"Никога няма да правя така, когато порасна (остарея)"

  • 3 999
  • 64
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 268
Когато бях малка доста често и за дълго ме даваха на баба ми да ме гледа, а аз изобщо не исках.Бях се заклела, че няма да постъпя така с моите деца и го спазих- не давам бабите да гледат дъщеря ми, освен ако тя не пожелае.
Моето дете обожава баба си.Как да не я оставям при нея!И двете са щастливи.Не постъпваш правилно според мен.Бабата на детето ти е лишена от него,заради твои лоши спомени от твоята баба.Колко нечестно!

# 31
  • Мнения: 3 034
много неща съм се заричала да не правя като родителите си и мисля, че ги спазвам.
ако махна  металната нотка в гласа си и изпепеляващия поглед, когато настоявам за нещо, ще съм ги изпълнила всичките.

# 32
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 729
Бях се зарекла да не карам насила дъщеря ми да се облича така, както аз искам/майка ми редовно ми купуваше дрехи, каквито тя реши/! Спазвам го! Peace

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
Децата ни да не стават свидетели на семейни скандали; да не се размотавам сутрин по пижама и в мърляв вид, докато правя кафе; да не ограничавам детето с вечерен час, когато порасне (няма да стане, категорично Mr. Green); да не налагам мнението си, когато се облича (също не ми се получава); да бъда приятелка с децата си и да си споделяме всичко, поне те на мен.
Ще допълвам.

# 34
  • София
  • Мнения: 38 544
Да не си боядисвам косата махагон, като одъртея.
Да не мърморя за днешната младеж /а вече го правя/.
Да не бия детето /вече само си говорим сериозно/ и да съм приятелка с нея.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Бях се зарекла, че моите децата постоянно ще ги прегръщам и целувам, и ще им казвам че ги обичам. Така и правя.

# 36
  • Мнения: 592
Бях се зарекла, че моите децата постоянно ще ги прегръщам и целувам, и ще им казвам че ги обичам. Така и правя.
направо ми написа мисълта. Имам чудесни родители но тази част винаги ми е липсвала и сега правя точно така Peace

# 37
  • Мнения: 1 305
Родителите ми много обичаха да ми дават за пример другите деца. А когато аз им ги давах за пример за нещо, което не им изнася, ми казваха "ти сега не гледай другите". Вярно е, че добрият пример е важен за децата, но е важен и за родителите.
Като цяло гледам да се съобразявам с нейното мнение и желания, стига да не е нещо от рода на "искам още да си играя" в 11 вечерта, в делничен ден.

Семейните скандали също не са за очите и ушите на едно малко дете. Че и на по-голямо. Аз много съм страдала от вечните скандали вкъщи.  Sad

И най-важното, когато (ако  Sad ) имам второ дете, няма да пренебрегвам постоянно Андреа заради по-малкото. И никога няма да я карам да отстъпва при детските препирни на принципа "ти си кака".

# 38
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 243
Заричах се,че никога няма да се карам с мъжа ми пред децата ни.
Беше ми адски неприятно,когато нашите го правеха.И колкото и да е бил дребен проблема в детското съзнание е мноооого голям.
Засега го спазвам.

Права си. Никъде няма пълно и равно. Дай съвет къде го правите (караниците де). От децата не можем да се скараме свястно. newsm62 newsm62 newsm62

# 39
  • Oslo
  • Мнения: 659
Родителите ми са много готини и наистина ме оставиха да изживея детството и тийн годините си както аз искам... не ми се е налагало да се заричам нищо. Сега осъзнавам какво им е струвало това, разбирам как внимателно са ме водили в правилната посока, без даже да разбера Laughing
Единственото, което ме тормозеше и си казвах, че никога няма да правя с децата си е ритуалът на плажа - 10 мин. по корем, 10 мин по гръб, 5 мин. във водата - умирах от яд просто!. Спазих обещанието - никога не ги карам да излизат от водата, ако и цял ден да са вътре и да излязат със сини устни - не е важно, здрави и щастливи са и това ми стига.

# 40
  • Мнения: 3 405
Хех, и моите не излизат от водата, поради тази причина  Grinning т.е. големият ми син.

# 41
  • Мнения: 56
Здравейте,юмного интересна темичка   bouquet

за съжаление ВИНАГИ когато се зарека за нещо, че никога няма да ми се случи - живота мноооого бързо ми показва колко не съм права. Затова хората са казали"Никога не казвай никога:..........................аз още не мога да се науча, а много си патя от това  newsm78

# 42
  • Мнения: 3 835
- да слушам НАИСТИНА, а не да кимам "да, добре" и "така ли, колко интересно", без да слушам въобще...
- да не употребявам "Малка си, ще разбереш като пораснеш"...
- да не употребявам "Аз като бях на твоята възраст"...
- да не въвличам детето в "Няма да казваш на ... какво стана/какво видя"
и много, много други...

Сега вече се замислям какво не трябва да правя като остарея и стана свекърва...

Aз свекърва засега изледи нямам да стана, така че.....  Laughing
Не съществува такова нещо като "Никога", това го знам от опит!
И все пак като се замислих, горните в цитата не съм ги употребявала, вероятно и аз съм се заричала подобни неща като малка, позабравила съм ги, но явно все ми е останало нещо.....ще видим занапред какви ще ги изричам, като стане сложно!

# 43
  • Мнения: 27 524
В един момент обаче порастваме (или остаряваме) и тогава - какво? Поумнели и помъдрели се смеем на предишната си наивност, или напротив - с ясен спомен как сме се чувствали тогава, "от другата страна", стриктно си спазваме обещанията?
А вие - помните ли? Спазвате ли?

Промените идват обикновено от трупането на опит, от видяното, изживяното, усетеното. От сигурността, желанието да бъдеш полезен, добър, уважаващ. Няма връзка с растежа, нито с възрастта дори. Комплексно е.
Наивност... не знам, бих искала да си остана все наивна, ама... почти е невъзможно да ни се даде тази възможност. Децата не са наивни - те са чистосърдечни, открити. Те никога не скучаят, пълни са с енергия, жестоки са от откровеност и не се лъжат лесно. Възрастните се учим да лъжем, да си крием емоциите, възпитаваме се в куп ненужни неща (не всички, разбира се) и като остареем - искаме пак да сме с детска душа. Социалният живот не ни го позволява, това е. Нито отговорността да сме родители. Трудно е. Много неща съм си казвала, писала (то кой ли не е?), че няма да допускам и правя, но истината е една - едва когато детето стане родител, тогава и само тогава започва да разбира родителите си! Понякога, за съжаление, е твръде късно. Когато не е - добре е да го кажем и покажем, като утеха за усилията, безсънните им нощи и сълзите им  Heart Eyes

# 44
  • Мнения: 39
Аз винаги съм искала да бъда,като баба ми.Милата жена ме отгледа,възпита и сега пак ми помага с каквото може.Слава Богу,че не съм взела много от родителите си,защото те са изпълнени с пороци(не става въпрос за алкохол) и никак не ми се иска да съм,като тях.Искрено се надявам да съумея да възпитам децата си(ако имам такива),по начина на баба.

Общи условия

Активация на акаунт