Бихте ли поощрили дъщеря си да се пази девствена за съпруга си?

  • 18 350
  • 191
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 212
И да, може двама влюбени да не си допаднат сексуално.

Добре де как става тая работа.
Е, как става?!  Laughing
Варианти:
1. мъжът не успява да види 12ч. ...
2. бързак е, а девойката иска час и половина маратон /или пък обратното/
3. той иска да се разхожда предимно или единствено в задния двор, а тя не
4. той иска устни услуги, на нея й е гадно и не ще
5. може да е егоист и да не дава нищо насреща /в сексуален смисъл/
6. той си пада по 3,4..., тя- не
7. той иска да я налага с бича /или тя да го тъпче с токчета/, а половинката не ще
8. и т.н.
С две думи - разминаването в сексуалните предпочитания и желания води до несъвместимост.

Добре де. На теб лично не ти ли се е случвало да се влюбиш в някой мъж преди още да сте правили секс с него. Или винаги го проверавяш първо как е в леглото и чак тогава се влюбваш в него.
Нека всеки говори от личен опит. На мен досега не ми се е случвало да съм бил влюбен в някоя девойка и да не ми хареса секса с нея. Може после да ми омръзне след известно време, но като за начало винаги ми е харесвало да бъда с човека в който съм влюбен.
Природата си знае работата. Може би подсъзнателно усещаме кой мъж или жена ни подхождат сексуално и се влюбваме точно в тях.

# 16
  • Мнения: 5 710
Аз не бих поощрила девственост до брака, защото той в 21ви век  настъпва на 30+, a не на 14, както е било в средните векове. Тогава е било нормално една 'жена' да е девствена до брака, и ако живеех тогава бих държала, да.
В сегашно време животът дава много по-големи възможности и свободи на жената. Което опира  и до осмислянето на  правото на удоволствие от секса, наравно с мъжа. Сексът вече не е инструмент само за зачеване. А жените не са вече в схемата зачеване-раждане-кърмене-зачеване. Тоест, мисля, че е ненужно такова изискване. Напротив - сексуалният опит е част от намирането на себе си, а как можеш да намериш правилния човек, ако не се познаваш. Това, което бих искала от детето си е да разбере, че в осъзнатото отлагане на момента на започване на полов живот няма нищо лошо.  За мен нормалната възраст е след 20г. Тогава вече има добър жизнен опит, наблюдения, направени са някои изводи, сигурно са оформени изисквания. Така че, ако мога да повлияя на това да не започва преди 20 бих повлияла. Ако реши, че ще започва на 15 или 16 ще я подкрепя, разбира се, но няма да се чувствам много успяла с възпитанието.

# 17
  • Мнения: 673
И да, може двама влюбени да не си допаднат сексуално.

Добре де как става тая работа.
Е, как става?!  Laughing
Варианти:
1. мъжът не успява да види 12ч. ...
2. бързак е, а девойката иска час и половина маратон /или пък обратното/
3. той иска да се разхожда предимно или единствено в задния двор, а тя не
4. той иска устни услуги, на нея й е гадно и не ще
5. може да е егоист и да не дава нищо насреща /в сексуален смисъл/
6. той си пада по 3,4..., тя- не
7. той иска да я налага с бича /или тя да го тъпче с токчета/, а половинката не ще
8. и т.н.
С две думи - разминаването в сексуалните предпочитания и желания води до несъвместимост.

Добре де. На теб лично не ти ли се е случвало да се влюбиш в някой мъж преди още да сте правили секс с него. Или винаги го проверавяш първо как е в леглото и чак тогава се влюбваш в него.
Нека всеки говори от личен опит. На мен досега не ми се е случвало да съм бил влюбен в някоя девойка и да не ми хареса секса с нея. Може после да ми омръзне след известно време, но като за начало винаги ми е харесвало да бъда с човека в който съм влюбен.
Природата си знае работата. Може би подсъзнателно усещаме кой мъж или жена ни подхождат сексуално и се влюбваме точно в тях.
  Според мен тук става въпрос за привличане, а дали човек наистина обича някой се разбира доста по-късно във времето., включително и след като е "изпробван" в леглото. Глупаво е да се прибързва, без да си изследвал обстойно обекта на твоето сексуално внимание, защото винаги в началото е само секс и точно затова на теб винаги ти е харесвало.

# 18
  • Мнения: 25 651
А ти, ако имаше син, би ли го съветвал да се пази девствен до сватбата? Щото религията не забранява извънбрачния секс единствено на жените, мъжете също попадат в кюпа...

# 19
  • Мнения: 6 155

Добре де. На теб лично не ти ли се е случвало да се влюбиш в някой мъж преди още да сте правили секс с него.

Личен опит искаш ...ами  винаги първо съм изпитвала някакви чувства /не винаги е било влюбване/ и след това е бил секса. В интерес на истината, не съм се чувствала разочарована.  Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 2 617
А ти, ако имаше син, би ли го съветвал да се пази девствен до сватбата? Щото религията не забранява извънбрачния секс единствено на жените, мъжете също попадат в кюпа...
Нека не бъркаме религията с църквата.
Това са норми на последната, напълно обясними като социален регулатор в едно затворено общество.

# 21
  • Мнения: 212

Добре де. На теб лично не ти ли се е случвало да се влюбиш в някой мъж преди още да сте правили секс с него.

Личен опит искаш ...ами  винаги първо съм изпитвала някакви чувства /не винаги е било влюбване/ и след това е бил секса. В интерес на истината, не съм се чувствала разочарована.  Rolling Eyes

Ами да де. И аз това казвам. Значи може да е права жената, като казва, че не е възможно да се влюбиш в някой и после секса с него да не ти хареса.

# 22
  • Мнения: 5 710
Разбира се, че е възможно да си влюбен в някой и после секса да не ти хареса.
Моля ви, имам 3 годишен опит. Бях безкрайно влюбена в мъж, който сексуално не ставаше за мен.
Бях готова да правя сексуален компромис завинаги, като се замисля.

# 23
  • Мнения: 2 891

Ами да де. И аз това казвам. Значи може да е права жената, като казва, че не е възможно да се влюбиш в някой и после секса с него да не ти хареса.

Не, не е права. Аз ако съм в тази ситуация, с моя късмет сигурно пак ще съм изтеглила "късата" клечка  Laughing Къса, но и тънка!

# 24
  • Мнения: X

Добре де. На теб лично не ти ли се е случвало да се влюбиш в някой мъж преди още да сте правили секс с него.

Личен опит искаш ...ами  винаги първо съм изпитвала някакви чувства /не винаги е било влюбване/ и след това е бил секса. В интерес на истината, не съм се чувствала разочарована.  Rolling Eyes

Ами да де. И аз това казвам. Значи може да е права жената, като казва, че не е възможно да се влюбиш в някой и после секса с него да не ти хареса.
Възможно е. Случвало ми се е. Много голяма любов, силно привличане, до момента, в който не се стигна до практически действия. Може и прекалено пренавити да сме били, ама нищо не се получи и двамата бяхме жестоко разочаровани. Опитахме пак и пак, но си останахме като чужди. Ситуацията е много сконфузна и дълго време след това ни беше неудобно да се погледнем дори. А предишното ни привличане безвъзвратно си беше отишло...

Мисля си, че в една по-ранна възраст като 17-22 години подобни случки са нещо нормално. Но пък ако става въпрос за сключване на брак между двама девствени на тази възраст .... може пък и да се получи нещо в крайна сметка - нищо не се знае. newsm78

Последна редакция: нд, 12 окт 2008, 12:37 от Анонимен

# 25
Всъщност е възможно да не си допаднат сексуално.
Относно целувките, аз лично бих се почувствала много глупаво, ако 18 годишната ми дъщеря ме попита 'Мамо, пък може ли да се целуваме?'. Какво, та тя утре ще ме попита 'Мамо, с мъжа ми като правим секс, аз мога ли да съм отгоре?'. Но ако тя реши, че иска 1 сексуален партньор през целия си живот, евентуално двама (ако с първия не си паснат), бих я подкрепила, все пак това си е нейно решение, в което аз нямам право да се меся. И да й кажа 'не, ще правиш секс', нищо няма да постигна.
Но все пак бих й казала, че трябва първо да видят пасват ли си сексуално, а после да се женят. Да не вземе да стане като с Шарлът от 'Сексът и градът', дето мъжа й не можеше да го вдигне...

# 26
  • София
  • Мнения: 62 595
Жената от авторовата случка живее още в Средновекавието. Или е страшно религиозна, или изостанала.

# 27
  • Мнения: 604
Не бих я съветвала да се пази девствена за съпруга си·

# 28
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Познавам доста хора, които не са страшно религиозни и които все пак правят същото: изчакват. Намирам за неприемливо да се слагат епитети на тези хора, или пък на родителите им (изостанали, задръстени, луди и т.н. ) Това е личен избор, който трябва да бъде уважаван. И е избор, както на майката, така и на детето.

От религиозна гледна точка за пасването, мога да разбера майката, но за тези, които не са религиозни това ще е доста трудно, защото изказаното мнение излиза много над изречението "ако се обичат, ще си паснат в това отношение."

# 29
  • Мнения: 980
Бих искала да не се мъшам в живота на дъщеря ми, но не бих я и спряла да опита. Това обяе не значи, че тя може да се плющи, с който дойде.  Naughty А ако зависи от мъжа ми- тя до 50 няма да види гол мъж.  Whistling

Като се омъжи девствена, значи не е видяла нищо друго. И дори мъжът й да е чукундур в секса, тя ще си мисли, че това е нормалното. Така че, няма начин да се разочарова.
А ако й хареса, няма ли да й се прииска да опита и с друг партньор?  newsm78 Аз бих се заиграла и с тази мисъл... Blush

Общи условия

Активация на акаунт