Католическо у-ще в Северна Америка

  • 4 192
  • 60
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 868
Анет, просто от това, което пишеш, и католическото и магнет скуула изглеждат като компромиси, но по различни причини. В мид-уест има и чартър училища, в краен случай. Успех! 

# 46
  • Мнения: 3 367
Пикси,немският магнет не е компромис с нищо голямо(поради което е и толкова навикано,има си защо),само с доброто ми възпитание как ще преборя една камара по-луди от мен на опашката.
бтв местното дето ни се полага по район пак е магнет,но зле,та магнет само по себе си нищо не значи
Катол. от друга страна е голям компр.за нас и не бихме  го и  помислили ако от нийде инак взора надежда не види.
Една година обикаляхме да се местим,страх ни е че няма да можем да продадем и се отказахме . Ние сме на супер място и къщата ни е много ок за нас в момента,само у-щето е мъка.
В 13К по -горе  се вкл.и цял ден леля-ясла,15К е повече от моето град.скул на година

# 47
  • Мнения: 868
Разбирам. Страх ме е, че скоро и аз ще съм в подобна лодка. Много не вярвам на А-рейтингс тия дни като става дума за пъблик скуулз.

# 48
  • Мнения: 7 091
Мери, ще ти отговоря на лични, за да не разводняваме темата на Анет.  Peace

# 49
  • Мнения: 3 367
Piksi,тук зад ексел.рейтинга (вашият А предполагам) седят бая данни,само 3 от мисля 42 елем. пъблик у-ща за този дистр. имат подобен тук,та честно казано съм склонна да им вярвам около 80% Grinning, ето пример
http://www.ode.state.oh.us/reportcardfiles/2007-2008/BUILD/094623.PDF

# 50
  • Мнения: 868
Един от най-големите ми проблеми с пъблик скуулз е техният over-reliance на стандартизирани тестове, които се налагат от държавата. На практика, особено с "но чайлд лефт бихайнд" учителите наблягат на какво ще е на теста. Това е много опростено казано, разбира се, но е епидемия.

Другият проблем за мене е, че в пъблик скуул системата до 4 клас, поне в тоя загубен щат, няма ускорени програми. Всичко се определя единствено от възрастта, не от реалните възможности на детето.  В частно училище поне държавата не налага тестове и родителите имат малко повече глас и избор на програми... Затова и аз мислех за католическо училище, но обясних защо засега се отказах.

На по-лека нотка, нали знаете всички шегата, когато някой направи грешка при спелуване или смятане. Хората се усмихват и казват, "Простете ми, но съм продукт на пъблик скуул системата..."

Не е лесно решението. Успех, Анет, и сподели как се развиват нещата!

# 51
  • Мнения: 3 367
Писки,тук пъблик имат гифтед програми,не навсякъде,но има (като си говорехме за репутация и критерии,това ми е 1 от 5те големи по к гледам).
Съгласна съм за тестовете,но и катол.ги сравняват по подобни показатели,та и там не им се разминава тесто-манията.
*
Чудех се тамън днес дали не правя от мухата-слон,но те ще прекарват по 10 часа на това място,много ми е сериозно туй решение откъдето и да го въртя пусто..

# 52
  • Bristol
  • Мнения: 9 367
Чудех се тамън днес дали не правя от мухата-слон,но те ще прекарват по 10 часа на това място,много ми е сериозно туй решение откъдето и да го въртя пусто..
По-добре така, от колкото да го запишеш в кварталното училище, без да си се поинтересувала за другите училища в района  Peace
Аз миналата година така обиколих сума ти училища и същият въпрос си задавах. Успях да запиша сина в едно от най-добрите в общината, според академичните резултати и според това аз какво видях, чух и усетих Simple Smile Много му се събира на ден като път, защото не е никак близко до нас, но пък в кварталното мога да го преместя винаги когато пожелая Wink Така съм спокойна, че имам избор.
За малката обаче мисля да направя компромис с резултати от тестовете на училището, за сега. Физически ми е невъзможно да я запиша в по-далечно училище  Rolling Eyes

# 53
  • usa
  • Мнения: 2 113
Писки,тук пъблик имат гифтед програми,не навсякъде,но има (като си говорехме за репутация и критерии,това ми е 1 от 5те големи по к гледам).
Съгласна съм за тестовете,но и катол.ги сравняват по подобни показатели,та и там не им се разминава тесто-манията.
*
Чудех се тамън днес дали не правя от мухата-слон,но те ще прекарват по 10 часа на това място,много ми е сериозно туй решение откъдето и да го въртя пусто..

като всичко пъблик и гифтед програмите им са пъблик. нищо гифтед не съм видяла от тия гифтед програми. гифтед силвията онзи ден я учихме с баща и как да премери разстоянието от точка а до точка б с линийка. в шести клас  #Cussing out! гифтед и пълна отличничка! патетик направо! в старото ми социалистическо негифтед училище ако във втори клас не знаех как се мери с линийка не само нямаше да съм отличничка, ами щях да повтарям класа! наумила съм си да посетя часа по математика тия дни да видя с очите си и да чуя с ушите си какво и как им се преподава. малоумие някакаво! честно казано, ставам все по-готова да преглътна молитвата, года, джизъса и каквото там още се налага, само и само да понаучат нещо тия деца и да ми се поосвободят вечерите от преподаване на математика!

# 54
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Понеже и аз съм на вълна училище, но нещо трудно се ориентирам все още тук, може ли някой да ми разясни какво е Магнет schoo?

Аз си мислех, че записването за училище, става въпрос за К, става по-късно, а не сега декември. Ние мислехме да се местим април в друг дистрикт заради училището, а  сега не знам няма ли да е късно тогава вече за записване. Ще го мисля това.

# 55
  • Мнения: 3 367
ирка,няма лесно:)
записването за К по район обикнов. са февруари и не могат да ти откажат място,дори април да е
магнет са у-ща  към градската публична у-ща система (грр как звучи, СПС при вас) к са отворени за голяма част от града и има бой за места (за добрите)
ако помня добре сте в ЧИКАГО,опс,ето
http://www.cpsmagnet.org/schools/?dir=Magnet&rn=9824868

ако сте избрали добър район да се местите там заради у-щата сте ок,не могат да не ви осигурят място.

Последна редакция: пн, 27 окт 2008, 21:42 от anette1104

# 56
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Мерси за отговора Анет. Ще видим какво ще става. Така или иначе по-рано не можем да се преместим.

# 57
  • usa
  • Мнения: 2 113
ирка, простичко казано магнет програмата е държавна програма, която отпуска допълнителни средства на училища за развитие в дадена насока - изкуства, наука, езици, деца с проблеми, информатика, гифтед деца, ей такива неща. понякога това са квартални училища, понякога - за целия дистрикт. често приема в тях става с лотария, понякога на принципа `пръв дошъл, пръв обсулжен".

# 58
  • Мнения: 1 363
Сина ми е в католическо училище в Англия. Училищата се различават едно от друго. До колкото разбирам в Лондон са много по- стриктни от колкото при нас. Религиозното обучение не е толкова силно застъпено, за да направи фанатици от нашите деца. Напротив обогатява общата им култура. Ние не сме религиозни. Не ходим на църква, но аз държа детето ми да е запознато с Бог и Библията.

Не съм влизала отдавна и набързо прочетох само първите постинги. Нямам представа какви са училищата в САЩ, но определено в Англия ги препоръчвам.

# 59
Винаги  като минавам покраи Кат. у-ще 1 до 4 клас ми става жал javascript:void(0); на тези малки дечица да се молят гледаики нагоре към небето.
Не съм съгласен с това че те са принудени да правят това при условие че са малки и не разбират за какво се молят.
Защо моите деца трябва да вярват,тъи като Проповедниците  в USA говорят от името на Бог и хората са длъжни да вярват на самия Господ (проповедника) javascript:void(0);доста пъти са ни канили или ни питат дали ходиме на църква
javascript:void(0);
 Аааааа мерси ,не ги искам тия секти.
Това си е Американска традиция,нормално за Американци и Латино Американци


Общи условия

Активация на акаунт