, 17 окт 2008, 18:50 от benson10

# 202
  • Бостън
  • Мнения: 13 700
Отивам да уча в библиотеката, щот с Геле и форум не става!

Pixie - (това не беше ли прическа?)  - страшно благодаря - още веднъж задклавиатурното се оказва по-важно  Sunglasses

Бащицата отвреме на време съветва да се глези мъжот, но не си прави илюзии колко го може това щерка му, мама напомня да си укротя нрава, но не е много убедена в думите си  Mr. Green

# 203
  • Мнения: 3 988
Космите
Искам и аз лазер, но не мога да се престраша. Пикси, трябва да ме подучиш какво и как да разпитвам.  Mr. Green На краката почти нямам косми, та ще е бързо ми се струва, но...
Епилатор - и аз съм на Браун. В Европа имах един, който тук не проработи и си купих друг. Отвратително доволна съм.

Отношенията
Не ми се месят родителите. Не ме съветват, не ме разпитват. С две думи, нямам оплаквания от тях.

Дънки
Agent, вчера си купи нови дънки, защото съм отслабнала много и всичко предишно ми е голямо.  Confused Аз съм непретенциозна на марки дънки и след като гап-ските 2-ри размер ми бяха големи, а 1-ви малко по-изпълнение, отколкото аз толерирам, се забих в Ан Тейлър и си забърсах от там едно чифтче. Сега драмата ми е с панталоните, но май пак там ще ходя.

benson10, права си за книжките и цените. Но знаеш ли, най-тежките политравми, които е имал мъжа ми в работата си, са били 16-17 годишни без книжки. За жалост, често с по няколко смъртни случая. Та не знам кое е по-добро.  ooooh! Лекарите бяха започнали една инициатива преди години по този въпрос - големи центрове с големи спешни отделения извадиха черната си статистика, но за жалост нищо не се получи. Имам предвид, че никоя политическа сила или медия или друга власт- и влияние-имаща институция не се включи...  Та така.

Мерси за линковете, Зора и Бенсън!   bouquet


Имам едно принципно питане. Как се справяте с географската недостатъчност в трудни моменти?
Имаше смъртен случай в моето семейство и аз не можах да отида (по няколко причини, нито една от тях финансова), но това беше повод да се замисля сериозно. Докато бяхме в Германия, това не ме е мъчило, дадох си сметка за проблема като затръгвахме насам, но докато не се изправиш лице в лице с конкретна ситуация, всичко е абстрактно и размито и аз поне, все съм си мислела, че ще намеря решение. Е... не мога.  Confused Мъчи ме мисълта, че може (дано не се налага) да стигна твърде късно или както сега, да не мога да ида.
Криво ми е.  Sad

# 204
  • Мнения: 558

Ако климатът при нас го позволяваше, щях да си взема тези кафявичките- цял живот все такъв фасон обувки съм носила в БГ... Обаче ако сега ги взема (наистина ме сърбят ръцете), ще ги подредя при любимия си шлифер  Crazy, който домъкнах насам, предварително знаейки, че няма да мога да го нося, пак поради климатични особености... (малко съм като Киану в Матрицата с него, ако някой го интересува)...

cubbit,
аз наричам Swiffer "дигиталния моп", щото е на батерии (пръскачката му). Страшно е удобен, лек и маневрен, не пипаш гадории, обаче мръсни наслоявания по разни ъгли трупа... и после аз поне ги вдигам с хлорокски салфетки ръчно... Също така наистина доста приятно мирише препарата му и ако се прибирам от някъде след като съм чистила съм много горда от тоя факт, незнам защо...
Както някой писа по- нагоре- за поддържащо чистене е перфектен... особено и ако съвсем нямаш време, или както в моя случай избягваш да вдигаш тежко. Бързо, леко, удобно, чиста работа, ама не 100% чисто, според мен.

Добрия стар аналогов моп с връвките и кофа с вода и белина си ги ползвам веднъж в месеца, за да санитаризирам по- качествено... и не трупа мърсотии по ъглите, което основно ме дразни при дигиталния моп...

# 205
  • Мнения: 2 563

Имам едно принципно питане. Как се справяте с географската недостатъчност в трудни моменти?

Ми не се справяме. Имах възможност да изпратя майка си и да поседя до 40 ден, за което съм много благодарна. Сега най-голямото ми шубе е, че баща ми ще се разболее и аз няма да мога да ида го гледам.

Мерси на изказалите се за родителското вмешателство. Явно само у нас не признаваме личното пространство.  ooooh!

# 206
  • Мнения: 868

Pixie - (това не беше ли прическа?)  - страшно благодаря - още веднъж задклавиатурното се оказва по-важно  Sunglasses


Може и прическа Simple Smile Simple Smile    Но joules в случая е единицата, която измерва колко мощен е лазерът....  Това е най-важно да се прецени защото ако е по-силно, ще ви изгори, а ако е слаб сеттинг-а, няма да има резултат...  

# 207
  • Мнения: 1 800

Имам едно принципно питане. Как се справяте с географската недостатъчност в трудни моменти?
Имаше смъртен случай в моето семейство и аз не можах да отида (по няколко причини, нито една от тях финансова), но това беше повод да се замисля сериозно. Докато бяхме в Германия, това не ме е мъчило, дадох си сметка за проблема като затръгвахме насам, но докато не се изправиш лице в лице с конкретна ситуация, всичко е абстрактно и размито и аз поне, все съм си мислела, че ще намеря решение. Е... не мога.  Confused Мъчи ме мисълта, че може (дано не се налага) да стигна твърде късно или както сега, да не мога да ида.
Криво ми е.  Sad

на мен ми се е случвало два пъти, първи път с майка ми- нямах шанс да си отида да я видя жива, всичко стана много бързо..иначе си бях в Б-я 30 часа след като разбрах.
втория път с баба ми, финансите също не бяха проблем,но сестра ми и баща ми не даваха дума да се каже да си отида, за да съм я запомнила здрава (беше на легло за няколко месеца). Още не мога да си го простя, че ги послушах...
мен времето ме лекува и мисля само за хубавите дни прекарани с тези хора...

# 208
  • Мнения: 2 185
Кюбит не те ли е срам малко? А? А? ...не стига, че нямала косми по краката, ами на всичкото отгоре била отслабналата  Crossing Arms ...поне на час по лъжичка ни ги сервирай тези новини на нас надебелелите и косматите ( при това с един космат крак  Rolling Eyes ) .

По другия ти въпрос- и на мен ми е много притеснено  Cry ...имам 3 бр. възрастни баби и дядовци. Дано са ми живи и здрави  Praynig . Да не дава Господ да се случи нещо, но ако не дай си Боже се наложи да се прибера, в моя случай има голяма вероятност да не мога да се върна  Confused .

Относно лазерите...доколкото аз съм чела ( не твърдя да съм навътре в нещата ) направеното обезкосмяване действа при стабилна хормонална картина...тоест при една евентуална бременност ефектът изчезва и трябва всичко на ново да се прави ( не претендирам за достоверност) . Ако някой има повече инфо по въпроса, нека да сподели, тъй като това е единственото нещо, което ме е спирало до сега.

# 209
  • Мнения: 2 255
Pixie прическа...аз обаче, прочета ли пикси и само това ми е в главата.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт