МОЛЯ ЗА МАЛКО ИНФО ЗА ОТОПЛЕНИЕ С КОНВЕКТОРИ ADAX-GLAMOX

  • 91 006
  • 59
  •   1
Отговори
# 45
  • Където е сърцето
  • Мнения: 394
не знам за тези конвектори,но мисля че френските на Airlec ще излязат доста по надеждни и по-добри като качество.

# 46
  • Варна
  • Мнения: 167
къде могат да се намерят в Пловдив? и аз не харесвам климатиците, темата ме заинтригува.

От 1 месец сме сме с два Glamox- а - в кухнята и спалнята. Купихме ги от магазин Елит 2000, намира се на бул.6-ти септември, срещу Бриколажа. Не мога да се оплача, но не съм и във възторг. В кухнята имаме прилична температура 19-20 градуса за неизолирана стая с външни стени и стара дограма. Нагласен е да поддържа 27 градуса. В спалнята нещата са по-различни: още в началото започна да си качва сам температурата, включихме га да затопля стаята 2-3 дни преди да се нанесем, една сутрин пристигам, а от спалнята ме лъхва адска жега, макар че беше нагласен на 18 градуса. Извикахме техник, който смени панела на управлението и поне тои проблем отпадна, но забелязвам, че понякога, особено при по силно натискане на бутоните дава безумни цифри от 98 градуса. Иначе спалнята е с нова дограма, стаята не е външна, макар, че съседните помещения не се отопляват, но ми се струва че трудно ще вдигне температурата над 18 градуса. По празниците отсъствахме 1 седмица , оставихме ги нагласени на 12 градуса, а като се върнахме зачакахме бързото затопляне.Уви, в спалнята за 3 часа работа вдигна температурата с 2 градуса. Духалката го направи за 15 минути.

При всички случаи, обаче ги предпочитам пред климатиците.


А по колко квадрата са ти кухнята и спалнята и с каква мощност са Glamox-ите за тези стаи?

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
не знам за тези конвектори,но мисля че френските на Airlec ще излязат доста по надеждни и по-добри като качество.
И като не знаеш как така прецени, че френските ще излязат по надеждни newsm78

# 48
  • Мнения: 488
Отопляваме се и ние с тези конвртори и тук при мъжа ми и при майка ми.
В къщи живееме и на двете места и всички стаи са с тези радоатори, но не сме доволни изобщо. Къщите са старо строителство нямат изолация, дограмата е нова, дървена, но стените са дебели на къщата и без изолация тези радиаторчета не струват.
Да не говорим за сметката за ток. Безбожна е.
При майка ми сложихме два климатика и с тях се отоплява, а в нас сме с един климатик, който грее много повече от конвертора в същата стая. Забравих да спомена, че височината на стаята е 3 метра.
Не съм доволна въобще и след като направим ремонта ще сложа климатик голям, който ще ми върши по добра работа.
За това, че са много удобни, безопасни, не заемат място е така, но дотам.

# 49
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Сметката за ток още не мога да я кажа каква е, че си купихме радиатора скоро. Само мога да кажа, че в помещенията е равномерно топло. Най добре е да не се изключват изобщо иначе няма стопляне ако се включват и изключват. Не е вярно това, че бързо затоплят. По Коледа ни нямаше няколко дни, като се върнахме си беше доста студено. 20С направи след няколко часа работа. С духалка или климатик  става по бързо, но аз на климатика не съм му фен изобщо. Става ми течение и това е. Confused

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 301
къде могат да се намерят в Пловдив? и аз не харесвам климатиците, темата ме заинтригува.

От 1 месец сме сме с два Glamox- а - в кухнята и спалнята. Купихме ги от магазин Елит 2000, намира се на бул.6-ти септември, срещу Бриколажа. Не мога да се оплача, но не съм и във възторг. В кухнята имаме прилична температура 19-20 градуса за неизолирана стая с външни стени и стара дограма. Нагласен е да поддържа 27 градуса. В спалнята нещата са по-различни: още в началото започна да си качва сам температурата, включихме га да затопля стаята 2-3 дни преди да се нанесем, една сутрин пристигам, а от спалнята ме лъхва адска жега, макар че беше нагласен на 18 градуса. Извикахме техник, който смени панела на управлението и поне тои проблем отпадна, но забелязвам, че понякога, особено при по силно натискане на бутоните дава безумни цифри от 98 градуса. Иначе спалнята е с нова дограма, стаята не е външна, макар, че съседните помещения не се отопляват, но ми се струва че трудно ще вдигне температурата над 18 градуса. По празниците отсъствахме 1 седмица , оставихме ги нагласени на 12 градуса, а като се върнахме зачакахме бързото затопляне.Уви, в спалнята за 3 часа работа вдигна температурата с 2 градуса. Духалката го направи за 15 минути.

При всички случаи, обаче ги предпочитам пред климатиците.


А по колко квадрата са ти кухнята и спалнята и с каква мощност са Glamox-ите за тези стаи?



И двата радиатора са по 2000 вата. Спалнята е 14,5 кв.м., кухнята е малко по-голяма. Иначе и нашите тавани са 2,80.
Между другото тези дни като изобщо не намалям температурата дори и когато сме на работа, вътре е перфектно. Все още и аз нямам сметка за ток.  Confused

# 51
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Аз искам да попитам .
Ако се монтира конвектора по прозореца,може ли да има перде пред него?

# 52
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Аз искам да попитам .
Ако се монтира конвектора по прозореца,може ли да има перде пред него?
Може Peace

# 53
  • Мнения: 1 237
Аз искам да попитам .
Ако се монтира конвектора по прозореца,може ли да има перде пред него?
Може Peace

Ама не е препоръчително.Топлината ще си остава зад пердето.

# 54
  • Мнения: 187
ние се отоплявахме до миналата година с конвектор,само че беше Atlantic,адски бяхме доволни,самоче го занесохме навилата.и между другото са много икономични Peace

# 55
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Аз искам да попитам .
Ако се монтира конвектора по прозореца,може ли да има перде пред него?
Може Peace

Ама не е препоръчително.Топлината ще си остава зад пердето.

Ако пердето е тънко, няма страшно.

# 56
Ако, искате конвекторите да харчат малко ток си сложете зонален 3D контролер.

# 57
След ~2 месеца ползване мога да кажа, че не сме възхитени от адакс конвектора. Бързото затопляне на стаите е мит (вдига 1* на час) - духалка се справя по-добре.

# 58
  • Мнения: 14
da може да има перде 1 педя над конвектора,нашия е така.

# 59
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
След ~2 месеца ползване мога да кажа, че не сме възхитени от адакс конвектора. Бързото затопляне на стаите е мит (вдига 1* на час) - духалка се справя по-добре.
Тези конвектори за да са ефективни се включват, нагласява се температурата и повече не се изключват. Те си поддържат зададеното. А и температурата в стаята много зависи от изолацията и дограмите на жилището.

Общи условия

Активация на акаунт