Защо Пентаксим?

  • 4 542
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 334
Защото е по пречистена и не дава странични действия което не е малко според мен  Peace

# 16
  • Мнения: 1 668
избрах я, защото беше най-доброто на пазара по времето, в което трябваше аз да избирам. По здравна каса имаше една жива ваксина, която направо не можех да си представя да му причиня. На година и половина се бие 4-ти прием и след това не се боде детето до 7 година, а с другите има реваксинации за всички болести...

# 17
  • Мнения: 559
Защото е нова и модерна, а и не е изпробвана достатъчно и трябва да се събере още информация за страничните ефекти. Педиатрите я препоръчват, защото имат лична изгода от това. Не е по-малко опасна от ваксината по здравна каса - също може да причини алергии (една от помощните съставки е формалдехид все пак), атопичен дерматит(както се стана при племенницата ми) и неистов плач, придружен с висока Т. Вярно, че слагаш една ваксина вместо повече, но това е много затормозяващо за организма.
Ще споделиш ли каква изгода имат педиатрите?  newsm78
Също е опасна (като всяка ваксина) но според мен е по-безопасна от тази по ЗК.
Това че се боцка само по веднъж според мен също е голям плюс  Peace

# 18
  • Мнения: 4 292
Защото е нова и модерна, а и не е изпробвана достатъчно и трябва да се събере още информация за страничните ефекти.

nana77, това е една от причините, поради които се колебая. Другата е, че на синът ми съм слагала ваксина по ЗК и странични ефекте не е имало никакви. За мен е твърде силно преувеличен негативизма към безплатните ваксини. Следователно се чудя струва ли си чак толкова Пентаксима.
Не я отричам, просто съм още в процес на информиране.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 588
Ние използвахме Пентаксим, досега 3 приема по 55лв. всяка опаковка.
Ще има и четвърти прием някъде през втората година.
Странични ефекти не са се проявили. Мисля, че си заслужава!  Peace

# 20
  • Мнения: 4 753
Защото е нова и модерна, а и не е изпробвана достатъчно и трябва да се събере още информация за страничните ефекти. Педиатрите я препоръчват, защото имат лична изгода от това. Не е по-малко опасна от ваксината по здравна каса - също може да причини алергии (една от помощните съставки е формалдехид все пак), атопичен дерматит(както се стана при племенницата ми) и неистов плач, придружен с висока Т. Вярно, че слагаш една ваксина вместо повече, но това е много затормозяващо за организма.

Точно за това не я избрах...   Peace  Както не избрах и другите ваксини...

# 21
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Защото е нова и модерна, а и не е изпробвана достатъчно и трябва да се събере още информация за страничните ефекти. Педиатрите я препоръчват, защото имат лична изгода от това. Не е по-малко опасна от ваксината по здравна каса - също може да причини алергии (една от помощните съставки е формалдехид все пак), атопичен дерматит(както се стана при племенницата ми) и неистов плач, придружен с висока Т. Вярно, че слагаш една ваксина вместо повече, но това е много затормозяващо за организма.
Ще споделиш ли каква изгода имат педиатрите?  newsm78
Също е опасна (като всяка ваксина) но според мен е по-безопасна от тази по ЗК.
Това че се боцка само по веднъж според мен също е голям плюс  Peace
Освен всички останали плюсове, аз я избрах и заради еднократното боцкане. Спестява се боцкането в гръбчето на бебето. Аз лично при ваксинация се подувам ужасно и ме боли поне две седмици, спомнам си и последното боцкане в гърба ми, беше направо ужасно #Crazy #Crazy. Не знаех дали дъщеря ми не е наследила и това от мен и предпочетох да и спестя каквото мога. Взех я за 62 лв едната доза. А реимунизация се прави 1 год след последния прием

# 22
  • София
  • Мнения: 18 679
Искам само да отбележа, е в нашата отчетна тема - юлските бебета - имахме няколко сериозни реакци на пентаксима. А трима педиатри ми се клеха, е досега не са виждали рекция на нея Twisted Evil Е, аз видях. Както и няколко други майки. С две думи - ваксина като всяка друга, не очаквайте чудеса.

# 23
  • Мнения: 941
belinda значи децата са били по чувствителни и е било възможно ако са ваксинирани с ваксината по ЗК да бъде в пъти по лошо приемането.
С каката бокахме по зк, тогава беше едно боцкане, прия ги с доста плач, подуване, болезнено доста време място, компреси правех, носеш по цяла нощ след това бебето което ревеше ли ревеше. С малката сложих пентаксим, изобщо не го усети, но аз усетих огромна разлика в двете ваксини, препоръчвам  пентаксима  Peace

# 24
  • Мнения: 4 753
Спестява се боцкането в гръбчето на бебето. Аз лично при ваксинация се подувам ужасно и ме боли поне две седмици, спомнам си и последното боцкане в гърба ми, беше направо ужасно #Crazy #Crazy.

Ваксините по принцип не се правят в гръбчето...  Crazy  По тази точка нищо не се спестява...



П.С. Ето една реакция от Пентаксим...   http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=144101.msg5868167#msg5868167 

# 25
  • Мнения: 817
аз също сложих Пентаксим.Единствената реакция ,която ми даде беше леко подуване на крачето кадето му я сложиха на четвартия прием.Сложих я след консултация с лекари,които нямат някаква изгода да ми се сложи именно тази ваксина.Нормално е според мен нещата да се развиват и да има нови по-безопасни ваксини за нашите деца.
Аз лично днес сложих и ваксината Превенар,която в България е малко позната,но в САЩ и в някой западноевропеиски държави е задължителна.

# 26
  • София
  • Мнения: 44 105
Защото е по-чиста и дава по-малко или никакви странични реакции...

# 27
  • Мнения: 1 545
Спестява се боцкането в гръбчето на бебето. Аз лично при ваксинация се подувам ужасно и ме боли поне две седмици, спомнам си и последното боцкане в гърба ми, беше направо ужасно #Crazy #Crazy.

Ваксините по принцип не се правят в гръбчето...  Crazy  По тази точка нищо не се спестява...



П.С. Ето една реакция от Пентаксим...   http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=144101.msg5868167#msg5868167 

Прочетох дадения линк. Лично аз смятам, че случая по-голяма вина има лекаря, а не ваксината.
Не че няма участие и ваксината, но лично според мен лекаря нещо е сгафил. Такъв вид тема / като дадения линк / не трябва да плашат родителите, а само да бъдат по-предпазливи към избора на лекар, да се информират колкото се може повече и да не правят компромис с това да потърсят правата.
Иначе като цяло пентаксима според също е по-добър избор, защото е 5 валентна, висококачествена, "мъртва", спестява редица убождания.

# 28
  • София
  • Мнения: 44 105
И аз прочетох линка...детето е щяло да реагира така, че и по-зле на  ваксината по ЗК....
И изобщо кой ненормален лекар, казва за поддържана Т, че това си е от възръстта, че слага и ваксина в това състояние....

И да - 100% безопасна ваксина няма.....за това и има хора, които предпочитат изобщо да не слагат...но те пък си поемат други рискове....

# 29
  • Мнения: 1 336
Уж е по-добра и пречистена, без странични ефекти, доколкото това е възможно за ваксина.
А по онова време тези от здравната каса бяха с живи съставки.  Stop
Сега вече не са живи?

Общи условия

Активация на акаунт