Бихте ли поощрили дъщеря си да се пази девствена за съпруга си?

  • 18 363
  • 191
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 2 448
Добре,ще може да прави хубав секс,но да обича ще се научи ли?Eдното при едното се добиват с времето,но при другото нещата май не стоят точно така.

Кой определя дали обичаме истински?  newsm78 И какво значи хубав секс? в секса или си удовлетворен или не си, няма хубав или лош като абсолютна категория.

# 151
  • Мнения: 277
Добре,ще може да прави хубав секс,но да обича ще се научи ли?Eдното при едното се добиват с времето,но при другото нещата май не стоят точно така.

Кой определя дали обичаме истински?  newsm78 И какво значи хубав секс? в секса или си удовлетворен или не си, няма хубав или лош като абсолютна категория.

За любовта-то си е до лично усещане,дали напълно си готов да се отдадеш на другия,например.
За удовлетворението-ами,това исках да кажа,с времето можеш да научиш какво удовлетворява теб самия,както и партньора.

# 152
  • Мнения: 2 448

За любовта-то си е до лично усещане,дали напълно си готов да се отдадеш на другия,например.
За удовлетворението-ами,това исках да кажа,с времето можеш да научиш како удовлетворява теб самия,както и партньора.

Възможно е да искаш напълно да е отдадеш на другия, той също да иска да направи това за теб, но не можем да избираме какво да ни харесва в секса и какво не (то си е като вкуса за храната, това че си влюбен в някого не означава автоматично, че обичате да ядете еднаква храна, нали?  Wink ) и тук можем да се разминем въпреки любовта. Т.е. да правим компромиси. Не казвам, че заради любов не си струва, но все пак зависи до колко.

# 153
  • Мнения: 277

За любовта-то си е до лично усещане,дали напълно си готов да се отдадеш на другия,например.
За удовлетворението-ами,това исках да кажа,с времето можеш да научиш како удовлетворява теб самия,както и партньора.

Възможно е да искаш напълно да е отдадеш на другия, той също да иска да направи това за теб, но не можем да избираме какво да ни харесва в секса и какво не (то си е като вкуса за храната, това че си влюбен в някого не означава автоматично, че обичате да ядете еднаква храна, нали?  Wink ) и тук можем да се разминем въпреки любовта. Т.е. да правим компромиси. Не казвам, че заради любов не си струва, но все пак зависи до колко.
Желанието да се отдадеш на някого не идва просто ей така.То идва след доста време,когато познаваш достатъчно добре другия и знаеш,че има какво да ви свързва,че споделяте еднакви виждания,имате еднакви ценности,когато намериш така наречената сродна душа.Изобщо не става въпрос за нещо просто като храната например  Wink И какви трябва да са тези компромиси?Не си ли струва да ги правиш,ако попаднеш на такъв човек?Със сигурност е по-добре да получиш сексуално удовлетвореие веднага,но на каква цена?И защо трябва да се гледа на различията в сексуалното удоволствия при партньорите като на компромис?То си е казано,че когато си влюбен се стараеш да угодиш най-вече на другия,не на себе си.

# 154
  • Мнения: 2 448

Желанието да се отдадеш на някого не идва просто ей така.То идва след доста време,когато познаваш достатъчно добре другия и знаеш,че има какво да ви свързва,че споделяте еднакви виждания,имате еднакви ценности,когато намериш така наречената сродна душа.Изобщо не става въпрос за нещо просто като храната например  Wink И какви трябва да са тези компромиси?Не си ли струва да ги правиш,ако попаднеш на такъв човек?Със сигурност е по-добре да получиш сексуално удовлетвореие веднага,но на каква цена?И защо трябва да се гледа на различията в сексуалното удоволствия при партньорите като на компромис?То си е казано,че когато си влюбен се стараеш да угодиш най-вече на другия,не на себе си.

Пишеш като 15 годишна. Може да са твои изводи, които да се отнасят до теб, но не са абсолютни. Грешиш.
Това, че искаш да угодиш на някого, не означава, че само по себе си, това ще ти докара оргазъм, да бъда по буквална, защото явно не разбираш за какво говоря. И да компромиси може да има, когато няма съвпадение на това, което харесват двама души. И да не забравяме, че в процеса на една връзка хората се развиват, усещанията и желанията им също. В този смисъл , разминаване може да се получи и след време. Тогава пак се стига до въпроса кой и до колко компромиси може да направи.
Това, че обичаме не ни обезличава и да не прави без собствено желание за удоволствие.

# 155
Да ти кажа, гаджето съвсем скоро ще я зареже, така че ще и отпаднат притесненията. И да може двама влюбени да не си допаднат сексуално.
А ако се обичат, те могат и да  се постараят да си паснат.Ако не се постараят, значи не се обичат.Това мога да го потвърдя от личен опит.Аз също съм евангелистка и с мъжа ми бяхме девствени.В нашия случай не беше заради вярата ни, понеже , когато сме  повярвали, някои от нашите връстници вече по 2-ве деца са имали Wink.А защото и двамата , поради възпитанието,  и вътре в себе си  сме имали такива разбирания, търсения, морални ценности...както искаш го наречи.
  И да, отначало имаше разочарование.Но пък и  си беше истинско приключение да се опознаваме  и да  се напаснем.За щастие любовта ни  е истинска, а не временно влюбване, което да се стопи в такъв момент на  несходство.Не беше лесно, но който  никога не го е преживял няма как да  знае, затова и се дават такива необмислени оценки за хората, които се  пазят за  единствения/ната.
   Аз също бих съветвала така дъщеря си.Освен това бих й  помогнала  да осъзнае кое е приоритет в една връзка, как да избира човека с когото ще живее занапред.Да  осъзнае какво е любовта, а не  да се хвърля  в глупави връзки с всеки, който й завърти  главата.Щом аз съм могла, значи не е трудно, иска се желание.
  Освн всичко друго, хората , които живеят по тези морални норми, почти в 100% се женят за други  като тях и там вероятността да не се разберат е минимална.Те намират пътя един към друг и сексуалните различия съвсем не са толкова страшни, колкото се опитват да ги изкарат.Мисля, че ЕГОИЗМА е страшния бич на  сегашното време.Помислете и ще се съгласите с мен.

# 156
  • Мнения: 2 926
Не.Не бих.
Ако един ден имам дъщеря, първото на което ще я науча е да не се жени за първия срещнат и то девствена.
Човек трябва да опита нещата, да се докосне до тях и да избере онова, което най-много му харесва.

# 157
Имам близка роднина, която вече е на 32 г. По религиозни причини иска да се ожени девствена. Е познайте, колко са и дълги връзките, изкарват до първият път, в които мъжът си потърси секс. Еми няма кой да я вземе така и после да проверява, дали ще си паснат в леглото.
Пък и аз смятам, че истинската любов включва и физическо отдаване и привличане, другото е увлечение, или младежко влюбване.
А тази твоя близка, защо изобщо търси връзки  извън  нейния кръг?То  е нелогично, мъж , който не е религиозен да се въздържа  до брака.Грешката си е нейна в този случай.
   Дори и да си паснат физически, такива връзки не просъществуват дълго, това по мои наблюдения.Обикновенно невярващия съпруг или съпруга си хващат пътя, понеже все нещо няма да им  изнася.Те не могат да се  съобразяват постоянно с  мирогледа на вярващата си половинка.Разбирам ги, трудно е.Затова всяка жаба да си знае гьола , според мене Peace.

Последна редакция: нд, 09 ное 2008, 12:39 от gerik

# 158
  • Мнения: 12 668
Ама естествено, че са щастливи, тия девствените, де. Нали не знаят, че има и нещо друго. И аз имах един либовник, дето се тупаше в гърдите. Пък аз си помислих - Горката му жена. А не дай си Боже, да разберат, че има и друго ... 
Има жени, които цял живот не разбират какво е оргазъм.

# 159
Ама естествено, че са щастливи, тия девствените, де. Нали не знаят, че има и нещо друго. И аз имах един либовник, дето се тупаше в гърдите. Пък аз си помислих - Горката му жена. А не дай си Боже, да разберат, че има и друго ... 
Има жени, които цял живот не разбират какво е оргазъм.
В това не си права, защото обикновено тия девствените много повече ценят  партньора си и се отдават докрай.Понеже те не са се раздавали на  тоз и оня , а имат какво да дадват тепърва, за това си помисли.Те нямат  забежки на мисълта, каквото правят го правят тук, сега и с човека , който е най-ценен за тях.И си далеч от истината , че не знаят какво е .По-склонна съм да мисля, че другите нямат идея как са пропуснали голямата торта, докато са опитвали дребни сладки Wink

  Айде, това е от мене, тая , която не знае  какво е... Joy

# 160
  • Мнения: 12 668
Не мисля, че това е торта - в един момент ще свърши.

А изрази от рода - не си права, или Истината е...винаги ми правят впечатление. Не смятам, че съм достигнала абсолютната истина - просто изказвам своето мнение.

# 161
  • Мнения: 2 448
Когато си женен (омъжена) за църквата, сектата или Бог на първо място, а не за съпруга си, тези случаи изобщо не искам да ги коментирам, защото в такъв случай може да усещаш кво ли не, включително и щастие от смъртта на близък, защото смяташ, че се е отървал от мъките и е отишъл вече в рая.
Още не съм дорасла за това, на етап земни връзки съм, а тук на земята любовта и секса все още са различни неща. Т.е. най добрия секс не е задължително да е с най - голямата ти любов. Което не значи, че и такова щастие не може да те сполети.

# 162
  • Мнения: 2 786
Скоро ми се случи да говоря с една позната която е евангелистка и редовно посещава разни евангелски църкви. Цялото семейство са евангелисти включително и дъщеря и която е на 18 г.
Та тя ми разправя, че дъщеря й имала гадже и оня ден я питала дали може да се целува с гаджето си и това не е ли нарушение на църковните правила. Майката беше много горда, че дъщеря и я пита за такива неща дали може да се целува с гаджето си.
Аз и казах в шеговит тон че дъщеря й сигурно и секс още не е правила. Тя подскочи и каза че ЕСТЕСТВЕНО че не е правила секс все още. Нали не е омъжена как да прави секс. Каза ми че дъщеря и била решила да се пази за съпруга си и майка й я подкрепя напълно. Тогава аз и казах че това е много рисковано защото е напълно възможно да се оженят и после да разберат че не си допадат сексуално. И затова е задължително жената да е пробвала мъжа дали става преди брака.
А тя ми извади тогава един довод който ме накара да се замисля и да пусна тази тема.
Каза ми - "Не е възможно двама души да се обичат и да са влюбени един в друг и да не си допаднат сексуално" В мен възникнаха два въпроса:
Първият е - възможно ли е двама души да са влюбени един в друг и после да установят че изобщо не си подхождат сексуално. Любовтта между мъжът и жената не е ли гаранция че те си подхождат всякак. Все пак една жена няма да се влюби в мъж който и е противен и гаден. От тази гледна точка горното твърдение изглежда логично. Но все пак възможно ли е да си влюбен до полуда в някого и после да се разочароваш сексуално.
А втория ми въпрос е: вие лично бихте ли поощрили дъщеря си да се пази за съпруга си девствена. Това отживелица ли е вече и тези майки които дават такъв съвет на дъщерите си мислят ли че могат да им причинят големи разочарования в бъдеще.

Аман от религиозни фанатици, които карат децата си да вършат противоестествени неща  #Cussing out
Разбира се, че няма гаранция, че двама души, които се обичат, ще си допаднат сексуално.
Това са две съвсем различни неща.
Ама тия същите няма да се разведат после, защото и това е грях и ще се мъчат и тормозят цял живот, че и децата си ще увредят.
Аз със сигурност няма да налагам на дъщеря си (ако имам дъщеря) да се пази девствена за съпруга си, както и няма да й налагам да си ляга с всеки срещнат.
Единственото, което ще направя, е да й създам чувство за мяра - да преценява сама дали наистина го иска и дали точно с този мъж го иска.
Ще й обясня предимствата на това да имаш няколко (не прекалено много) сексуални партньора преди брака, за да придобиеш опит и да откриеш какво ти харесва и как ти харесва, също ще й обясня колко е важно да си паснат сексуално със съпруга й.
Със сигурност няма да поощрявам и аплодирам, ако не си подбира партньорите  Crossing Arms

# 163
  • София
  • Мнения: 62 595
Мен ме втриса  от самите думи "да се пази за съпруга си". Нищо лично към авторката, защото наистина такава е приказката от време оно. Какво излиза, да пази своето тяло или част от него като какво - подарък, дълг...? Иначе какво? Като в Средновековието - жената е нечиста и греховна?
Сещам се и за една друга приказка, но по нарудному - никой мъж не е умрял с една жена, нито една жена е умряла само с един мъж. Дори сексът като определение има различни вариации още в миналото. Дали "пазенето" е само физическо или душевно? Дали натискането по кьошетата е секс или само определено действие? Моралът е разтегливо понятие. Едно момиче (и момче) може да има доста богат сексуален опит и да е технически девствено и "да се пази" за съпруга си. Но дали в действителност е "девствено"?

# 164
  • Мнения: 277

Желанието да се отдадеш на някого не идва просто ей така.То идва след доста време,когато познаваш достатъчно добре другия и знаеш,че има какво да ви свързва,че споделяте еднакви виждания,имате еднакви ценности,когато намериш така наречената сродна душа.Изобщо не става въпрос за нещо просто като храната например  Wink И какви трябва да са тези компромиси?Не си ли струва да ги правиш,ако попаднеш на такъв човек?Със сигурност е по-добре да получиш сексуално удовлетвореие веднага,но на каква цена?И защо трябва да се гледа на различията в сексуалното удоволствия при партньорите като на компромис?То си е казано,че когато си влюбен се стараеш да угодиш най-вече на другия,не на себе си.

Пишеш като 15 годишна. Може да са твои изводи, които да се отнасят до теб, но не са абсолютни. Грешиш.
Това, че искаш да угодиш на някого, не означава, че само по себе си, това ще ти докара оргазъм, да бъда по буквална, защото явно не разбираш за какво говоря. И да компромиси може да има, когато няма съвпадение на това, което харесват двама души. И да не забравяме, че в процеса на една връзка хората се развиват, усещанията и желанията им също. В този смисъл , разминаване може да се получи и след време. Тогава пак се стига до въпроса кой и до колко компромиси може да направи.
Това, че обичаме не ни обезличава и да не прави без собствено желание за удоволствие.
Не мисля,че можеш да кажеш дали греша или не.А от последното изречение ми стана ясно,че не съм аз тази,която не разбира.Като казах,че за влюбения е приоритет партньорът му да изпитва удоволствие,нямах предвид,че той самия ще седи "на сухо" ooooh! Нали и неговият партньор ще има същите приоритети,ако става въпрос за истинска връзка.Ще намерят начин да се пригодят един към друг,както gerik каза.
RadostinaHZ,в днешно време,ако някой реши да се пази,не е защото жената се смята за мръсна и такива глупости,причините са съвсем други.

Общи условия

Активация на акаунт