Увита пъпна връв и как протече раждането?

  • 12 690
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 104
Аз родих нормално и в процеса на раждане се установи, че бебето е с омотана пъпна връв. Лекарката доста се изплаши, но всичко мина много добре, благодарение на нейния опит и целия екип. А иначе родих в Благоевград.

# 31
  • Мнения: 1 984
И моето момче се е било увило добре с пъпната връв, но се разбра по-време на раждането! За щастие всичко протече нормално и безпроблемно. Раждах с епидурална упойка в "Тина Киркова"!
Леко раждане и здраво бебче!  bouquet

# 32
  • Мнения: 24
Пъпната връв е структура , в която има 3 кръвоносни съда - 1 вена и 2 артерии. Тя служи за пренос на кръв от плацентата към бебето. Кръвоносните съдове са жизнено важни за бебето и затова природата се е погрижила да ги защити максимално. Съдовете са обвити с тъкан наречена "Вартонова пихтия".
Тази тъкан е с еластичност и консистенция на гума и достатъчно добре пази артериите и вената от прегъване, респективно  от прекъсване на кръвотока.
Не че е невъзможно да се случи, но т.нар.от майките  "удушаване" на бебето по време на бременността е много рядко. /1:3000-1:4000 брем./
От друга страна, с напредъка на технологиите, ние все по-често виждаме преди раждането как бебетата са увити по най-различен начин с пъпната си връв. Това става с  различните форми на доплер ултразвуково изследване.  Пак с тази методика  може достатъчно добре да се прецени каква е скоростта и количеството на кръв преминаваща през артериите и вената на пъпната връв, респективно дали има усукване прегъване и възли, пречещи на кръвообращението. 
Рисков момент в описаната ситуация може да е единствено раждането и то ако тази особенност се запази дотогава, и то само ако по време на едно нормално раждане не се прави т. нар мониториране на плода. Мониторирането е една друга технология , с която следим постоянно детските сърдечни тонове, движенията на плода и маточните контракции.  Тя дава възможност да се регистрират навреме проблеми с пъпната връв и съответно да се извърши своевременно цезарово сечение.

# 33
  • Мнения: 6 365
Преди около две седмици родих нормално в Тина Киркова. Бебето беше омотано два пъти около врата. Дни преди раждането беше доста високо като за първа бременност, после по време на раждането трудно слизаше. По едно време паднаха тоновете, но след това бяха ОК, направих бързо разкритие и го измъкнахме със страхотния екип:)

Бай дъ уей, много се бях наплашила от тоя форум от т. нар. "скачане на корема"- е, оказа се доста интересно преживяване, да не кажа приятно, че ми спести напъването.

Бебето има APGAR 7 на първата минута и 8 на петата, но се поизмъчи и после ден и половина спа.

# 34
  • Мнения: 6 274
Родих нормално, без никакви упойки, и без да знаем, че има какъвто и да било проблем с пъпната връв.
Когато малкият (всъщност големият ми син  Wink) се роди, видяхме огромен възел на пъпната връв.
Първите думи на акушерката ми бяха, че трябва да го кръстим Лъки.
Защото при такива възли, така съвършено "завързани" и стегнати смъртта при бебето може да настъпи много бързо.
За това понякога си мисля, че Господ си знае работата и може би за това синът ми се роди в 8-я месец, защото ако беше останал до 9-я, с тази пъпна връв едва ли щеше да оцелее.
Както и да е - всичко е наред и сега имам почти 6 годишен жив и здрав щурчо.
  Peace


П.С. Действието се разви в "Шейново".
Желая ти леко раждане.
   bouquet

# 35
  • Мнения: 189
                               Аз знаех предварително,много 4есто ходих на слушане на тоновете то4но по тази при4ина.
                               Не можах да стигнат до нормално раждане,защото 10 дена преди термина родих със секцио по спешност.
                               Леко раждане и здраво беб4е ти желая. Simple Smile

# 36
  • Мнения: 22 935
Рдоих бебе с два пъти увита пъпна връв,много бързо и нормално.ЗНаехме от 7-ми месец на бременността,че бебето се е увило така.Нямаше проблем.На теста на Апгар имаше 7.

# 37
  • Мнения: 166
Моето детенце е с ДЦП - благодарение на увите пъпна връв. Установи се ,че има такъв проблем по време на раждането. Честно да ти кажа повече нормално не бих родила, ако че самото раждане мина леко. Ако знаеш, че има такъв проблем моя съвет е за секцио!

# 38
  • Мнения: 2 960
Дъщеря ми се роди с увита два пъти пъпна връв .Раждането ми по принцип с нея си беше тежко  и благодарение на добрите лекари ,които бяха до мен-всичко свърши благополучно ..слава богу.

# 39
  • Мнения: 114
И при мен като Джуличка имаше въззел,истински възел стегнат.Родих живо и здраво бебче 6 дни преди термин.Но с много затруднения,заради възела малкия се заклещи и много трудно излезе,доктора тъкмо каза,,последен опит и спешно секцио'' и късмет,показа се.Но моят съвет е ако знаеш запроблем с пъпната връв -секцио.Аз никога повече не бих рискувала живота на детето,при мисълта,че е имал късмет с този възел да живее до края,защото при напъните за нормално раждане възела можеше още да стегне.Но както казва Джуличка Господ си знае работата.Това е мое мнение.Каквото и да е само се успокой и леко раждане.При всеки човек е различно.Аз раждах в Пазарджик в Хигия ,много съм доволна благодарение на лекарите там с бебо сме добре.Свършиха си работата много добре.Успех.

# 40
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 916
Направо ми иде да копирам поста на Джуличка. Heart Eyes
Действието се развива преди 5 години обаче. В същата болница - "Шейново". И също като при нея дъщеря ми тръгна в осмия месец, а не си дочака деветия. Аз съм се родила по естествен път с 2 пъти увита пъпна връв около врата. И първите думи за акушерката, когато ме израждала били: "Бебе с късмет!". Историята я знам от майка ми. Та тръгвам аз да раждам дъщеря ми преждевременно - по естествен път, разбира се, но с епидурална упойка. Аз много държах на упойката. А понеже раждах с уговорка, че и месец по-рано от предвиденото, лекарят който ми следеше бременността събра огромен екип да следи нещата: той, 3 акушерки, неонатолог, педиатър, анестезиолог, абе лудница. И се появява най-после дъщеря ми на бял свят, цялата група около мен вкумоп ревва: "Бебе с късмет!". А й чувам гласа и съответно се успокоявам, че всичко е наред, а от разказа на майка ми за нейното раждане веднага решавам, че и дъщеря ми се е родила с увита около врата пъпна връв. Да, ама не! Следващата реплика на хората с бели престилки около мен беше: "Имаме си възел, истински възел!". А точно този ден в болницата имаше към 30 и кусур раждания и все около този час. Направо на конвейр вървеше. И над половината мами бяха с уговорки и съответно около тях се въртеше някой доктор, който си беше довел акушерка. И целият този куп от хора, намиращ се тогава в родилна зала за части от минутата се събра около мен, взе да цъка с език, да гледа и да коментира.  Mr. Green Цирк! А моят доктор само ми каза: "Надигни се да видиш какъв възел си имате! Страшен късмет". Та така - родих си нормално, без никакви проблеми, но бебето наистина си беше с късмет, че беше тръгнало по-рано от предвиденото. Grinning

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Детето се роди с два пъти увита пъпна връв около врата, минаваща и под мишницата.Никой не знаеше до самото раждане.Като започнах да напъвам главичката се показваше за малко и пак се "изтегляше" на вътре.Наложи се да го изтласкат, за да излезе.Следа това бебето прекара три дни в интензивното - имаше мозъчен оток, но слава богу всичко свърши с благоприятен край.Сина ми си е живо и здраво дете в момента и няма последици.
Въпреки всичко, ако имах и най-малка представа щях да искам секцио.

# 42
  • Мнения: 11 607
Започнаха да се губят тоновете на бебето, засилиха ме да раждам......На 3-я напън родих, ако не - спешно секцио щеше да бъде. Увита пъпна връв, не изплака веднага, въобще......още ме побиват тръпки.........


Джуличка, аз също съм се родила с омотана пъпна връв, но не смятам,че това е някаква закономерност....пък знам ли....

Последна редакция: ср, 29 апр 2009, 16:57 от Мама Цоцоланка

# 43
  • Мнения: 6 274
Извинявам се за спама, но сега, след като прочетох  Lulumba Heart Eyes, се сетих, че и аз съм се родила с омотана пъпна връв, посиняла и не съм изплакала веднага.
Дали пък това няма някаква връзка с омотаването при дечицата ни?  Thinking

П.С. Lulumba, разликата между нашите дребосъци с възлите в пъпната връв е само 8 месеца.
  Wink

Цоцоланке  bouquet, и аз не мисля, че има връзка, ама пък гледай сега както съвпадение - аз, ти и Lulumba.
Хайде, кажи ми ти какво да мисля?
  newsm78

Последна редакция: ср, 29 апр 2009, 17:07 от Джуличка

# 44
  • Мнения: 258
И двамата бяха с увита пъпна връв и двамата ги гордих със секцио  Peace

Общи условия

Активация на акаунт