Бихте ли поощрили дъщеря си да се пази девствена за съпруга си?

  • 18 359
  • 191
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 2 480
Ха, изумявате ме. Shocked
Нямам дъщеря.
Но е чудно, как бих могла една майка да мотивира дъщеря си да остане девствена? И каква е очакваната компенсация?
Дали ще си я получи в крайна сметка?
А ако имах дъщеря  (ех, ех:D), то бих я оставила сама да прецени кога и как да загуби девствеността си.
Митът за Дева Мария е приоритет на църковничеството. Лично аз не считам, че Бог е бил маниак на съблюдаването и култивирането на  непорочните вагини Simple Smile

# 181
  • София
  • Мнения: 62 595
Да, така е - църквата има своя трактовка по въпроса. Но въпреки промяната на нагласите тази идея е все още дълбоко вкоренена в културата и дори не опира до активно изповядване на религията. То се е пропило и все още има значение в много райони на страната. Ние тук си разсъждаваме по един начин, но не сме представителна извадка на българското население.

# 182
  • Мнения: 37
Ако си търсете оправдание да наречете съобразяването с другия "сексуална несъвместимост" просто правим СПАМ. Винаги трябва да се съобразява човек с партньора си, ако не с него, то с обстоятелствата, с децата...Ако ще и двамата да са съгласни да правят 9 пъти секс в седмицата пак има съобразяване.

Само да вметна че въпросът е "бихте ли поощрили..." аз го разбирам, тя да иска да се пази, а аз да я подкрепя. Останалото са общи приказки.

Лек ден !

# 183
  • Мнения: 579
Е,тя ако иска-да се пази,на мен какво ми влиза в работата,че да я подкрепям или не?

# 184
  • Мнения: 1 263
Да, бих я поощрила.
Напълно подкрепям мнението на Холограма. Peace
Цитат на: Холограма
...На другия въпрос - ако имам дъщеря: Със сигурност няма да й кажа, че е задължително "да пробва" и "да я пробват", за да не се притеснява за после.
Щях да се надявам, че ще бъде за първи път с мъж, който я обича толкова, че да иска да се ожени за нея и тя да изпитва същото.

А какво щях да й кажа, ако ме попита?
Децата питат повече за това, за което не намират отговори от поведението на родителите, а не от техните приказки.

# 185
  • гр.София
  • Мнения: 380
Според мен за да може една жена да направи правилния избор на съпруг, трябва да има достатъчно опит с мъжете/включително и сексуален/, за да знае какво точно да търси.  Не бих я поощрила да остане девствена до сватбата, защото вероятността да се разочарова и да бъде нещастна е голяма. Не бих възпитала дъщеря си с идеята, че девствеността е добродетел. Относно втория въпрос-възможно е двама души да са влюбени един в друг и да се обичат, но въпреки това да са с различен темперамент,  вкусове и предпочитания и това да доведе до проблеми в сексуалния им живот.

# 186
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Не, бих я подкрепила в нейния избор и бих и споделила(в рамките на позволеното, разбира се) своите наблюдения и опит относно контрацепция, интимни отношения, съвместимост на партньорите в интимната сфера и социалните контакти.

# 187
  • Мнения: X
Аз си мисля, че когато едно момиче "реши" да се пази девствено до сватбата си, това не е някакво случайно решение, ей така дошло й на ум и го решила. Това е последствие на години години възпитание. Нямам предвид само сексуално възпитание, а на всякакво, на детски спомени и преживявания, наблюдения върху взаимоотношението между родителите. То не се взема от нищото.
В едни ситуации това може да е правилното решение, в други - погрешното. И двата варианта имат плюсове и минуси.
Не зная как бих реагирала, ако дъщеря ми поиска да се пази девствена. Може би бих се зарадвала, ако иска да го направи с човек, който обича, а не така само от интерес да види за какво става дума. В такъв смисъл бих искала да запази себе си за човека, в който се влюби. Това не значи, че трябва да е с него за цял живот.

Последна редакция: пт, 21 ное 2008, 11:22 от Анонимен

# 188
  • Мнения: 750
Да бе....да не съм луда!
Ще си хабя детето! Crossing Arms

# 189
  • Мнения: 3 268
Като студентка живеех с едно момиче,много хубаво.Майка й беше казала,че трябва да се ожени за първия мъж.Имаше много ухажори,един от тях дори известен плейбой и телевизионен журналист сега Wink ,но и той не пребори заветния хълм.Тя наистина се ожени за първия,естествено,че правеха секс преди сватбата,глава до глава спяхме все пак,но се ожени за него.Имаше щастлив брак,до преди 2 години,когато той почина от рак на 40 г.

# 190
  • Мнения: 2 784
Бих я поощрила да се пази, докато почувства, че е готова психически, физически и емоционално.Не да се ръководи от моди, подмятания на съученички и т.н. Честно казано притеснява ме, че все повече пада възрастта на която започват сексуалния си живот.
А иначе- не, напротив, бих я насърчила да понасъбере опит преди брака. Все пак трябва да знае какво харесва и какво търси.

# 191
  • Мнения: 93
Бих я поощрила да се пази, докато почувства, че е готова психически, физически и емоционално.Не да се ръководи от моди, подмятания на съученички и т.н. Честно казано притеснява ме, че все повече пада възрастта на която започват сексуалния си живот.
А иначе- не, напротив, бих я насърчила да понасъбере опит преди брака. Все пак трябва да знае какво харесва и какво търси.

Напълно съгласна съм. Не бих забранила директно. Бих дала съвет на детето си и възпитание, което ще я възпре от безразборни връзки. Аз така съм възпитавана. Е, криввала съм понякога, но винаги съм имала едно на ум.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт