Яслата 12

  • 21 805
  • 293
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 204
АБсурд е да спят толкова малки на двуетажно легло. Поговори с персонала или ако трябва с директорката.
ами точно с директорката говорих  newsm78
тя ми каза спокойно не ги оставяме сами Thinking
но това много не ме "стопли"

# 46
Мисля че двуетажните легла не са проблем.Даже децата се радват.Но винаги има изключения.Трябва да се пита детето дали иска.Вероятноста да падне е малка.И аз в детската градина спях на втория етаж.Беше награда за послушните.

# 47
  • Мнения: 1 204
Мисля че двуетажните легла не са проблем.Даже децата се радват.Но винаги има изключения.Трябва да се пита детето дали иска.Вероятноста да падне е малка.И аз в детската градина спях на втория етаж.Беше награда за послушните.

в ДГ да,може
но говорим за ясла Peace деца, който още нямат 2год.  ooooh!

# 48
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
Здравейте!
След 2 дни на ясла,прекарахме 3 у нас с хрема и кашлица.Ходихме на док,защото хремата стана жълто-зеленикава,а кашлицата все по-силна.Слава Богу,док каза,че гърдичките му са чисти и гърлото спокойно,макар,че поддържаше температура.Пробвахме с какво ли не да му отпушим нослето,но уви...снощи даже се събуди,давейки се и оповръща цялото си легло.
Иначе детето си има настроение.Играе си,закача си се,бяга като излезем навън.Днес хремата му беше значително намаляла и аз го пуснах на ясла.Като влезе не плачеше,но след 10-тина секунди чух как писна.Така плачеше милото.....Като го взех казаха,че доста си поплакал.Питах кога да го заведа утре-към 8:30 ок ли е,но жената каза да го заведа по-късно,защото ще ореве орталъка..... Rolling Eyes
да видим как ще е хавата утре:)
до скоро

# 49
  • Мнения: 1 172
Ами и ние сме със същата хрема и кашлица и също веднъж миналата седмица повърнахме зелени храчко-сополи,но я водихме през ден на доктор и тя казва детето е здраво,това са нормални яслени състояния, въпреки това я наливах със сироп и пръсках/капех разни чудеса в носа,12 дена не се оправя, не знам ....

# 50
  • София
  • Мнения: 12 554
Да се отчета за днес:

Сутринта не е плакал, цял ден си е играл, ял, спал. Татко му го взе, обачеее тогава е настанала драмата. Като ревнал - не искал татко му да го взима- искал мама.  Cry Като се обадих вече бяха вкъщи и Калоян така се дереше, че сигурно го чуваха съседите от осмия етаж  Cry
Да се надявам, че скоро ще отмине този период, че не мога да си позная детето.

# 51
  • Мнения: 1 602
Да се запиша в новата тема.
Отново се отлага тръгването на ясла за следващия понеделник. Тони вече е здрав,само гърлото е леко червено. Но след тежката инфекция, която изкара и инжекциите педиатърката препоръча да изчакам малко и аз съм съгласна с нея.
Нана Тони и сега не ме изпуска от поглед. Иска само мама и това е. Не може друг да му помага или да спи при него. Направо ме е страх да си представя какво ще последва.

А и друг проблем - като види бяла престилка и почва да реве. Cry Направо се чудя как ще свикне с облеклото на персонала и това че мен ме няма да го успокоя.  Знам че сега е въведено и цветно облекло, но по скоро има цветни елементи по облеклото. Как са облечени сестрите при вас?

Успешно тръгване на новите , бързо оздравяване на болничките и по-малко сълзи за всички! Hug

# 52
  • София
  • Мнения: 12 554
С бели престилки са Кайли, обаче Кало не плаче от тях. Тази сутрин даже не плака изобщо. После като види, че не аз го взимам а баща му започва да плаче за мен. Сега като се прибрах Митко беше в прединфарктно състояние. Кало плакал 2 часа вкъщи. И чак като се прибрах се успокои.  Cry

# 53
  • Мнения: 221
Здравейте!
След 2 дни на ясла,прекарахме 3 у нас с хрема и кашлица.Ходихме на док,защото хремата стана жълто-зеленикава,а кашлицата все по-силна.Слава Богу,док каза,че гърдичките му са чисти и гърлото спокойно,макар,че поддържаше температура.Пробвахме с какво ли не да му отпушим нослето,но уви...снощи даже се събуди,давейки се и оповръща цялото си легло.
Иначе детето си има настроение.Играе си,закача си се,бяга като излезем навън.Днес хремата му беше значително намаляла и аз го пуснах на ясла.Като влезе не плачеше,но след 10-тина секунди чух как писна.Така плачеше милото.....Като го взех казаха,че доста си поплакал.Питах кога да го заведа утре-към 8:30 ок ли е,но жената каза да го заведа по-късно,защото ще ореве орталъка..... Rolling Eyes
да видим как ще е хавата утре:)
до скоро

Ние прекарахме такъв вирус.Дано не се развият нещата като при нас(трудно овладяващо разстройство и повръщане).Ако можеш го задръж за няколко дни във вас.

# 54
  • Мнения: 1 053
Така и аз да докладвам  Laughing
Днес занесох изследванията,взеха ги и ми казаха в четвъртък в 9.30 часа да заведа дъщеря ми,първоначално щяла да ходи 2 седмици до обяд (ако се адаптира бързо след това щяла да остава по цял ден,ако не ще продължим да се забираме на обяд),само дано свикне по-бързо,че имам още един месец отпуска  Mr. Green
Всички болни дечица да оздравяват по-бързо,при нас аз съм болна и дано да не разболея и детето,че иначе тръгването пак ще се отложи  Simple Smile

# 55
  • София
  • Мнения: 12 554
Така и аз да докладвам  Laughing
Днес занесох изследванията,взеха ги и ми казаха в четвъртък в 9.30 часа да заведа дъщеря ми,първоначално щяла да ходи 2 седмици до обяд (ако се адаптира бързо след това щяла да остава по цял ден,ако не ще продължим да се забираме на обяд),само дано свикне по-бързо,че имам още един месец отпуска  Mr. Green
Всички болни дечица да оздравяват по-бързо,при нас аз съм болна и дано да не разболея и детето,че иначе тръгването пак ще се отложи  Simple Smile

Миска дано всичко е наред, че аз си правих правих планове и накрая нищо не излезе. Отпуската ми мина, а Кало беше спал в яслата само 2 дена. Ама сега си го оставям какво да правя.  Wink

# 56
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
ani_maan,надявам се да не се усложним
Засега(да не казвам голяма дума),виждам подобрение.Хремата значително намаля,а кашлицата се разреди.Започнах да му давам ехинацея и Виталин С,по препоръка на моя приятелка,която се занимава с дистрибуцията на тези "лекарства"(ако мога така да ги нарека).Ще пием ехинацеята 2 седмици и после правим 1 месец почивка.Чух преди няколко дни д-р Михайлов,който се подвизава в сайта към предаването "Часът на мама",че спомена именно ехинацеята,като имуностимулиращо.Знам,че детето ми пак ще боледува,но се надявам да изкарва по-леко болестите.
Лека нощ и от нас Hug

# 57
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
Татко му го взе, обачеее тогава е настанала драмата. Като ревнал - не искал татко му да го взима- искал мама.  Cry Като се обадих вече бяха вкъщи и Калоян така се дереше, че сигурно го чуваха съседите от осмия етаж  Cry
Да се надявам, че скоро ще отмине този период, че не мога да си позная детето.
И ние като се взимаме на никой не обръща внимание и не желае никой друг - само и единствено мама. Е, мама си е мама! Mr. Green

# 58
  • Мнения: 3 971
Така както върви ще го пусна ники чак в понеделник Rolling Eyes Хремата намаля ,но искам да спре напълно преди да го пусна Crossing Arms
Решила съм да му давам Коластра и Зелена Енергия Дано помогнат с ясленските вируси,ако не то поне няма да навредят Wink

# 59
  • Мнения: 804
Оставих чедото сутринта. Все още не се усеща какво се случва и се смее на всички. Дали защото отиваме за втори ден или защото е малка?
Статистически погледнато би трябвало и ние утре да сме болни.
Да оздравяват бързо дечицата  Peace

Общи условия

Активация на акаунт