Отговори
# 270
  • Мнения: 2 693
Да се запишем и ние - Емо на мама bobolenta - роден на 08.11.2002 г. Учим по "Моливко" - миналата година по учебници за 5-6 годишни, а сега сигурно за 7-8, знам ли...

# 271
  • Варна
  • Мнения: 5 533
bobolenta, добре дошла отново. От няколко години не съм те срещала във форума. Hug
За статистиката аз съм Везни.
И да си похваля чадото, тъй де няма само да се оплаквам. Embarassed Имаха домашно, страница и половина с двойки, една с А и една с Б. Детето каза, че ще ги пише в петък вечерта и няма да легне, докато не ги напише. Е стояхме почти до 12, но всичко беше написано. Заяви ми, че ако останело за писане, аз нямало да и дам да гледа филмчета и за това тя бързала да напише, че да не пропусне всичките нинджи и рейнджъри.

# 272
  • Мнения: 1 491
Отново със закъснение  Embarassed, да честитя на рожденниците  newsm59 newsm67  Gift

Despina май не само по бойните изкуства имаме допирни точки, и аз съм Везни  Mr. Green най-хубавата зодия, ако ме питате, ама знам, че не питате  hahaha  Иначе, защо не пробвате да се запишете на карате? Мойта с такова желание ходи, изразходва адски много енергия, а и условието, че ако не е написала домашните и не е научила уроците няма да ходи на тренировки я стимулира да учи усърдно. Брои вече на японски, упражнява се в къщи, и от както е тръгнала на тренировки не е правила практикуми вкъщи с баща си  ooooh! Преди всяка събота, беше едно борене, стойки, чупки, ритници ... Сега е ангелче  Mr. Green

Василиса Кукувица аз подадох молбата за училище в средата на януари и на първата родителска среща през Юни представихме оригинала на Удостоверението за завършена предучилищна група. Подаването на молби оформя списъка и разпределението по паралелки, но докато не се представи въпросното Удостоверение НЕ си записал детето на училище, просто си заявил желанието си то да учи там  Peace

И накрая да се похваля, Емма в събота сутринта откри, че може сама да си маже филиите и в неделя сутринта беше направила закуска за всички, стоплила мляко в МВ-то, намазала по две филии и идва да ни буди (това към 07.10ч) да закусваме, а баща й - къде ми е кафето....  Joy  Mr. Green

# 273
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Здравейте, момичета  Hug
Изпуснала съм поне 3 теми, но се надявам да наваксам  Embarassed

Първо да ви почерпя за рождения ден на Стоилчето, който на 22 ноември стана на 6:

Ще разберете защо тортата е такава, ако ни разгледате снимките  Wink

Да поздравя и Дамян, който е роден на същия ден   bouquet

Стоил ходи на предучилищна в училище, защото ми писна да се разправям с директорката-диктаторка на детската градина, където ходеше. Там той се чувства много добре, а и аз съм си в майчинство и имам възможност да си го прибирам на обяд и да прекарваме повече време заедно. Освен това ходи на таекуондо и на английски  Peace

Ето тук снимки за тези, на които им се гледа:
http://syulyukchievi.multiply.com/photos/album/42/42 - това са от рождения ден в събота
http://syulyukchievi.multiply.com/photos/album/33/33 - а това от първия учебен ден  Wink

Сега се връщам да чета, за да вляза в час  Hug

# 274
  • Мнения: 1 210
Ина, евала. Невероятен рожден ден Simple Smile Направо ми събра очите в точка. Идеята ще я имам предвид за следващия РД.   bouquet  bouquet  bouquet

# 275
  • Варна
  • Мнения: 5 533
Inna, да ти е жив и здрав детектива.
violetblue, за зодията си е чиста истина. А за каратето, аз на няколко пъти подхващам темата, но мъжът ми е против. Казва, че може да се нарани нещо, а и че и без това е достатъчно бойна.
Днес сутринта ми спретна такъв театър. Болял я стомаха, после за достоверност взе че и повърна. Мерихме Т, няма. И почвам аз едно разследване. Оказва се, че не иска да ходи на градина, защото децата и се смеели и не искали да играят с нея. Детелина е малко интровертен тип и така и не успя дас е впише в колектива. В повечето време си играе сама, но явно и дотежава понякога. Децата пък я отблъскват. Минават рожденните им дни и никой не я кани, тя се чувства пренебрегната. Разбирам я, но това не значи, че трябва да не ходи на градина. Така че отиде, но ми отне доста време да я убедя.

# 276
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Редовно Ви чета , но не съм писала тук до сега . Моята дъщеря е предучилищна в училище.
По въпроса за телефоните всеки има обективни или субективни причини да купи на детето си телефон. Въпрос на избор на родителя е от кога детето му да е с телефон. Според мен нито е полезно , нито е нужно толкова малки деца да ходят с телефони и поради тази причина не съм купила телефон на моето дете. Но някой деца от нашата група в училище имат и определено развалят реда и дисциплината с тях. Дъщеря ми разказва как постоянно звънят на родителите си , а понякога и ги лъготят колко им е зле и разбирайте да дойдат да ги вземат веднага от училище.
Друга тема е , че като едно има телефон  и всички искат, като играчка.Но телефона не е играчка.

# 277
  • СОФИЯ
  • Мнения: 157
Инна страхотно парти сте спретнали! PeaceМного забавно е било за децата!Поздравления за теб!  bouquet

# 278
  • Мнения: 1 491
Inna невероятен рожден ден   bouquet  "Скри ми шапката" и тайничко ми се прииска и  на мойта такъв да направим  (бездруго е полудяла по сериала CSI, всичките му формати) Mr. Green  Това вие ли го организирахте или от клуба са го направили? Много е идейно  Peace


А за каратето, аз на няколко пъти подхващам темата, но мъжът ми е против. Казва, че може да се нарани нещо, а и че и без това е достатъчно бойна.

Ако ти кажа, че аз бях против и на мъжът ми му отне много време да ме убеди. Ако се бях съгласила още когато за пръв път се прорече, сигурно вече щеше да е сменила цвета на колана...  Mr. Green  А и май вече казах, ама пак  Laughing От както тренира, вкъщи няма никакви бойни изпълнения и самообучения, една мирна обстановка... чете си приказки, рисува си, играе си с куклите, дори балет си танцува, но да се практикува карате в къщи - не (е, прави коремни преси и лицеви опори, разтяга се, но сама, без да включва околните)   Не, че те навивам  Whistling  само споделям моя опит в областта Blush

# 279
  • ЕН
  • Мнения: 543
страхотна тема сте имали
да се запиша и аз . големия ми синковец направи 6г на 05.08. и сега е предущилищна.
от днес ще ви чета редовно
 Hug Hug Hug

# 280
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Благодаря за милите думи, момичета  Hug
Откак се е родил Стоил, рождените му дни винаги са били тематични. Например миналата година беше рицарски, преди това роботи, Немо, сега детективски. Мислехме за околосветско пътешествие, но решихме да го оставим за догодина, когато ще са по-големи  Peace Всичко си подготвям сама - украса, игри, подаръци за гостите, покани, бабите също помагат. Така ми става хубаво, като разбера, че децата след това цяла седмица са говорили за партито, значи им е било интересно!
Violetblue, мога да ти пратя някои идеи  Wink

По въпроса за мобилните - смятам, че все още му е много рано, та той не остава сам без надзор! Даже мислех чак във втори клас да му вземем, защото тогава вече няма да са непрекъснато с госпожата и ми се ще да имам връзка с него. Но в първи клас вече всички са с GSM-и! И май на нас няма да ни се размине догодина.... Но при всички положение ще е възможно най-евтиния.

За бойните изкуства - Стоил ходи от два месеца на таекуондо и има страхотен напредък в прецизността и гъвкавостта на движенията. Откъм дисциплина не съм забелязала някаква промяна - все така си дивее вкъщи  Grinning Ние го записахме, защото, общо взето, няма много голям избор за спортни занимания на деца от тази възраст при нас. Вариантите бяха таекуодо или народни танци. На репетиция на танцовата Стоил издържа точно 5 мин. и му доскуча, затова остана другото. А искахме непременно да спортува нещо, тъй като е малко пълничък, а и има енергия в излишък. Освен това така придоби и самочувствие, въпреки че никога не използва наученото навън (нали така ги учат).

Коледните подаръци - Стоил си е поръчал от Дядо Коледа мантия и пръчка на Хари Потър, опитах се да го разубедя, защото не знаех къде ще намеря, но той също заяви: Дядо Коледа може всичко! Е, май и мама може всичко  Crazy Разтърсих Ибей - пръчката пристигна, чакаме мантията  Peace

Деспина, много ми стана мъчно за Детелина  Heart Eyes Сигурно й е тежко.... Извън градината сигурно има приятели. А децата са толкова жестоки понякога, естествено, без да го осъзнават  Sad Госпожите не взимат ли отношение, да огранизират повече групови игри, за да не се чувства пренебрегната.... А това с домашното направо ме шашна - браво на момичето! Стоил щеше да направи 101 цирка сигурно, направо не знам как ще пише домашни догодина  Confused

За протокола - аз съм зодия Овен, с рогата напред, първо действаме, после мислим, най-много искаме търпение, но веднага  Laughing !

# 281
  • Мнения: 7 821
Пускайте си новата тема на 20 стр.
Хубав ден!

# 282
  • Варна
  • Мнения: 966
Здравейте момичета,

Компютъра ми беше на ремонт и сега като влязах  Shocked лелееее 19 стр. Помислих даже, че са ни заключили. Нямам време обаче да измислям заглавийце, давайте предложения. Ето я и новата темичка:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=351202.msg9335696#msg9335696

Общи условия

Активация на акаунт