Пиете ли фолиева киселина без бременност - 2 част.

  • 91 738
  • 750
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 282
Аз също продължавам - пия я от почти 1 месец и половина и е Неофолик. Само исках да попитам по кое време на деня е по-добре да се пие - сутрин, на обяд или вечер. Аз я пия вечер като се прибера от работа.
Old Sport  е писала за Неофолик Мета защо е по-различна  newsm78, аз ще опитам да намеря  повече инфо в интернет или ще попитам фармацевт.

# 31
  • Мнения: 1 775
Аз също продължавам - пия я от почти 1 месец и половина и е Неофолик. Само исках да попитам по кое време на деня е по-добре да се пие - сутрин, на обяд или вечер. Аз я пия вечер като се прибера от работа.
Old Sport  е писала за Неофолик Мета защо е по-различна  newsm78, аз ще опитам да намеря  повече инфо в интернет или ще попитам фармацевт.
Прочети ми поста на предната страница. Иначе, не мисля, че има значение по кое време я пиеш. Ако ти се гади от нея - пий я вечер преди лягане.

# 32
  • София
  • Мнения: 8 113
Аз пия Фолацид, една тубичка със 120 хапченца вътре. Но явно съм единствената, на която не й се гади, а и не съм предполагала, че може да предизвикат това ShockedА също и че се напълнява от тях Shocked
Пия ги сутрин, и ми е станало като навик, както беше с противозачатъчните преди това Laughing

# 33
  • Мнения: 2
Защо 5 мг Shocked? Дневната доза за бременни и бебеправещи е 0,4 мг. Има ли някаква причина да приемаш такова голямо количество?
[/quote]

Извинявай, права си имах предвид 0.5 мг.

# 34
  • Мнения: 1 775
Аз пия Фолацид, една тубичка със 120 хапченца вътре. Но явно съм единствената, на която не й се гади, а и не съм предполагала, че може да предизвикат това ShockedА също и че се напълнява от тях Shocked
Пия ги сутрин, и ми е станало като навик, както беше с противозачатъчните преди това Laughing

Гаденето се появява само при някои момичета, а това с напълняването е доста спорен момент. Факт е, че и аз съм трупнала килца, от както бебеправим. Но според мен, напълняването се дължи на повечкото хапване и по-малкото движение, защото след овулация гледам да се движа по-малко и да си угаждам повече и така, до следващия цикъл.

# 35
  • Мнения: 1 699
Аз пия Фолацид, една тубичка със 120 хапченца вътре. Но явно съм единствената, на която не й се гади, а и не съм предполагала, че може да предизвикат това ShockedА също и че се напълнява от тях Shocked
Пия ги сутрин, и ми е станало като навик, както беше с противозачатъчните преди това Laughing

Диана по-добре си звеми на блистери  Peace

# 36
  • Мнения: 1 165
Аз пия Фолацид, една тубичка със 120 хапченца вътре. Но явно съм единствената, на която не й се гади, а и не съм предполагала, че може да предизвикат това ShockedА също и че се напълнява от тях Shocked
Пия ги сутрин, и ми е станало като навик, както беше с противозачатъчните преди това Laughing

И аз пия такава.Тази ми дадоха в аптеката.Не ми се гади,не забелязвам и да съм напълняла.На мен също ми е навик да си я пия сутрин,както беше с противозачатъчните преди това  Peace

# 37
  • София
  • Мнения: 4 884
ФК в блистери е за предпочитане,казвал ми го е доки PeaceХапчета,които не са в блистери ,а в шишенца,с времето се окисляват и губят свойства Peace

# 38
  • Мнения: 1 699
ФК в блистери е за предпочитане,казвал ми го е доки PeaceХапчета,които не са в блистери ,а в шишенца,с времето се окисляват и губят свойства Peace
Абсалютно си права.Аз го споменах по-горе но пропуснах да обясня защо Embarassed

# 39
  • Мнения: 2 926
Моят док също ми каза да пия ФК в блистери, като също ми обясни, че тези които са в шишенца се окисляват и губят свойства.

# 40
  • Мнения: 1 165
Е,значи ще я сменя Peace

# 41
  • Мнения: 150
В някои държави препоръчителната доза фолиева киселина преди бременност и през първите 3 месеца от бременността е 0,8 мг, след трети месец 0,4 мг. Не съм сигурна как е в България. 5 или по-скоро 4 мг ( незнайно защо в аптеките по-често се срещат 5 а не 4) трябва да пият жени, при които има по-голям риск от дефекти на невралната тръба. Кои са тези жени не мисля, че и докторите знаят. Официално са тези, които вече са имали бременност и/или дете с подобен дефект, или ако самите те имат лека форма на спина бифида например. Каквото и да правите, просто пийте ФК и се интересувайте максимално, за съжаление рядко се намира някой, който да даде достатъчна и навременна информация.

# 42
  • Мнения: 69
Да ви кажа, мили дами, че откакто пия фк ми изчезнаха едни ужасни пъпки по лицето. Има страхотен козметичен ефект, освен, че е полезна за евентуално бебче:) Препоръчвам я на всички. това са витамини!

# 43
  • Мнения: 444
аз отново я почвам след известно прекъсване  Peace

# 44
  • Мнения: 568
И аз пия ФК вече повече от година. Запасила съм се от БГ с 3 шишенца с Фолацид, тогава не знаех, че има и Неофолик Мета и, че е по-доброто... Не ми се гади, не съм качила килограми и изобщо не забелязвам никакви странични ефекти, нито положителни, нито отрицателни... Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт