Избор на тапет - мнения и съвети

  • 5 459
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Момичета, благодаря на всички за отговорите - мненията , идеите, критиките, милите и не толкова думи.
Проектите не са в завършен вид, писала съм го в много теми и всичко винаги се обсъжда от цялото семейство  Laughing
За тези, които се интересуват...тапетите са купени от тук http://www.ahlens.com/heminredning/fondtapeter/
Помогнахте ми, както винаги  Hug

Последна редакция: ср, 15 окт 2008, 00:38 от deata

# 16
  • Мнения: 4 380
Чакай малко че не схванах...какво значи "не са в завършен вид"? Някой нещо си ти е нарисувал хипотетично, но без да мисли кое от какво и как ще бъде направено?  Това не е проект та макар и в незавършен вид.
Няма никаква полза от рисунки, които никога няма да бъдат реално въплътени.
Вас самите ли нещо не ви устрои в тези проекти или не знаеш как да ги реализираш?

# 17
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Нали трябва отнякъде да се тръгне, за да се стигне до картинката, която ни грабва окото?

deata,
Не зная у вас как е организирано домакинството, но при трима мъже, обикновено мивката е затрупана с чинии за миене, нищо че има и миялна.
На всяка домакиня различни неща са й удобни, затова си представи, че вече имаш такава кухня и се опитай да "готвиш" в нея. Така ще разбереш кое ще ти е най-удобно.

Последна редакция: ср, 15 окт 2008, 01:34 от luda

# 18
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Ами, ксения..предимно ме интересуваше "запълването" на стаята с мебели  Laughing
Да речем, че това са едни от първите проекти ,върху които след това е работено многократно и които в интерес на истината вече почти нямат нищо общо с това, което ще се прави.
Примерно спалнята няма да е в  скосеното пространство, меката мебел няма да е с лежанка, промени има в кухнята..за цветовете пък въобще не говорим  Joy
А като се познавам....има да променям отново и отново и отново  Blush

# 19
  • Мнения: 4 380
Не че това ми прилича на професионална работа, но визуализацията на компютър-това е краен етап на работа. Това, на базата на което се работи впоследствие са скици. Разпределение на мебели без разпределение на декора в стаята е невъзможно, т.к. се прави всичко на база на концепция. Не знам как някой може да направи едното без да домисли останалото. Би трябвало да си изискваш решението за цялостната концепция. И тези промени би трябвало да ги мислите и премисляте заедно. Платила си за нещо, от което в крайна сметка няма да остане нищо.

# 20
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Ами всичко ми беше предложено на компютър в интерес на истината..Само при първата среща имаше скици на ръка..след това бяха само на компютър..Мислили сме заеднои продължаваме...Но аз постоянно порменям-тапетите в случая  Laughing..
Да не споменавам, че имам около 20 комплекта пердета за прозореца в хола  Laughing..и все ги въртя и суча като цветове и материя  ooooh!

# 21
  • Мнения: 4 380
Ами всичко ми беше предложено на компютър в интерес на истината..Само при първата среща имаше скици на ръка..след това бяха само на компютър..Мислили сме заеднои продължаваме...Но аз постоянно порменям-тапетите в случая  Laughing..
Да не споменавам, че имам около 20 комплекта пердета за прозореца в хола  Laughing..и все ги въртя и суча като цветове и материя  ooooh!

Ох...направо ми настръхва косата като ви слушам. newsm78 Така не се работи бе- какви са тези 20 варианта аз не мога да разбера. Sick 20 варианта пердета значи 20 различни вида декорация на помещението. Shocked Този луд ли е? Обърква те излишно. Изборът който би трябвало да ти предлага трябва да е максимално ограничен и улеснен за теб. Тапетите са изключително важен елемент от декора, на базата на който се строи цяла концепция. Да ти позволява да премисляш и избираш други, значи че няма още никаква идея за помещението.
Сигурна ли си че този с който работиш наистина е дизайнер? Има ли образование за такъв?

# 22
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Охх ти пък..хммммм, не съм го проучвала чак до там ..ама да ти кажа май си е в мен проблема, защото аз не знам какво искам..просто ми харесват много и различни неща.
Тапетите за мен са основен елемент, защото всичко ще ми се завърти около тях .
А за вариантите си права..колкото по малко толкова по-добре, така няма да има върху какво да се мисли излишно.

# 23
  • Мнения: 4 380
Охх ти пък..хммммм, не съм го проучвала чак до там ..ама да ти кажа май си е в мен проблема, защото аз не знам какво искам..просто ми харесват много и различни неща.
Тапетите за мен са основен елемент, защото всичко ще ми се завърти около тях .
А за вариантите си права..колкото по малко толкова по-добре, така няма да има върху какво да се мисли излишно.

Как така не си го проучвала чак до там? Това е първото, което трябва да проучиш. Grinning И после всичко останало. Това ти е поне някаква гаранция за професионална работа. Знаеш ли на днешно време колко "дизайнери" са се навъдили сред нескопосани майстори понаучили по малко някоя-друга програма?
Така както го описваш, този хал-хабер си няма как се работи. newsm78

Не на теб трябва да ти се завърти около някой елемент. Той е човекът, който трябва да премисли около какво да завърти концепцията си. От многото различни неща, които ти харесват, той трябва да си направи извод за вкуса ти и да премисли идеята така че максимално да те удовлетвори. Това е човекът, който да вземе генералните решения. За това му се плаща. Ти и да искаш не можеш да прегледаш всички каталози, а дори и да имаш тази възможност, освен по-голяма каша в главата, нищо повече няма да получиш.

При следващата ви среща, му поискай доказателства за професионална компетенция, а именно диплома. Wink Този не е читав, да знаеш. Плащаш на абсолютен аматьор.

# 24
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Че ми е каша-каша ми е, ама се надявам да ми просветне .
Мерси ксения   bouquet

# 25
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Ми в краен случай ще плясна ей тоя тапет...  Mr. Green
https://tapetshop.secure.flexiweb.no/productview/20117582/
Пък малкото все ще се впише някак в обстановката  Laughing Laughing Laughing Laughing

# 26
  • Мнения: 2 716
Не ми се отварят линковете от първи пост.

# 27
  • Мнения: 233
В нашата детска са зелени и много си ги харесвам.Идеално отиват на двете ни момченца.

Общи условия

Активация на акаунт