Въпросче за коса и очи на бебе Християн

  • 6 208
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Ако и таткото е със сини със сигурност няма да се сменят  Mr. Green
При двама родители със кафеви очи може детето да е със сини,тогава защо да не може при двама родители със сини детето да е с кафяви?
На моят син още му се променят очите.Бяха  пъстри,но сега вече са по скоро кафяви.
Това се учи по биология 8-9-10 клас не помня точно кой!!!
Не може двама синеоки родители да имат дете с кафяви очи, защото сините очи са рецесивен ген!

# 31
  • Мнения: 9 973
не се знае Grinning

# 32
  • Мнения: 712
Няма гаранция, че синът ти ще е синеок. Решаващ е цвета на очите на таткото, във вашия слуачй.
Някой по-горе добре го е обяснил - русата коса и сините очи са рецесивен белег, т.е проявяват се само в комбинация на два рецесивни гена. Ако бащата на детето има родител със светли очи, то той със сигурност носи този рецесивен ген и има 50% шанс да го е предал на бебо. Ако не - шансът е по-малък, но пак го има.
А иначе, дядо ми е бил синеок и майка ми се е надявала да наследя очите му. Росила съм се с тъмно сини очи и дълга, права, черна коса. Сега косата ми е къдрава и по-скоро света/ цвят лешник, а очите са тъмни и са се променили след 6мес възраст (по разкази на мама).
А иначе, мой приятел, който сега е със синьо-зеленикави очи разправя, че до пубертета е бил с тъмни очи. Не знам доколко е вярно  newsm78

# 33
  • Мнения: 1 259
Освен да кърмиш възможно най дълго...
Да сте живи и здравички е най-важно!

# 34
  • Мнения: 2 521
Ние и двамата с бащата сме с кафеви очи но дъщеря ми е със сини (като баба си)До 2 годинки беше с кристално сини,а сега вече са светло сини.Малкия прилича на нас и си е с кафеви очи-с такива се роди и не се промениха Peace

Общи условия

Активация на акаунт