Хипрактивни хлапета! Как да успокоим духовете им?

  • 2 383
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 17 592
Здравейте отново, едва сега сядам зад компютъра. Всъщност не знаех, че хиперактивност е диагноза. Прегледах линковете, които сте ми пуснали и ми се изясниха някои неясноти. Благодаря!  bouquet Натъкнах се на много неща, които смятам, че ще са ми от полза, а и се оказа, че има и други деца като моето Simple Smile, невероятно, но факт Thinking

Ами... Можеш да култивираш малко положително мислене и у себе си. Винаги, когато те измори с вилнеенето наоколо, излизай от стаята, отделяй се за миг сама и си мисли, че твоето дете, при все, че не е лесно за гледане, е далеч по- щастливо от децата, които са "лесни". Просто организмът му произвежда повече ендорфини... и повече щастие, което трябва някак да излезе и да "залее" и околните. Е, по някога на тях им идва повечко, но... нима не е по- добре, от колкото да е по природа меланхолично, спокойно, но и по- скоро тъжно и рядко истински, "диво" щастливо?..
Вместо да се противопоставяш на щурите му игри, се присъедини - по- лесно е. Така или иначе не можеш да победиш. Много по- леко е, ако и ти участваш. И ако настоява да се бори с лоши рицари, по- добре стани пират на място, което е "безопасно", от колкото да се опитваш да го "свалиш на земята". Кой знае?.. Може би трябва да играе всичките тези игри, за да стане един ден велик писател?..

# 31
  • Мнения: 87
Наистина тези буйни дечица се гледат по-трудно, но сами по себе си са прекрасни Winkима нещо очарователно в тази "будност", определено няма да оставят живота си да им "се изплъзне" и ще го изживеят на макс Peace Винаги съм се възхищавала на активността във всичките й измерения и не съм харесвала инертността, както и меланхоличния темперамент Heart Eyes

# 32
  • Мнения: 2 448
Хе хе, единствено, как можа да си го помислиш.  Laughing
От клипа изобщо не би ми хрумнало, че детето е хиперактивно, виждам само едно дете, което се забавлява. Ако прави само това по цял ден, да се притесниш, но иначе, дори играта му не е някакво чупене и тръшкане.
Ако само енергичността му ти се струва проблем, значи нямате проблеми.  Peace

# 33
Ура! Малкият си има ново занимание - започна да си прави танкове и къщички от столове и възглавници  Laughing Може да прекара около час трупайки най-различни съкровища в скривалището си - светещи мечове, колички, ябълки...шишета с вода Flutter
Ще се кротне, ей, знам си аз Wink

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
hohma - опитвай се постепенно, в никакъв случай не насила , да разширяваш интересите му -  виж какво точно му грабва най много интереса - при нас са крановете, но покрай тях почнах да му обяснявам и за товарните асансьори, че пренасят тухли, пък от тях се строят блокове, и къщи, и магазини и т.н. Или пък като забеляза че на небето има луна - тя е "бала луна" според него, пък как се променя, че всеки ден става по-голяма, също сутринтта му обясних, че луната отива да спи, пък идва слънцето, и е светло и т.н.

# 35
  • Мнения: 11
леле, много е бесен - горката ти...

Общи условия

Активация на акаунт