За първа година в детската градина! - 8 част

  • 17 990
  • 281
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 240
Мими, за сега Гергана е само на сиропче за кашлицата. Дано се разминем само с това. И от други майки чух, че в нашата ДГ върви такъв вирус с разстройство и повръщане. Дано Тони се оправи бързо! В нашата група днес изтича карантината за варицелата, но аз все още си чакам да се изпъпчи, де.
Мими, как да се борим? Вчера бях обявена за луда, че съм спряла детето си от ДГ, защото САМО кашля и има сополи!

# 271
Mimitops, как да се борим?Никак!На родителската среща само аз и една майка от квартала ни говорехме за това да не се водят болни деца.Вечер като вземам Стефи от ДГ съответно питам госпожата защо децата взети преди моето са все сополиви и кашлящи-това е ДГ,а не болница.И следва мълчание.Писна ми! #Cussing out Стефи пак е втора седмица в къщи,защото от хремата се възпали едното ушенце.И пак питам /ама няма кой/-като аз си държа детето по 2-3 седмици и го пращам абсолютно здраво,защо след една седмица е пак болно?Защото по-вечето деца са болни,не само сополиви,а БОЛНИ!
Вече нямам нерви-тази безотговорност ми стува здравето на детето ми,моето също и много фин.средства-да плащам на детегледачка,защото няма кой да я гледа. Sad
  

# 272
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
mimitops, като учителка в ДГ, би ли ми казала, с кой да се "боря", че детето ми да не е бито от други деца, да не е с кървящ нос и прочие?
Или и тук учителите са безсилни?

# 273
  • Мнения: 23
За битите деца в ДГ изцяло вината е наша, че сме позволили да се случи. Има процедури, подават се жалби до директора и при три такива си търсим работа другаде. Когато има по-агресивно дете едното ни око винаги трябва да е там. Аз съм млад учител, родител на малко дете и затова имам желанието всичко да бъде наред. Другото което е според наредба №3 ... при отсъствие на детето повече от три дни се изисква бележка от личен лекар, че детето е здраво и няма контакт с болни. Бележките отиват при медицинското лице. Ако се съмнявате за някой попитайте дали е дало такава бележка.

# 274
  • София
  • Мнения: 6 260
mimitops, само едно уточнение - вече е 10 дена, е на 3.  Peace Ето: http://kg.sofia.bg/?page=nrdb_3-07_zdrawe (чл. 4, ал. 4).

# 275
  • Мнения: 23
Аз също не знам защо моето дете вчера беше здраво на градина, а днес не може да излезне от тоалетната. Или защо е с издрано вратле. Скарали се с Митко и той го стиснал за шията. Обяснение от госпожите не съм получила видях го в банята по време на вечерния тоалет. Все пак изразявам лично мнение, просто искам всичко да бъде по-леко и за двете страни. Имам огромното желание да работя тази професия, строга съм, но обичам децата си и това личи, когато ме срещнат някъде. Казвам на родителите само това, че освен задължения имат и права, както и техните деца. Аз също не искам да общувам с 29 деца, 10 от които болни и вечерта да се прибера вкъщи да целувам и прегръщам детето си. След няколко дена той ще бъде болен.
       Друг проблем са лекарите-нормално ли е да дават антибиотик и сироп за кашлица на 12 часа, бележка за нормален здравен статус и хоп на градина детето. Ние ще бършем сополи и ще се чудим как да сме здрави за да гледаме деца. Пак казвам въпрос на съвест. За набитите деца положението е наистина сериозно. Не съм искала да ви нервирам допълнително, за което се извинявам.

# 276
  • Мнения: 23
Спяща красавице благодаря за поправката. Извинявам се за грешката. Колежката ми спомена това на родителската среща за деца, които сме издали със силна кашлица или висока температура. Иначе 10-те дена са за отсъствия по домашни причини. Това сме помолили с цел избягване на конфликти между родители. Някъде може дори да не поискат бележка.

# 277
Mimitops, и какво като попитаме за даденото дете дали има бележка?Ами мед.сестра ще каже-да,имаме.И кво от това?Въртим се в омагьосан кръг ,от който няма излизане.
Снаха ми е детска учителка в момента на І-ва група. И като се случи да върнат болно дете на родителите му,на другия ден те пристигат с бележка от личния лекар,че е здраво.Ама то не е.
Нищо лично,Мими.
Май няма смисъл да си чешем езиците за очевадни проблеми,които няма да решим!Проблема с безотговорните родители!

# 278
  • Мнения: 23
Да така е. Всичко добро. Аз споменах за личните лекари. Желая Здраве и късмет на всички.

# 279
  • Мнения: 1 949
Мими, ние те нападнахме така, сякаш нещо зависи от теб. Съгласна съм, че всичко опира до родителска без/отговорност. И в нашата ДГ е така - сополиви, кашлящи  Twisted Evil Но не обвинявам госпожите, по-скоро родителите наистина. Веднъж имах съмнения (повтарям се, извинете), че Криси е болна и като я заведох при сестрата с влизането в ДГ да я види и да прецени дали да остане, жената ми се оплака, че много малко родители правели така. Водели децата болни с бележка, че са здрави и на това отгоре "надрусани" с лекарства (пр. против температура), за да може детето да е във форма при влизането в ДГ. И когато след примерно 2 часа детето вдигне пак Т и се обадят на майката, да я питат дали да дадат панадол или нещо друго, тя казвала, че е дала преди да тръгнат (а те нали се даваха през 6ч тези лекарства). Е, кажете ми, как може такова нещо  #Cussing out #2gunfire

# 280
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 959
 newsm45 smile3511 newsm61
Цецко от тази сутрин е със ларингит,един ден на детска и пак във вкъщи!
Май зимата ще си остане да си го гледам,че това е мъчение за всички ни.

# 281

Общи условия

Активация на акаунт