Автоимунен тиреоидит на Хашимото (4)

  • 96 501
  • 781
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 365
Ice Queen,
как така те диагностицираха, само с ехографски преглед и ТСХ ли? Пускаха ли ти антителата????
Защото хормонът ти е в норма, което не е показателно де...
Но все пак???
Това, което са ти изписали са фолиева киселина, т.е витамин и селен, т.е. антиоксидант. Не виждам д са ти изписали лекарство, но и с този хормон в норма няма как да ти го изпишат. Дано са се объркали...

Иначе, най-общо казано това е автоимунно заболяване, което засяга щитовидната жлеза.

Кайли,
и аз си задавах този въпрос преди време, но го пих, помогна ми...
все пак лекарят се предполага, че може да прецени дали може или не... Hug

  bouquet

# 61
  • София
  • Мнения: 513
PIPILOTE   може и аз да си въобразявам, но усещам като буца в гърлото, но от хаповете ли е от що ли  newsm78 Денс се обадих да си запиша час при Тодорова но ми казаха да се обадя утре и свободни часове има чак за след 05.12  Shocked

# 62
  • Мнения: 365
Kylie,
какво да кажа... възможно е да имаш това усещане, но когато се притесняваш и се вглеждаш може просто да го засилваш...но принципно, и аз имам понякога такова усещане, но виждам, че ти се притесняваш за всяко нещо, разбирам те напълно, но все пак трябва да се успокоиш и да се отпуснеш... Simple Smile))
 Hug
Ако се налага обади й се по телефона просто на докторката
А часовете са заети, защото тя май само един или два дни през седмицта преглежда...
  bouquet

# 63
  • София
  • Мнения: 513
PIPILOTE ще се организирам да се запиша при нея, защото днес от Плевен ми се обадиха за генетичните и там май има проблем и вече не издържам  Cry Трябва първо там да приключа и след това да мисля какво да правя  Cry Сори но днес явно не ми е ден, а е само понеделник .....

# 64
  • Мнения: 3 372
Ice Queen,
как така те диагностицираха, само с ехографски преглед и ТСХ ли? Пускаха ли ти антителата????
Защото хормонът ти е в норма, което не е показателно де...
Но все пак???
Това, което са ти изписали са фолиева киселина, т.е витамин и селен, т.е. антиоксидант. Не виждам д са ти изписали лекарство, но и с този хормон в норма няма как да ти го изпишат. Дано са се объркали...

Иначе, най-общо казано това е автоимунно заболяване, което засяга щитовидната жлеза.


От ехографския преглед се видя, че имам възел и след тов ам инаписа диагнозата newsm78 Изследва ми и други неща по някаква програма. Живея в град в който има по-завишена заболеваемост на щитовидната жлеза и са създали някаква програма з атова. Та по тази програма ми взеха и други изследвания, но още не били готови. Предполагам диагнозата не е окончателна... Фолиевата киселина аз и без друго си я пия от доста време, сега само селена ще си взема. Докторката каза да дойда пак след месец да види дали расте възела.
Гинеколога ме прати на ендокринолог, защото вече 9 месеца не мога да забременея Confused

# 65
  • Мнения: 433
Ice Queen все едно чета моята история само,че моето ТСХ беше доста завишено. Mr. GreenСпокойно, има много по-лоши болести. WinkАко можеш върни се прочети назад темите има доста информация.Аз на твое място бих спряла диетата ,въпреки ,че и тук има момичета,които я спазват.
Kylie по-добре звънни на докторката и я питай ,за да се успокоиш и да не го мислиш толкова.
PIPILOTE голям сладур е товоя Велинчо,да му нащипеш бузките от мен.И ти бързо си се възстановила.

# 66
  • Мнения: 468
Здравейте и от мен.От давна не бях писала. И аз бях на Дюкан , но нещо го спрях.Ами гладна съм.Искам сладко.Верно , че има ефект.Сега пак ще почвам.Искам поне още 5кг. да сваля.
Имам и един въпрос към тези които са родили след като са им открили Хашимото.Водихте ли след това  децата на ендокринолог и правихте ли им изследвания.Аз не съм водила малката и все се чудя дали трябва.В събота смятам да си посетя ендокриноложката и нея също ще питам, но кажете и вие мнение.

# 67
  • Мнения: 365
Ice Queen,
Изчакай всичките изследвания и се консултирай с още един ендокринолог.  Много е важна вярната диагноза, особено след като искате бебче. Дано скоро се изяснят причините и да имате повод за радост.  Дръж ни в течение.   bouquet

Kylie,
Сигурна съм че не ти е лесно, но не се предавай... Хванала си се на хорото, няма мърдане:))) Нали знаеш, трябва да стане много тъмно, за да видиш светлинката в края на тунела... Кураж, мила Hug
Понеделник, не е толкова зле... Усмихни се:)))  bouquet

didikeh,
Благодаря ти:))) Ще го нащипя от теб по все по-големите бузи:)))).
Колкото до мен и възстановяването ми, нямам големи заслуги, т.к. бях наддала само 8 килограма... Лесно се възстановява след това, няма спор:))))

Krisis,
На въпроса ти мога да отговоря донякъде... В болницата им казах, че имам заболяване и ги питах дали правят такова изследване, те ми казаха, че правят на всички деца задължително. Ако има проблем, пращат писмо - не сме получили такова. Сега питах педиатърката дали се налага друго изследване, тя каза не, обаче мисля след някакъв момент да се консултирам с ендокринолог профилактично...

Поздрави на всички  bouquet

Последна редакция: вт, 28 окт 2008, 12:25 от PIPILOTE

# 68
  • София
  • Мнения: 513
PIPILOTE благодаря ти мила  Hug много се кефя на такива позитивни хора като теб. Аз също се опитвам да съм, ама понякога изпадам в такива дупки  Crazy Ей например вчера една приятелака ме пита дали работим за бебе (след като се оженихме този месец) и ми стана много криво. А пък шефа ми го забелязах, че ме гледаше в корема ...дали разсте  Crazy 100% си мисли сега като излезна кой ще ме замества  Crazy Ейй така ми става криво от тези неща  Confused

# 69
  • София
  • Мнения: 2 508
Kylie, не е ли по-добре да му кажеш? Да не си загубиш мястото... А иначе стискам всички палци, скоро да ни зарадваш с хубава новина! Hug

# 70
  • Мнения: 433
Krisis моя син е на 9 год. и заради зачестили главоболия му пуснах изследвания ТСХ,МАТ и Т4.В норма са и ,за това не му направих ехо при моята лекарка(че е 60 лв прегледа при нея Shocked).Консултирах се обаче с ендокринолог от нашия град и той каза,че няма нужда.Малката е на 1г. и 3 м. и още не съм се замисляла дали да и правя изследвания.

# 71
  • София
  • Мнения: 513
autumnsphere аз мястото няма да си загубя, но от самоя факт ми стана криво  Confused като съм се омъжила и всички си мислят че след месец два ще дойда с корем  Confused

# 72
  • Мнения: 365
Kylie,
да ти кажа и аз не съм най-позитивния човек на земята, но се опитвам да виждам хубавите неща, не че е лесно, всеки ден е борба:)))

Колкото до хората, не им се сърди, те няма как да знаят как се чувстваш... а ти си в деликатно състояние и доста чувствителна в този момент и така дори една добронамерена реплика може да ти звучи болезнено... Гледай да не обръщаш такова внимание на всяко нещо, което е извън теб.

Иначе  ми е ясно как би могъл да те гледа шефа:))) Ако може да не ядеш, спиш, боледуваш... и т.н:))) Такова ни е времето и хората станаха някак бездушни... Разбира се, не мисля, че това е нормално...

  bouquet

# 73
  • София
  • Мнения: 513
PIPILOTE   love001 ще се опитам да се разведря и да мисля по-позитивно Wink той и моя се това ми повтаря. Ето сега съм доволна, че си записах час при Тодорова, макар и чак за 04.12   Wink

# 74
  • Мнения: 13 770
Момичета, видяхте ли новата тема в Диети за Стивън Чан и...
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=339574.0;all
Тя е главно за отслабване с Дао, но има и упражнение за щитовидната жлеза.

Ето това упражнение на костенурката:


Упражнението на Костенурката е едно от най-популярните упражнения на Дао. Отпуска целия гръб, изпраща енергия към врата. Укрепва мускулите на врата. Премахва умората, схващането и болките във врата и раменете. Стимулира и укрепва щитовидната и паращитовидната жлеза, подобрява метаболизма. Хармонизира работата на енергийната система.
Изпълнява се в изправено или седнало положение. Ръцете са в мудра Дзъ - палецът скрит в юмруците.
1. Брадичката се навежда към гърдите. Главата се изтегля нагоре. Бавно вдишване. Вратът ще почувства тласък нагоре, а раменете ще се отпуснат.
2. Главата бавно се придвижва назад, като че иска да докосне врата. Издишване. Брадичката се изтласква нагоре, а шията е леко изпъната. Раменете се повдигат нагоре, като че се опитват да докоснат ушите.
3. Повторете общо 12 пъти, без пресилване на движенията, бавно и с удоволствие от изчезващата болка и схващане.


От същия автор има публикувана и друга книга за Дао и самолечение с вътрешни упражнения. Ето тази http://knigosviat.net/?bookstore=book&book=23692 Там също имало упражнения и масажи за щитовидката.

Общи условия

Активация на акаунт