second hand

  • 5 591
  • 71
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 12 674
Ми то май това са единствените магазини, където наистина етикетът отговаря на истината и не рискуваш да се снабдиш с бутиков костюм за нам колко си лв. - марка Илиянци.

# 16
  • Мнения: 569
Посещавам ги,по специално един който е само с нови преоценени стоки и съответно само на реномирани световноизвестни марки. Едни от най- хубавите ми и оригинални дрехи са от такъв магазин.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Магазини като магазини. Не се лишавам от избор.

# 18
  • Мнения: 1 212
Нищо човешко не ми е чуждо  Simple Smile
Пазарувала съм .... и какво ?!

# 19
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Както всичко останало и магазините "секънд хенд" в Европа и в Бг се различават. Имам приятелки, които живеят в други страни в Европа и изобщо не им пречи да купуват от такива магазини. Казват го спокойно и наистина са доволни.

Аз не влизам в такъв магазин тук. Пълно безумие е.
Преппочитам да си ушия аз нещо или да го купя при намаление.

За децата - също.

А и предлаганито в нормалните магазините тук е на същия принцип - трябва да си магьосник, за да намериш нещо подходящо (говоря основно за цени  Mr. Green)

Последните дрешки, които купих на дъщеря ми са от "С енд А". Панталони по 8.90 евро. В Бг панталон под 20 лева.
Вчера търсихми анцунг. Български - по 32 лева. В "Овиесе" - 22 до 26 лева. Не й стават, така че не купихме!

# 20
  • Варна
  • Мнения: 3 361
Посещавах когато бях бременна , защото не можех да си намеря нищо свястно по останалите магазини. Станах доста едричка и затова. В интерес на истината много добри блузки и панталони успях да намеря там. От както родих съм влизала няколко пъти, но нищо интересно - вкусът ли ми се
смени или хубавите дрехи са по-малко незнам. И за дъщеричката съм взимала 3-4 неща, почти нови даже 2-те напълно неупотребявани. Ами, това е.
По принцип не съм против, но покупката "да си струва", т.е нещо което е хубаво и не можеш да го намериш другаде.


# 21
  • Мнения: X
Аз пък обожавам, даже съм леко вманиачена на тази тема, това е един от начините да разтоваря напрежението. Имам достатъчно пари, за да си купувам нови, скъпи дрехи и го правя от време на време, обаче нямам тръпка.
Пазаруването от секънд хенд не е за всеки, много хора нямат поглед или пък ги е гнус, всеки има право на избор и за това не карам никой около мен да споделя забавлението ми, нито пък ми дреме как го възприемат Simple Smile

# 22
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
От такъв магазин съм си купувала само едно кожено яке и то защото беше с цвят точно като новичките ми ботуши. Иначе не ходя по такива магазини, но не защото страдам от предразсъдъци а защото живея до Илиянци и ми е по-близо да отида там на пазар отколкото до центъра. Що се отнася до марковите магазини в моловете два пъти съм ходила там с пари в брой и ясна цел - да се върна с нов гардероб. И то защото любимия съпруг от време на време промрънква да си купя една дреха ама хубава а не да купувам от дадена дреха всички цветове само защото са без пари. Еми и двата пъти се поразходя по центъра пък се кача на колата и беж на Илиянци. Не4 знам мисленето ли ми е такова обаче като видя какви парцали се продават и какви пари им искат се чудя аз ли съм луда или аз съм от малкото нормални дето не дават грешни пари. Последно ходихме по моловете да търсим пантофи за детската градина за малкия. Убихме се от ходене и не харесахме никъде нищо. Цени не сме гледали, искахме да са качествени. Накрая влизаме в един магазин, гледаме едни дето горе-долу стават и аз вече скапана от умора дръпвам към касата. И продавачката ми вика - с намалението 127 лв. Аз седя и гледам като ударена с парцал а тя ми говори - редовната цена е 400 лв, госпожо, това са фере. И аз й викам - добре ама това са пантофи, с тях ще се валя по пода в детската градина, за това са предвидени. А тя ме изгледа все едно ще валям самия Фере по пода. В крайна сметка купихме за 60 лв от Леонардо, като на мен и това ми се струва скъпо за пантофи, но той е с проблемни крачета и не може да носи какво да е се примирих. Само дето сега им треперя да не ги гепят от шкафчето.
За детските дрешки пък е ебати безумието да се купуват маркови. Това дете ходи или на детска градина където се мърля или на площадката където пак се мърля. правила съм грешката да купувам скъпи дрехи и после ме боли сърцето защото ги подарявам неизносени на детето на съседката. Да не говорим че не ги разбирам тези майки дето си облекат детето официално, заведат го на площадката и почват да викат - не влизай в пясъка, не се пускай по пързалката, не сядай на пейката.... Е за какво го е извела там и тя не знае.

# 23
  • Мнения: 2 478
martisun лично аз предпочитам да си купя дреха от магазин за втора употреба,отколкото да купя поредния китайски парцал от Илиянци.И да ти кажа доста успешно комбинирам дрехите от мола с тези от sekond hand.
Но както каза summerain човек трябва да има поглед за да пазарува успешно от тези магазини.А на пазара какъвто и поглед да имам пак на нищо не бих се спряла.
А детето си обличам по същия начин.Е щели да му станат малки или да ги изцапа?Нищо,предпочитам да е облечен с хубави дрехи.

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 4 722
Не съм фен на нищо "втора употреба" . Не пазарувам, не съм пазарувала и искренно се надявам да не ми се налага да пазарувам от такива места .
Знам, че не всички го правят поради липса на средства, но мен лично единствено невъзможността да си купя ново, би ме принудила да вляза в такъв магазин.

# 25
  • Мнения: 274
Знам, че не всички го правят поради липса на средства, но мен лично единствено невъзможността да си купя ново, би ме принудила да вляза в такъв магазин.

Абе Шантал, не е само до липсата на пари. Има нещо в този секънд хенд, което не разбирам. Жена ми примерно наскоро се върна от шопинг с няколко торбички, в една от които имаше пуловерче на Макс Мара - от магазина на Витошка, а в другата блузка от секънд хенд, "ама то не втора употреба бе, виж че е с етикетите...ново си е....абе много ти разбира главата!" . Та така.

# 26
  • Мнения: 1 212
...Има нещо в този секънд хенд, което не разбирам. ..

Аналогична ситуация у дома ....  Grinning
Прибирам се ликуваща и осведомявам половинката : "Купих 3-4 страшни неща за дребния от "Втората употреба" и за мен едно ново поло "/ не помня маркта, но луксозно, добре опаковано и ново - от нормален магазин/ ....
Разглежда той покупките и стигайки до полото казва : " Аааа, ама то съвсем ново .... виж даже и с етикета" .
Така и не разбра къде се губят 40-50 лв  Wink

М-да .... трудно се проумяват тези "sekon hend- и " и явно е масово   Simple Smile

# 27
Редовно посещавам  такива магазини,но купувам само като намеря чисто нови неща. Купувала съм дори посред лято  зимни  дрехи и  обратно.Зависи какво  ми хареса като  материя ,модел и т.н.Налагало ми се е да правя компромис за цвета.За нито една покупка не съм съжалявала,защото качеството винаги е било супер .
Има и вехти неща сред стоките в такива магазини,често правят и тотални намаления. Поне има разнообразие там,а и  може спокойно да си мериш без някоя нафукана досадница -продавачка да ти диша във врата и да те лъжоти колко добре ти седят нещата,които мериш.И най-важното,цените са много -много добри.Предпочитам покупка от такъв тип магазини,отколкото от евтините китайски.

Последна редакция: пн, 20 окт 2008, 15:44 от пловдивчанка

# 28
  • Мнения: 139
На мен също ми действа разтоварващо, ако е интересен магазина. И да, може да се комбинират дрехите от там много сполучливо, с това съм абсолютна съгласна, а може също да си смениш стила на обличане ей така спонтанно, та дори и да е само за идеята и да не ги носиш тези дрехи после,  няма да си загубил много пари.
Други хора пък, които оби4ат да шият и да си измислят  разни фешън моделчета, гледат материята, плата и после могат да си измайсторят нещо много оригинално.

На мен иначе са ми малко странни булченските рокли....
Но е хубаво, че ги има, като знам цените на новите какви са, може би има момичета, които не биха се видели  булки, ако трябваше да си купуват нови рокли Rolling Eyes

Тези пантофки на Фере да не са били някакви със златни нишки извезани, 400 лева редовна цена Party

# 29
  • София
  • Мнения: 2 840
В живота твърде много неща са секънд хенд.
Едно от нещата, които бих си купила от такъв магазин е душа втора употреба - някаква, дето вече са я носили, късали, ръфали, а накрая изпрали, изгладили и продали, за да си я настаня при мен, да си я нося с радост и тя да е щастлива. Хем, ако някой тръгне да ми я дърпа, ще е калена в битките, хем ще е издържала проверката на времето, хем няма да я е гнус от някое и друго леке.

Общи условия

Активация на акаунт