Бихте ли поощрили дъщеря си да се пази девствена за съпруга си?

  • 18 351
  • 191
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 12 668
Точно разчупването на стандартите води до теми като тази. Никой не е казал задължително.

# 91
  • Мнения: 1 187
Нямам дъщеря (все още). Бих поговорила с детето си, бих му набутала книжки да прочете, за да знае какво да ме пита, но не бих давала съвети дали да се пази или не.
Случи ми се веднъж да се влюбя в едно момче и да се разочаровам от секса с него - явно не си паснахме.

# 92
  • Мнения: 3 731
Точно разчупването на стандартите води до теми като тази. Никой не е казал задължително.
Да, надявам се... Rolling Eyes

# 93
  • София
  • Мнения: 53
Това, което бих посъветвала сина си , ако реши да се жени, е първо да поживее година-две с девойката, било то девствени, или не (и двамата). Така ще проверят не само дали си пасват сексуално, а и дали въобще стават за съвместно съжителство.

# 94
  • Мнения: 3 675
Ако имам дъщеря, тогава ще мисля по този въпрос  Mr. Green.Въпросът ми е може ли да не си девствен/а точно до самата сватба, но да си първата на партньора ти / а дали ти си му първа, тук може и да се поспори/?Почти всички мои приятелки са били в това положение?!И респективно още са в мъжете, няма нищо лошо в това предполагам.

# 95
  • Мнения: 3 675
със същите мъже имах предвид

# 96
  • Мнения: 12 668
Както виждам в момента, темата като цяло се изчерпа! Всички ние изразяваме собствено хипотетично мнение, за бъдещото възпитание на дъщерите, които нямаме, очакваме или имаме, но са на възраст в която едва ли може да се говори с тях за полов живот! Никой като гледам не пише от опит, а какво би направил по принцип (включвам и себе си в това число), което вече губи смисъл и темата забуксува! 

Ей, ама ти сериозно ли? Виждам, че след теб доста са писали. Аз пък имам дъщеря на 23. Живее с приятеля си. А за малките, пък и хипотетични - човек си има мнение как да ги възпитава. А моментът идва по-бързо отколкото си мислим.

# 97
  • Мнения: 6 727
Не, не бих поощрявала или отричала подобно нещо. Първо защото смятам, че това е право на всеки индивид и второ не знам доколко моите разбирания са правилни.
Дори имам сериозни съмнения как точно трябва да говоря със сина ми за сексуалния опит и проби. Направо ще пусна нова тема.

# 98
  • Мнения: 5 940
Мисля си, че бих помогнала на сина ми да разбере, че ако наистина обича една жена, влюбен е в нея, сигурен е, че тя е естествения му избор,  би трябвало да следва природните й представи за правилно. И ако те съвпадат и на двамата, а те сигурно ще съвпадат, да се впускат в пътешествието.
 Не вярвам  в природното, ненасилено съществуване на нито една от двете крайности, освен, ако някой не се омъжи много рано или много късно. Рядко се случва, ако двама наистина са влюбени и  се привличат на всякакво друго ниво, да не си паснат и в леглото.  Но не виждам смисъл и от целенасочано отлагане на това пасване.

Последна редакция: пн, 13 окт 2008, 18:17 от valerie

# 99
  • Бургас
  • Мнения: 130
Мадам Х - извинявай, че те причислих към хората без опит! Laughing Извинявам се и на други мами, ако има такива в темата, които имат щерки над 13-14години! Просто смятам, че има коренна разлика между това какво смяташ да правиш с детето си когато е на 2 и какво от това ще искаш да продължиш да правиш когато е на 15, а също така и до колко ще успееш да му влияеш след влизане в пубертета... но това тепърва ще трябва да се установи при мен... - това в общи линии исках да кажа!

# 100
  • Мнения: 11 607
Като четях постовете и се сетих.....за момче и момиче от студенските ми години.....Той, а не тя, казал,че за първи път ще им бъде в първата брачна нощ....Гаджета са били от ученическите години, после заедно и студенти.......Тя спяла на леглото си, а той на матрак на пода. След време са се оженили и имали детенце........Тя се съмнявала дали той не е гей, дори карала приятелки да го провокират. Но той издържал! Незнам повече за историята им! Но винаги някак си буди възхищение у мен!

# 101
  • Мнения: 17 546
Добре, че нямам дъщеря! Но дори и да имах мисля, че нямаше да я поощрявам или или не, просто щях да и обясня някои неща и щях да оставя избора изцяло на нея.

# 102
  • София
  • Мнения: 910
Здравейте,аз нямам дъщеря ,но ако имам бих се опитала да съм близо до нея като приятелка- мойта майка се държи така с мен.За поощряване -твърдо съм против-все пак децата имат свой собствен живот и трябва сами да избират,а не да са послушно копие на родителите си.  Simple Smile

# 103
  • Мнения: 3 675
Съгласна съм с 10 цента, че понякога може да влюбен, но да нямате сексуална съвместимост, това се случва, когато има разминавания със сексуалните очаквания на двамата партньори, когато единият се възбужда по-бързо/обикновено това е мъжа/, а жената по-бавно, ако едния е по-активен, а другия е по-пасивен, ако мъжът харесва оралния секс, а жената не, няма смисъл да изброявам още....

# 104
  • Мнения: 3 675
ох, още спя и изяждам буквите сори, имах предвид понякога може да сте влюбени

Общи условия

Активация на акаунт