Ужасно съм потресена от едни кукли!

  • 27 531
  • 413
  •   1
Отговори
# 330
  • София
  • Мнения: 62 595
Куклите на бъдещето ще са роботи. Всъщност, и сега има такива роботчета, които са с внедрен изкуствен интелект и общуват с децата. Използват се като компаньони (детето да не е самотно) или с терапевтична цел при деца с проблеми в общуването и ученето. Все още са в началото, но много се радвам, че така напредва науката, технологиите и техниката.
 Така че бъщетето вече е тук. Очакваме потрисане. (На мен все повече ми звучи като "подрискване")[/size

Последна редакция: пн, 20 окт 2008, 19:51 от RadostinaHZ

# 331
  • Мнения: 2 448


Хващам се на бас, че след 30 години тези кукли ще се гледат със същото умиление, с каквото днес гледаме ходещите и т.н.  от нашето детство. Не ми се иска да се впускам в мрачни прогнози какви ще са куклите на бъдещето Simple Smile
Да, точно така е, дали за радост или съжаление никой не знае, но нещата се променят. Спомням си времето в което се говореше, че е абсурдно на кукла бебе да има полови органи и как ще се отрази това на децата. И че куклите трябва задължително да са безполови. Бяха от типа бейби-борн, ако не се лъжа.

Ясно е, че бъдещето може да е пълно с недишащи кукли, досущ като живи бебета. И дишащи такива - също.
Но самите деца нямат много нужда от това.

Нужда, кой ти говори за нужда. От толкова много неща на цивилизацията и сега нямаме нужда. Но след като се появят, след години започваме да се питаме и чудим как сме живели без тях.

Ако става дума за нужда, най много от любов се нуждаем и най много тя липсва, ама няма много стремеж към това.

# 332
  • Мнения: 335
...Ако става дума за нужда, най много от любов се нуждаем и най много тя липсва, ама няма много стремеж към това.

Вече споменах - Пинокио върши повече работа, ако искаш да споменеш нещо в този смисъл на детето си..
Познай защо?

# 333
  • Мнения: 1 517
Бейби Борн и всякакви други подобни, които имат най-различни приспособления, казват "мама" и се смеят...всички те си личи, че са кукли. В това е и разликата за повечето от нас: че онези от линка може да не реват и да не се движат, но не приличат на кукли.

# 334
  • Мнения: 654
Абе, това на първа страница наистина ли е кукла Shocked!!!

# 335
  • Мнения: 1 517
Абе, това на първа страница наистина ли е кукла Shocked!!!

Всъщност забелязах, че пръстите на ръцете и краката им са ненормално големи и несъразмерни.

# 336
  • Мнения: 4 892
Бе те хора разчленяват хора, аз за некви кукли да роня сълзи...
АГ, гот е, че се нареждаш във верига с лъв, много интелигентно животно.


Може би са започнали от кукли?!?
Някои неща не ги разбирате, я оставете яденето на месо.

# 337
  • Мнения: 2 448
Сега е време да споделя , че един от любимите ми сериали е "Декстър".  Twisted Evil

# 338
  • Мнения: 677
Холограма, нищо не си разбрала, но ще се направя, че не съм те прочела!
Днес ми е хубав ден, направих си рекламата, спечелих една кукла, а сега ще ида да сложа на останалите да хапнат, че после пижамите и в леглата! Laughing

pasinet, има и такива кукли Simple Smile

# 339
  • Мнения: 2 818
АГ, честито!   Mr. Green

# 340
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Колекционерските кукли, които струват от 1000 евро нагоре, едва ли се дават на деца.

Куклите, които са като макети на бебета, имат пулс, дишат и дори се изхождат някак си - често се ползват с терапевтична и обучителна цел.

# 341
  • Мнения: 3 447

Кажи ми само една причина да искаш да дадеш на детето си кукла, която то би възприело като живо дете в самото начало.

Никъде в тази тема не съм казала, че искам да дам на детето си такава кукла. Просто не виждам причина нито за потрес, нито за изсмукани аналогии с филми на ужасите. Повече ме кара да се замисля фактът, че цитирани някъде по-напред деца сравняват куклите с филми на ужасите, т.е. имат база за сравнение явно.

Бе те хора разчленяват хора, аз за некви кукли да роня сълзи...
АГ, гот е, че се нареждаш във верига с лъв, много интелигентно животно.


Може би са започнали от кукли?!?

Да бе, да, баш Grinning

# 342
  • Мнения: 2 792
 Аз продължавам да се учудвам как хора имащи деца, нямат реална представа за тяхното възприемане на света и непрестанно се опитват да вменат собствените си страхове като техни.
 

# 343
  • Мнения: 4 892
Добре, Dona, аз Ви разбирам, дразни Ви думата потрес. Абстрахирайте се от тази дума.



Може би са започнали от кукли?!?

Да бе, да, баш Grinning

Обаче не е и от луканка, нали?  Grinning

Има тук една потребителка, която ще поканя да коментира, мдааа, сега реших.  Ако не заключат темата  Flutter

# 344
  • Мнения: 677
Добре де, някой тук има ли такава кукла, така някак си, да разкаже от 1-ва ръка. Щото се едно аз да пусна тема кво дърво е Адриана Лима в леглото и така.

Общи условия

Активация на акаунт