Объркана съм.....

  • 5 127
  • 80
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 1 735
Имаш дом,работа,родители,които ще те подкрепят.Приятелите предполагам също-защо да не им кажеш?!Защото сте прекрасното семейство!?И не си мисли,че дете на 1 год. не разбира.Дъщеря ми е на 1.1год. и като говорим високо тя започва да крещи ядосано/даже и снощи спореха мъжа ми и свекърва ми-просто са алармаджии и бебата се ядоса/.Явно някои хора като се видят с повечко пари забравят откъде са тръгнали и се самозабравят.Не забравяй,че родителите винаги ще ти помогнат!?Не наранявай детето си!

# 76
  • Мнения: 11
Тъжно е когато еснафщината и егоизма измести любовта
Подкрепям и се присъединявам към съвета на  malko_zaence.

Мисля си, че този човек няма да се промени.Дори и да се случи това чудоне вярвам да е трайно. Познавах семейство с такива проблеми. Ежедневни дреболии като  " масата,която си преместила" се бяха превърнали в проблем и при тях. Там също се натякваха всички неща свършени от съпруга, а нейния принос в семейството се умаловъжаваше. Също като при вас и там парите се деляха на мои и твои - това не го разбирам. Изобщо не разбирам що за темерутски стил на поведение е избрал  съпругът Ви!.
Разбирам каксе чувствате и колко страдате, но не позволявайте това да продължава. Имате права, потърсете ги докато не е станало късно. Моята приятелка опита всичко, непрекъснато се стремеше към диалог за изясняване на проблемите, но уви. Опита да не му обръща внимание - нищо. Работеше и в къщи допълнително само и само да изхарнва детето си. А съпругът и точно като Вашия (внезапно променил статуса и стандарта си на живот в по-добра посока) ставаше все по-голям еснаф и атмосферата в дома все по-отровна. Тя чака 3 години, докато накрая детето и я питало "мамо защо не се разведем с татко"...
Разделиха се и тя направи чудеса. Сега е добре. Искренно и се възхищавам и дано не ми се налага да минавам през подобен "изпит по живот".
Погрижете се за себе си! Съпругът Ви не заслужава уважение.
Успех!

# 77
  • Мнения: 17
М, да определено трябва да предприемеш драстични мерки,но го направи разумно,т.е не му оставяй вратички.Изкарай си медицинско задължително придружено с жалба за дом. насилие в полицията...Да не стане така някой ден да каже 4е си си фантазирала.И си пази медицинското!!!До тук виждам всички основания за да го разкараш.Колкото по-бързо, толкова по-добре...(Лесно е от страни, дано икога не ми се наложи и аз да търся подобни съвети) Praynig

# 78
  • Мнения: 175
Предполагам,че ще повторя останалите менения, но истината е - ИЗСТИСКАЙ ГО КАТО ГНОЙНА ПЪПКА, ще боли, ще боли, пък ще зарасне. Аз така направих, а детето ми беше на 6 месеца - страшно е, но се оправяш. А и имаш семейство - те ще ти помагат. Изобщо не се бави, ами действай.

# 79
  • Мнения: 2 386
Мило момиче, изчетох всичко. Сега ще ти резюмирам съветите на всички ни, защото предполагам каква каша ти е в главата:

1. Из-го-ни го! Това не подлежи на обмисляне, видях втория ти пост, че още се чудиш. НЕ! Не може да се чудиш.
2. Смазана си, защото е с теб от дете и те МАНИПУЛИРА. Защото те познава. А ти си го обичала много. ТОВА Е МИНАЛО. Мисли за сега, утре и детето си.
3. Ако толкова те е страх, кажи на майка си и татко си! Представи си един ден някой да бие твоето дете, да не си дояжда и да ходи зле облечено без ТИ да знаеш? А?! Ужасно! Не го причинавай на родителите си, тогава! КАЖИ ИМ! Ще ти помогнат!
4. Виждам, че нямаш сили за адвокати и разпри, затова КАЖИ и на приятелите си! Сега ти трябва ОПОРА, че взимаш правилното решение! А то Е такова, запомни го!
5. Пиши ни пак. Крий темата от него, заклевам те! Не се панирай, той не знае какво става в душата ти. НЕ ЧАКАЙ НИТО ДЕН! НЕ ПРОЩАВАЙ НИТО ВЕДНЪЖ ПОВЕЧЕ! Гледала ли си като малка рекламите по ТВ за майки и деца, подложени на насилие? Питала ли си се какво е насилието им? Това, което ПРЕЖИВЯВАШ е НАСИЛИЕ! Затова не трябва да си сама!

Бях груба и категорична, моля се да съм права и да ме послушаш, моля се, наистина!  КЪСМЕТ!!!

# 80
  • Мнения: 3 725
Здравей и от мен, мила! Hug
Мислех да не пиша, защото мнението ми съвпада с това на повечето момичета тук, но ми направи впечатление, че се ловиш за сламката, която ти е подала Чатпатка. Да, може би тя има право, може би с цената на страхотни усилия ще извоюваш нормален живот в семейството си. Може би ще правите секс веднъж седмично, ще разделите разходите за детето и дори ще спре да те бие. Нищо повече не би могла да очакваш от този мъж, колкото и да го обичаш, с колкото и неизчерпаем оптимизъм да се заредиш.Огледай се около себе си, виж как живеят другите, дай си сметка от колко много щастие ще лишиш по този начин не само себе си, но и детето. То няма нужда от подобно "скърпено" семейство, повярвай ми. За някого и ти, и детето ще бъдете най-специалните хора на този свят, просто ти трябва малко смелост. И не чакай малкото да те попита: "Мамо, кога ще се разведем с татко?". Peace
Успех и кураж! Hug

Общи условия

Активация на акаунт