Ужасно съм потресена от едни кукли!

  • 27 511
  • 413
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 792
Е извинявам се, но отказвам да повярвам, че се опитвате да изкарате децата си толкова тъпи, че да не могат да направят разлика между живо бебе и кукла- бебе (колкото и добра имитация да е тя).

# 106
  • София
  • Мнения: 62 595
Позата и движенията не са критерии за играемост с една кукла.  Дори парче дърво, увито в някакъв парцал и нарисувани уста и очи става за кукла.

# 107
  • София
  • Мнения: 23 096
Изящна изработка  Mr. Green
На първата ми хареса френският маникюр... иначе не бих я купила за детето ми!
Съвсем сериозно третата ме изкефи, писнало ми е да ме гледат от сергиите ужасните плашила, наречени кукли, за по 7-8 лв парчето!

# 108
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
Не ми харесват. Ама никак. Тръпки ме полазиха, докато разглеждах снимките.

# 109
  • Пловдив
  • Мнения: 23 669
аз по-скоро се потресох от цената им, отколкото от тях самите.
не знам дали има смисъл чак от такъв натурализъм, децата обичат да си фантазират, въобразяват....от друга страна така ще са подготвени, че бебетата не е задължително да са красиви и няма да се разочароват, когато наследникът им се окаже червено, смачкано картофче. Mr. Green
А, ето още една жена като мен - да смята, че новородените за грозни. Честно, и за собствените си две деца мислех, че са грозновати като новородени. На месец, месец и нещо почват да се разхубавяват и стават сладички бебенца Grinning

# 110
  • София
  • Мнения: 8 932
Хич не ме потресоха, даже напротив. Възприемам ги като вид изкуство. Все пак и цената им е такава, че е ясно, че са за колекционери, а не за деца.
За умрели бебета, черва и други подобни не бих се сетила, явно не съм с достатъчно развинтено въображение.

# 111
  • София
  • Мнения: 426
Не мисля че куклите наистина изглеждат така вероятно е направен монтаж с елементи на истинско бебе и кукла като съдя по пръстите на куклата който приличат на кукленски да но всичко останало е като на истинско бебе.Може би е направено с цел да се купуват повече заради тази близост с истинските бебета,но тази гледка за мен  си е доста страшничка

# 112
  • Мнения: 2 786
Определено са майсторски направени и неподходящи за деца според мен.
Представете си, че купите такава кукла на дъщеричките си и след това родите бебе, което поразително прилича на куклата?
Не ви ли е страх, че дъщеричките ви ще третират бебето като куклата, че ще хванат бебето за ръчичката и ще го прекатурят на пода, или пък ще започнат да преобличат истинското бебе и да го хранят?  Shocked
Може да съм черногледа, но със сигурност има възраст, в която малките ви момиченца няма да правят кой знае каква разлика между истинското и фалшивото бебе и ще третират и двете по един и същ начин, а истинското бебе ще бъде още по-вълнуващото за тях, защото маха с ръчички, издава звуци и мърда!
Разбирам, че са полезни като част от терапията при психолог, но за нормални деца такава играчка ... не  Naughty

# 113
  • Мнения: 2 229
Е, то е ясно като бял ден, че тези кукли не са за деца.

Определено са майсторски направени и неподходящи за деца според мен.
...

Ама кой казва, че деца ще си играят с тях?! Само виж цената и си помисли колко деца ще имат такава възможност дори... Tired

# 114
  • Мнения: 2 388
Не ми харесват. Ама никак. Тръпки ме полазиха, докато разглеждах снимките.

И мен. Незнам защо.

# 115
  • Мнения: 2 786
Е, то е ясно като бял ден, че тези кукли не са за деца.

Определено са майсторски направени и неподходящи за деца според мен.
...

Ама кой казва, че деца ще си играят с тях?! Само виж цената и си помисли колко деца ще имат такава възможност дори... Tired



Има богати родители, които могат да ги купят на децата си  Rolling Eyes
И точно това не ми харесва.
Колекционерска страст за възрастни? Добре, но само докато ги възприемат като кукли.
Как точно ще се обясни на децата, че това е само кукла, макар че 100% прилича на бебе външно?
А от линка в ютуб, който беше постнат ... се ужасих.
Това наистина си е като мъртво бебе, което разнасяш насам и натам със себе си  Shocked

# 116
  • Мнения: 677
Позата и движенията не са критерии за играемост с една кукла.  Дори парче дърво, увито в някакъв парцал и нарисувани уста и очи става за кукла.

Съгласна, но с уговорката, че това за поколението на майка ми. Не виждам как днешното дете ще се забавлява с дърво, т.е ще предпочете дървото,
пред нещо специално направено за дете. Това беше малко отклонение за дървото, а по повод въпросните кукли, отново казвам че не стават за игра от деца (и по ред други причини оснев позата). Дала съм линкове към хубави кукли за игра.

------
 anelka119 - куклите се правят точно с идеята да приличат на новородено бебе
-----------
щастлива -  вероятността някой да даде на детето си такава кукла за игра клони към нула, тъй че тези ти страхове са неоправдани Simple Smile
Автора винаги е длъжен да посочи, че не стават за игра, т.е може много лесно да бъде съсипана - примерно с разлят портокалов сок, или пък кисело мляко ...
Ако пък детето е прекара много близо до стената, цвета на стената ще остане по лице, ръце, или крака на куклата (ако нещо остане от тях). и още, и още, и още ...
Изобщо се учудвам, как ви хрумва, че дете може да играе с такива кукли?



# 117
  • Мнения: 1 517
Току що показах въпросните кукли на три момичета: на 11, на 12 и на 6 години. Отговорът и на трите беше: биха играли с такава кукла, но им се виждала някак странна, не можеха да я възприемат веднага. Не се потресоха чак от гледката като мен, но определено се впечатлиха.

Аз не бих купила на дъщеря си (6 годишното момиче) точно такава кукла. ИО като много от потребителките тук настръхнах, приличат ми на...току що починало бебе  Shocked

Иначе не отричам факта, че са направо цяло изкуство. Сега обаче се сетих и друго: дъщеря ми като беше бебе на около 40-50 дни я снимах с една кукла. На големина двете бяха еднакви, а на снимката не личи ясно кое е бебето, кое куклата. Иначе на живо като се вгледаш личеше, че куклата е кукла, а не истинско бебе...но тези от снимката определено са по-зловещи. Тогава избощно не се замислих, даже ме накефи огромната прилика на онази кукла. Ако намеря снимката, ще пусна тук.

# 118
  • София
  • Мнения: 5 755
Не ми харесват. Ама никак. Тръпки ме полазиха, докато разглеждах снимките.
и мен, дори не можах да разгледам всички снимки  Rolling Eyes
сигурно съм луда или емоционално нестабилна

# 119
  • София
  • Мнения: 62 595
Това за дървото го написах, за да илюстрирам това, че децата могат да играят с всичко. Могат да възприемат за кукла всяко нещо, което има приликите на човешко същество, а това най-много важи за наличието на нарисувани подобия на очи нос, уста и изобщо черти на лицето. Има достатъчно много примери и в кукления театър - кукли се правят от всякакви материали и форми, но най-важното е да имат отличителните черти на човешкото същество - лице, някакви приемливи пропорции на тялото, ръцете и краката.

С удоволствие бих купила такава кукла на моята щерка. Досега най-близкото подобие на истинско бебе беше бейбиборн, но на моменти детето много се смееше с това каква му била главата, че ръцете му били неестествени и т.н.. Тя винаги е искала такава реалистична кукла. Съжалявам, че показаната на картинката е толкова скъпа.

Общи условия

Активация на акаунт