Тест за бременност

  • 256 710
  • 795
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 428
Няма никакъв смисъл да си правиш тестове ако нямаш закъснение!
Това което пише на опаковката им е само реклама, за да се продават.
Изчакай 5-6-7 дни закъснение и тогава, иначе само си даваш парите! newsm78

# 46
  • Мнения: 100
Здравейте и от мен  Hug
Знам че е рано ,но и аз като повечето нетърпеливи бъдещи мами си направих тест днес и беше  EFN  Cry
Минали са само  9 дни от Овуто ми и си купих тест ,на който пише че засича бременност на 7 ден от зачеването и  чхг когата е 20мл...
Та много ми стана подтиснато, но все пак ще се опитам да се успокоя и да видим на 14 (датата на М)
какво ще покаже.И ако тогава е  EFN ще си поплача малко,защото това чакане и напражение много ме тормози.  smile3518

vany666,друг път си прави кръвен ,малко по скъп е ,но е много по сигурен и хваща много по от рано  baby_neutral

# 47
  • Мнения: 178
Здравейте момичета,
Изчетох толкова много за тестовете за бременност. Повечето от вас твърдят, че няма смисъл да се прави тест преди закъснение на менструацията, но и много пишат че са разбрали за бременността си още преди това и то точно със тест за бременност.
Този месец е втория в който правим бебе. Трябва да ми дойде на 26 ти. Още миналата седмица усещах разни признаци, но като спрях да се втелявам вече никакви такива не усещам :Lil: От два дена съм много раздразнителна  и май е от нетърпение, така че след като вчера прочетох как една от вас е установила че е бременна 5 дни преди датата, взех че си купих тест днес и беше отрицателен Sad.
Разбирам че е още много рано, но нямам търпение  Sad. Кажете ми, колко от вас са установили че са бременни преди датата на менструацията и нормално ли е да съм бременна, а теста сега да е отрицателен?
Okidoki, освен всичко споменато от момичетата досега, ще добавя и нещо друго. Началното ниво на ЧХГ (т.е. нивото, когато не си бременна) при всяка шена е различно. Варира между 0 и 5 mIu/ml. Например при мен е 0,1 mIu/ml (установено на 2 пъти чрез кръвен тест). Има жени, при които нивото може да е 5 mIu/ml преди да забременеят. Тъй като при имплантирането на яйцето ЧХГ започва да се синтезира и да си удвоява количеството на 2-3 денонощия, естествено е жени, които са били със стойности на хормона да речем 5, да достигнат по-бързо необходимото ниво за тестване с уринен тест (най-разпространените у нас тестове отчитат ЧХГ с концентрация 25 mIu/ml. Освен това, при някои жени количеството ЧХГ може да се удвоява на 2 денонощия, а при други на 3 денонощия, което също е от значение за това кога можеш да се тестваш.
Надявам се, че обясненията ми са били достъпни и полезни за теб. Горещо ти пожелавам да видиш двете чертички този месец:) Аз се надявам на същото за себе си, тъй като правим опити за бебче от юли месец.

# 48
Здравейте момичета знам ,че не съм от вашия форум и не пиша тук,но за сметка на това си ви чета когато имам време! Въпроса ми може да ви се стори странен,но ето го и него! Някои чувал ли е за домашен тест за бременност със сода бикарбонат и ако да до каква степен може да му се вярва! На мен лично ми го беше споменала моята майка,като в случая аз си помислих че се майтапи с мен,но днес една моя близка ми спомена,че и нейната майка и била казала за това! Благодаря предварително!!

# 49
  • у нас
  • Мнения: 1 870
това са пълни измислици  Outta Joint. Теста си е чиста химична реакция  Peace със същия успех можеш да я наблюдаваш ако в чаша вода първо разтвориш малко лимонена киселина и после добавиш лъжичка сода. Кипва Laughing същото е и с урината- кисело pH ( а pH много се влияе от приема на храна- зеленчуци или месо). Направи една богата вечеря от мръвка. Дай на любимия да похапне и на сутринта направи теста с неговата урина. Гаранция че ще е положителен- а той няма как да е бременен Outta Joint

# 50
  • Мнения: 1 427
Казват, че на бременната жена урината е с по-киселинна реакция от на небременната и на това твърдение почиват тези "методи". Но доколко е вярно - не знам, не съм пробвала  Laughing

# 51
  • Мнения: 629
То ако ставаше със сода бикарбонат, нямаше хората да са измислили тестовете за бременност. Иначе и аз съм го чувала, но ми се струва пълна глупост.

# 52
  • Мнения: 3 695
малко гадно ми се вижда да правя тест по този метод, къде по чисто и лесно си е да се направи нормален си тест  Grinning

# 53
  • София
  • Мнения: 10 698
абе да ви кажа аз за този тест със содата....верен,неверен....не съм привърженик, обаче....при второто ми забременяване ей така от любопиство го пробвах и то доста време преди очаквания МЦ ..еми кипна содата...и имаше бременност...а да ви кажа че не съм от безпаричните и средства за уринарни,кръвни тестове както и за лекари никога не пестя Crossing Arms

# 54
  • Мнения: 3 499
Не съм от гнусливите, но това със содата бих го направила в много краен случай, не случайно хората са създали тестовете.

# 55
  • Мнения: 287
Едно въпросче?Как точно се прави този тест със содата?  Crazy

# 56
  • Мнения: 682
Пишкаш, слагаш сода една лъжичка и кипва, ако си бременна.
Ама по-сигурен е добрият "стар" тест от аптеката.

# 57
  • Мнения: 1 427
Не съм от гнусливите, но това със содата бих го направила в много краен случай, не случайно хората са създали тестовете.
Joy Кое му е толкова гнусно - не си ли пишкала в чашка?
Аз преди 2 дни видях + тестче - втора съвсееем бледа черта, но си я имаше. От любопитство ще пробвам след 2-3 дни и тоя метод със содата и ще ви се отчета, за протокола  Laughing

# 58
  • Стара Загора
  • Мнения: 250
Здравейте на всички! Искам да спомена реален случай с тест за бременост. Моя приятелка си направи тест 10 дни преди М и и излезна положителен,но при нея имаше симптоми - гадене,повръщане ... и сега е налице бременост. Аз по нейния пример вчера си направих тест 10 дни преди М,но за съжаление излезна отрицателен. Наясно съм, че е прекалено рано,но нали знаете как е нетърпението да видиш резултата и как мислиш само за това. От известно време имам нужда постоянно да ям и нещо,което е много нетипично за мен всяка сутрин закусвам,не ми се гади,нито ми се повръща и това ме навежда на мисълта, че вече може да е станало чудото или аз си въобразявам,иначе усещам и напрежение в гърдите. Надявам се след 2 седмици, когато си направя още 1 тест вече да е +

# 59
  • Мнения: 588
Дано да ни се похвалиш с положителен резултат. И на мен ми се иска да си направя един, но още ми се струва твърде рано и само ще се разочаровам за пореден път Confused

Общи условия

Активация на акаунт