second hand

  • 5 588
  • 71
  •   1
Отговори
  • Мнения: 139
Посещавате ли ги тези магазини?
Или ви се иска, ама ви е малко гнусно? Wink
Купували ли сте си нещо втора употреба и какво?
Дрехи от Германия или дрехи от Канада предпо4итате Flutter
Или сте фен на пердета, покривки и калъфки за декоративни възглавници Grinning
И  още въпроси-кое е най-странното нещо, което сте виждали да се продава ТАМ и какво не  бихте си купили никога?

Мерси Wink

# 1
  • София
  • Мнения: 3 064
Посещавам ги редовно и си намирам много прилични дрехи. Взимала съм и за детето. Хич не ме е гнус. Не бих си купила бельо или обувки. Не помня нещо особено странно да съм видяла.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 099
Ако употребиш търсачката, ще научиш много неща за тези магазини и за потребителите на този форум...

# 3
  • Мнения: 139
Ивонска, ако исках да употребя търсачката, щях да го направя.
Искам нещо по-свежарско hahaha

# 4
  • Мнения: 5 370
Ивонска, ако исках да употребя търсачката, щях да го направя.
Искам нещо по-свежарско hahaha
Чей само половин час, да изпълзят сите кобри и усойници, наш колко свежо ша стане. Flutter

# 5
  • Мнения: 139
Моля, придържайте се към темата!

Луда Мара, за обувките, разбираемо е, да, но аз  бих се изкушила, ако видя някакави по-из4анчени Flutter Само, 4е незнам как да ги по4истя, примерно, ако са кожа или велур Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 800
Да посещевам ги макар и рядко.Понякога си намирам и хубави нещица .

# 7
  • Мнения: 274
И когато нямах два по един в джоба, пак не съм си купувал парцали от там.

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Рядко.
Понякога има нелоши парцалки, но според мен масово да си купуваш дрехи от там е някаква лудост и/или мания.

# 9
  • Мнения: X
Майка ми започна работа в такъв магазин. Страхотни неща има. За мен, за мъжа ми, за приятелките ми! От там пазаруват хора съсъ страхотни възможности, една от тях ми каза че най-хубавите и дрехи и за нея и детето и са от там. Спирали са ме по улицата познати и ме питат от къде имам тая рокля примерно.
Внос от холандия са и са изключително свежи и гъзи. Прани, дезинфекцирани и изгладени всяко нещо е със закачалка.
Повечето ми дрехи са нови от други магазини де, само че примерно един тренч дето си бях харесала ако по магазините е 60-70 лева, аз го взех за 6.00 Peace
Без ГРАМ забележка. Само дето не беше същия цвят който исках, ама за разлика от толкова лева се прежалих.
Между другото в гугъл намерих едно интересно интервю с Теди Велинова, която е страшен почитател на тези дрехи.

# 10
  • Мнения: 1 883
Мдааа, на запад е много модерно, ако си моделка или IT-girl да казваш, че пазаруваш от second hand шопове. Когато ме вземат на ревютата в Париж , ще се поогледам и аз ! Joy Joy Joy Joy

# 11
  • Мнения: 139
Рядко.
Понякога има нелоши парцалки, но според мен масово да си купуваш дрехи от там е някаква лудост и/или мания.


Може би  става мания, защото са много достъпни за разните му хора с разните им вкусове, а и са  големи евтинийки....
А че са парцалки, парцалки са, но ако нямаш възможност  да си изразходваш шопинг енергията в нормални магазини толкова 4есто, колкото ти се иска, все пак си е алтернатива.....

Колкото и да е запазена дрехата, и като нова да е, ама не е и това ме смущава мен ли4но, както и че  не знаеш на чий гръб, гъз е лежала Mr. Green

 

# 12
  • София
  • Мнения: 38 570
Темата е за форум "На пазар".
Тия дни пообиколих няколко такива магазина. Е, не мога да ги възприема. Някакси твърде много си личи, че тези дрехи са били на някой друг, носени са. Поне в тези магазини, в които влязох дори не бяха изгладени особено добре.
Пък и нищо хубаво не можах да намеря. Аз ако изкарам моите стари дрехи, какъв магазих мога да отворя, ехей...

# 13
  • Мнения: 274
Повечето ми дрехи са нови от други магазини де, само че примерно един тренч дето си бях харесала ако по магазините е 60-70 лева, аз го взех за 6.00 Peace

Е къв е този тренч за 60-70 лева бе?! В кой магазин е тва? Сигурно е пълна скръб...

# 14
  • Мнения: 139
Темата е за форум "На пазар".
Тия дни пообиколих няколко такива магазина. Е, не мога да ги възприема. Някакси твърде много си личи, че тези дрехи са били на някой друг, носени са. Поне в тези магазини, в които влязох дори не бяха изгладени особено добре.
Пък и нищо хубаво не можах да намеря. Аз ако изкарам моите стари дрехи, какъв магазих мога да отворя, ехей...

Акцента не е непременно върху пазаруването, не е необходимо дори да търсиш нещо конкретно, абе дали ти е забавно да се ровиш там с две думи? Mr. Green

# 15
  • Мнения: 12 670
Ми то май това са единствените магазини, където наистина етикетът отговаря на истината и не рискуваш да се снабдиш с бутиков костюм за нам колко си лв. - марка Илиянци.

# 16
  • Мнения: 569
Посещавам ги,по специално един който е само с нови преоценени стоки и съответно само на реномирани световноизвестни марки. Едни от най- хубавите ми и оригинални дрехи са от такъв магазин.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Магазини като магазини. Не се лишавам от избор.

# 18
  • Мнения: 1 212
Нищо човешко не ми е чуждо  Simple Smile
Пазарувала съм .... и какво ?!

# 19
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Както всичко останало и магазините "секънд хенд" в Европа и в Бг се различават. Имам приятелки, които живеят в други страни в Европа и изобщо не им пречи да купуват от такива магазини. Казват го спокойно и наистина са доволни.

Аз не влизам в такъв магазин тук. Пълно безумие е.
Преппочитам да си ушия аз нещо или да го купя при намаление.

За децата - също.

А и предлаганито в нормалните магазините тук е на същия принцип - трябва да си магьосник, за да намериш нещо подходящо (говоря основно за цени  Mr. Green)

Последните дрешки, които купих на дъщеря ми са от "С енд А". Панталони по 8.90 евро. В Бг панталон под 20 лева.
Вчера търсихми анцунг. Български - по 32 лева. В "Овиесе" - 22 до 26 лева. Не й стават, така че не купихме!

# 20
  • Варна
  • Мнения: 3 360
Посещавах когато бях бременна , защото не можех да си намеря нищо свястно по останалите магазини. Станах доста едричка и затова. В интерес на истината много добри блузки и панталони успях да намеря там. От както родих съм влизала няколко пъти, но нищо интересно - вкусът ли ми се
смени или хубавите дрехи са по-малко незнам. И за дъщеричката съм взимала 3-4 неща, почти нови даже 2-те напълно неупотребявани. Ами, това е.
По принцип не съм против, но покупката "да си струва", т.е нещо което е хубаво и не можеш да го намериш другаде.


# 21
  • Мнения: X
Аз пък обожавам, даже съм леко вманиачена на тази тема, това е един от начините да разтоваря напрежението. Имам достатъчно пари, за да си купувам нови, скъпи дрехи и го правя от време на време, обаче нямам тръпка.
Пазаруването от секънд хенд не е за всеки, много хора нямат поглед или пък ги е гнус, всеки има право на избор и за това не карам никой около мен да споделя забавлението ми, нито пък ми дреме как го възприемат Simple Smile

# 22
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
От такъв магазин съм си купувала само едно кожено яке и то защото беше с цвят точно като новичките ми ботуши. Иначе не ходя по такива магазини, но не защото страдам от предразсъдъци а защото живея до Илиянци и ми е по-близо да отида там на пазар отколкото до центъра. Що се отнася до марковите магазини в моловете два пъти съм ходила там с пари в брой и ясна цел - да се върна с нов гардероб. И то защото любимия съпруг от време на време промрънква да си купя една дреха ама хубава а не да купувам от дадена дреха всички цветове само защото са без пари. Еми и двата пъти се поразходя по центъра пък се кача на колата и беж на Илиянци. Не4 знам мисленето ли ми е такова обаче като видя какви парцали се продават и какви пари им искат се чудя аз ли съм луда или аз съм от малкото нормални дето не дават грешни пари. Последно ходихме по моловете да търсим пантофи за детската градина за малкия. Убихме се от ходене и не харесахме никъде нищо. Цени не сме гледали, искахме да са качествени. Накрая влизаме в един магазин, гледаме едни дето горе-долу стават и аз вече скапана от умора дръпвам към касата. И продавачката ми вика - с намалението 127 лв. Аз седя и гледам като ударена с парцал а тя ми говори - редовната цена е 400 лв, госпожо, това са фере. И аз й викам - добре ама това са пантофи, с тях ще се валя по пода в детската градина, за това са предвидени. А тя ме изгледа все едно ще валям самия Фере по пода. В крайна сметка купихме за 60 лв от Леонардо, като на мен и това ми се струва скъпо за пантофи, но той е с проблемни крачета и не може да носи какво да е се примирих. Само дето сега им треперя да не ги гепят от шкафчето.
За детските дрешки пък е ебати безумието да се купуват маркови. Това дете ходи или на детска градина където се мърля или на площадката където пак се мърля. правила съм грешката да купувам скъпи дрехи и после ме боли сърцето защото ги подарявам неизносени на детето на съседката. Да не говорим че не ги разбирам тези майки дето си облекат детето официално, заведат го на площадката и почват да викат - не влизай в пясъка, не се пускай по пързалката, не сядай на пейката.... Е за какво го е извела там и тя не знае.

# 23
  • Мнения: 2 478
martisun лично аз предпочитам да си купя дреха от магазин за втора употреба,отколкото да купя поредния китайски парцал от Илиянци.И да ти кажа доста успешно комбинирам дрехите от мола с тези от sekond hand.
Но както каза summerain човек трябва да има поглед за да пазарува успешно от тези магазини.А на пазара какъвто и поглед да имам пак на нищо не бих се спряла.
А детето си обличам по същия начин.Е щели да му станат малки или да ги изцапа?Нищо,предпочитам да е облечен с хубави дрехи.

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 4 705
Не съм фен на нищо "втора употреба" . Не пазарувам, не съм пазарувала и искренно се надявам да не ми се налага да пазарувам от такива места .
Знам, че не всички го правят поради липса на средства, но мен лично единствено невъзможността да си купя ново, би ме принудила да вляза в такъв магазин.

# 25
  • Мнения: 274
Знам, че не всички го правят поради липса на средства, но мен лично единствено невъзможността да си купя ново, би ме принудила да вляза в такъв магазин.

Абе Шантал, не е само до липсата на пари. Има нещо в този секънд хенд, което не разбирам. Жена ми примерно наскоро се върна от шопинг с няколко торбички, в една от които имаше пуловерче на Макс Мара - от магазина на Витошка, а в другата блузка от секънд хенд, "ама то не втора употреба бе, виж че е с етикетите...ново си е....абе много ти разбира главата!" . Та така.

# 26
  • Мнения: 1 212
...Има нещо в този секънд хенд, което не разбирам. ..

Аналогична ситуация у дома ....  Grinning
Прибирам се ликуваща и осведомявам половинката : "Купих 3-4 страшни неща за дребния от "Втората употреба" и за мен едно ново поло "/ не помня маркта, но луксозно, добре опаковано и ново - от нормален магазин/ ....
Разглежда той покупките и стигайки до полото казва : " Аааа, ама то съвсем ново .... виж даже и с етикета" .
Така и не разбра къде се губят 40-50 лв  Wink

М-да .... трудно се проумяват тези "sekon hend- и " и явно е масово   Simple Smile

# 27
Редовно посещавам  такива магазини,но купувам само като намеря чисто нови неща. Купувала съм дори посред лято  зимни  дрехи и  обратно.Зависи какво  ми хареса като  материя ,модел и т.н.Налагало ми се е да правя компромис за цвета.За нито една покупка не съм съжалявала,защото качеството винаги е било супер .
Има и вехти неща сред стоките в такива магазини,често правят и тотални намаления. Поне има разнообразие там,а и  може спокойно да си мериш без някоя нафукана досадница -продавачка да ти диша във врата и да те лъжоти колко добре ти седят нещата,които мериш.И най-важното,цените са много -много добри.Предпочитам покупка от такъв тип магазини,отколкото от евтините китайски.

Последна редакция: пн, 20 окт 2008, 15:44 от пловдивчанка

# 28
  • Мнения: 139
На мен също ми действа разтоварващо, ако е интересен магазина. И да, може да се комбинират дрехите от там много сполучливо, с това съм абсолютна съгласна, а може също да си смениш стила на обличане ей така спонтанно, та дори и да е само за идеята и да не ги носиш тези дрехи после,  няма да си загубил много пари.
Други хора пък, които оби4ат да шият и да си измислят  разни фешън моделчета, гледат материята, плата и после могат да си измайсторят нещо много оригинално.

На мен иначе са ми малко странни булченските рокли....
Но е хубаво, че ги има, като знам цените на новите какви са, може би има момичета, които не биха се видели  булки, ако трябваше да си купуват нови рокли Rolling Eyes

Тези пантофки на Фере да не са били някакви със златни нишки извезани, 400 лева редовна цена Party

# 29
  • София
  • Мнения: 2 840
В живота твърде много неща са секънд хенд.
Едно от нещата, които бих си купила от такъв магазин е душа втора употреба - някаква, дето вече са я носили, късали, ръфали, а накрая изпрали, изгладили и продали, за да си я настаня при мен, да си я нося с радост и тя да е щастлива. Хем, ако някой тръгне да ми я дърпа, ще е калена в битките, хем ще е издържала проверката на времето, хем няма да я е гнус от някое и друго леке.

# 30
  • Мнения: 1 885
Обичам 2та секънд шопа до Умбопо в София.

Една приятелка ме влачи от време на време в един голям когато зареждат. Имам 1 страхотен марков топ като нов беше и го нося много лятото. Имам и още няколко парцала. Обичам ровенето, особено в ония кошове с чантите и коланите, но никога не си купувам нищо.
Не ме е гнус, но ми се струва, че енергията на предишния собственик по някакъв начин се прехвърля и на сегашния... както в добрия, така и в лошия смисъл.
Дано не звучи твърде психарско  Rolling Eyes


Допълвам: Не бих си купила бельо, обувки, шапка също.. не знам защо

# 31
  • Мнения: 3 423
Канадските дрехи също ли са китайски,
полски, бангладешски, български, турски?

# 32
  • София
  • Мнения: 2 840
Бангладешки.
Със сигурност.

# 33
  • Мнения: 3 423
Бангладешки.
Със сигурност.

Признавам си, че се колебаех
и си посипвам главата с букви.

# 34
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
Пазарувам редовно от такива магазини. Последната ми покупка беше комплект чаршафи- долен, плик и калъфка- за детско легло за 4 лв. Страшно свежарски и запазени.
Лятото си купих два чифта ботуши- до коляното, естествена кожа, съвсем необувани- общо за 25 лв. Много от показаните в КМ придобивки за над 200 лв могат ряпа да ядат в сравнение с моите  Simple Smile
Предразсъдъци никакви нямам. Доста голям процент от дрехите на дъщеря ми са секънд хенд. Още от бебе.

# 35
  • Мнения: 1 212
На мен иначе са ми малко странни булченските рокли....
Но е хубаво, че ги има, като знам цените на новите какви са, може би има момичета, които не биха се видели  булки, ако трябваше да си купуват нови рокли Rolling Eyes

Е такова нещо не предполагах, че се продава там  smile3555
Добре, че сподели .... възвърна една моя плаха надежда  Mr. Green ....  Laughing

# 36
  • София
  • Мнения: 23 098
Нищо не бих си купила, защото не влизам в такива магазини! Нямам нищо против тях обаче, както и спрямо хората, които си пазаруват оттам  Peace

# 37
  • Мнения: 619
Влизала съм в такива магазини... ама самата миризма ме отказва от дълъг престой ,ровене пък камо ли покупки ...

# 38
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Нямам нищо против тях обаче, както и спрямо хората, които си пазаруват оттам  Peace

Ох, покорно благодарим!

# 39
  • Мнения: 1 008
Никога нищо не съм си купунала от такъв магазин. Дори не съм и влизала.

# 40
  • Мнения: 2 013
Маги Малеева разказваше в едно интервю, че пазарува секънд хенд. Защото е зелено. Само се противеше на химикалите, с които дезинфекцират дрехите...

Аз нямам нищо против секънд хенда. Не съм ходила обаче целенасочено да търся нещо, просто понякога минавам покрай такъв магазин и, ако имам време, влизам. И често излизам с по нещо, което ми харесва. Мисля, че имам око за материи и кройки, а там наистина могат да се намерят качествени такива. По 1-2 неща на 100, но ги има.

А къде са добрите магазини "секънд хенд" в София? Наскоро минах покрай ВИТИЗ, видях, че и там има огромен магазин, но нямах време да вляза. Пишеше, че го зареждат всеки понеделник, като килото започва от 30-ина лева, а в събота килото вече е 5 лева примерно...

# 41
  • Мнения: 157
О, да. Купувала съм си супер готини и фирмени дрехи. Рядко наистина, но са по хубави от новите китайски боклуци с които са заринати "фирмените магазини."

# 42
  • Мнения: 139
В живота твърде много неща са секънд хенд.
Едно от нещата, които бих си купила от такъв магазин е душа втора употреба - някаква, дето вече са я носили, късали, ръфали, а накрая изпрали, изгладили и продали, за да си я настаня при мен, да си я нося с радост и тя да е щастлива. Хем, ако някой тръгне да ми я дърпа, ще е калена в битките, хем ще е издържала проверката на времето, хем няма да я е гнус от някое и друго леке.

Красива душа, но остаряла, да я поносиш да я износиш, да я изхабиш до край Flutter

Последна редакция: вт, 21 окт 2008, 05:30 от anna i mamma

# 43
  • София
  • Мнения: 1 735
Не пазарувам в такива магазини.Гнусничко ми е.Не искам да си мисля как някой се е потил в тази дрешка.Предпочитам да чакам разпродажбите.Използвала съм дрехи за детето от бебчетата на моята приятелка,но само връхни.

# 44
  • Мнения: 1 559
Уж болшинството не купуват нищо, гнусно им е и т.н., а в крайна сметка в Продавалника едва се влиза от хора.

# 45
  • Мнения: 6 443
martisun,много вярно всичко,а и ме развесели от сутринта с официално облечените деца по площадките и викащите след тях майки  Laughing

Да,пазарувам от такива магазини и имам страхотни неща от там.За синът също пазарувам.Не бих си взела бельо или бански  от там.

А най-изчанченото-онзи ден видях изложени клещи и разни такива джунджурийки

# 46
  • София
  • Мнения: 1 735
Уж болшинството не купуват нищо, гнусно им е и т.н., а в крайна сметка в Продавалника едва се влиза от хора.
Ако визираш мен Продавалника не знам какво е. newsm78Влязох в темата провокирана от моя приятелка,която изкарва добри пари,но по повод,че съм купила на беба яке за 40лв.,тя ми каза че имам предразсъдъци и е купила на нейната дъщеричка за 2лв.-ново и мн. хубаво яке от магазин втора ръка.Та беше ми интересно мнението на другите мами.Мен просто така са ме възпитали-майка ми не ми даваше да си разменяме дрешки.Даже и сега,ако харесам нещо,което си е купила,просто ми го дава и край.

# 47
  • София
  • Мнения: 2 840
Едно от нещата, които бих си купила от такъв магазин е душа втора употреба ...

Красива душа, но остаряла, да я поносиш да я износиш, да я изхабиш до край Flutter
И ако нещо се поскъса, поовехтее или изгуби цвят, все ще си казваш, че е от употребата преди теб.

# 48
  • Мнения: 1 559
[
Ако визираш мен Продавалника не знам какво е. newsm78В
Не, не визирам теб. Съжалявам, ако се чувстваш засегната. Говоря принципно. И аз съм влизала само няколко пъти в такива магазини, имам 3-4 дрехи, но понеже приятелки ми предлагат да ми дадат детски дрешки и аз не отказвам, всъщност и те са втора употреба, поне ще са за моето дете.

# 49
  • Мнения: 4 138
много любими магазини са ми, обаче за съжаление в българия вече не ги посещавам, защото вътре е фраш. иначе се забавлявам страхотно, понякога даже се прибирам с някое парцалче. хубаво беше, докато хората се срамуваха да пазаруват оттам, човек можеше да зяпа с часове, сега обаче народа масово се гъчи вътре и вече не ми доставя удоволствие. ибей е заместител, но само донякъде.
дали ще пазарувам от версаКе или втора ръка ми е все тая, важното е да има удоволствие, за мен обаче сега няма, щото съм дебеличка и така или инак всичко ми седи като на свинче-звънче. но поне при втората употреба в българия има шанс да намери нещо човек за по-дебелшки, по марковите бутици-йок, там се депресирам ужасно.
нито ме е гнус от втората употреба дрехи, нито пък намирам за похвално да пазарувам само скъпи неща от маркови бутици, като спестя някой лев от покупки, мога да го ползвам за нещо добро. почитателка съм на разумния баланс. въпрос на приоритети е.

# 50
  • Мнения: 12 670
Едно от нещата, които бих си купила от такъв магазин е душа втора употреба ...

Красива душа, но остаряла, да я поносиш да я износиш, да я изхабиш до край Flutter
И ако нещо се поскъса, поовехтее или изгуби цвят, все ще си казваш, че е от употребата преди теб.

Като обувките - като са нови все нещо убива, стиска. Хубаво е някой да ги поразтъпче, но с твоя номер и с твоя крак.

# 51
  • Мнения: 9 814
Не харесвам магазините втора ръка.
Не знам защо, няма конкретна причина.
Просто ми навяват гадни мисли.

# 52
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Извинявам се на участничките в темата за спама, но искам да отговоря.
Le Soleil, ако знаеш колко от "илиянските парцали" виждам по центъра ще се изненадаш. Последното което видях бяха обувки които аз си бях купила от Илиянци в един магазин на Пиротска, естествено доста по-скъпи. Мъжа ми си купува кожени ръкавици и колани от една фирма която има щанд и в халите и на Илиянци - доста качествени. Имам приятелка която има шивашко ателие и шие дамски панталони и поли - конфекция. Тя има щанд на Илиянци, освен това зарежда със същите дрехи щанд в малкия цум на Пиротска и едно магазинче на Алабин.
Що се отнася до "китайските боклуци" преди време поръчах на малкия дрехи от Канада на GAP и Old Navy. Мога да снимам етикетите и да ти покажа къде са шити - Китай, Индонезия, Малайзия ... и България. А пък ако тук се намери някой да каже че има нещо дето китайците да не го произвеждат ще се плювна публично пред камерата на компа.
Сори на останалите за спама.

# 53
  • Мнения: 139
Мъдро, Клонка, мъдро Thinking.............  Crossing Arms

Мартисан, аз забелязвам голяма разлика между китайските дрехи на българския пазар и китайските дрехи идващи от други държави, като ка4еството на вторите е много по-добро, по неясни за мен предполагам икономи4ески при4ини. Май  и китайците нещо се опитват да ни го начукат Whistling

За това и секонд хендовете са  по-посещавани от хората без предразсъдъци, каквато е Матакосмата например Sunglasses
Еееее и от други, без възможност за  избор, защото за съжаление има и такива хора.

Клонка, а да си чувала случайно, 4исто нова душа, може ли да се намери някъде за човек? Crazy

Последна редакция: ср, 22 окт 2008, 07:56 от anna i mamma

# 54
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
всеки понеделник съм на линия, от вчера даже си имам жилетка и блузка  Peace

# 55
  • Мнения: 451
Мдааа, на запад е много модерно, ако си моделка или IT-girl да казваш, че пазаруваш от second hand шопове. Когато ме вземат на ревютата в Париж , ще се поогледам и аз ! Joy Joy Joy Joy
Не баш.
Модерно е да носиш vintage, което изобщо не е същото.Нито vintage дрехите е задължително да са втора ръка, нито повечето от дрехите втора ръка са vintage...

# 56
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
Нямам против секънд хенд магазините, дори си купувам понякога по нещо. Като цяло обаче нямам много нерви да се ровя, а и както matakosmata е писала винаги са пълни.

# 57
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Нищо не бих си купила, защото не влизам в такива магазини! Нямам нищо против тях обаче, както и спрямо хората, които си пазаруват оттам  Peace

Не съм и предполагала, че някой може да има нещо против хора, които пазаруват от такива места  Peace

П.п. Още малко спам по темата с произведеното в Китай. Мисля правите разлика от собствено производство китайски боклуци и шито на ишлеме с материали на клиента и проверено преди да е пуснато на пазара. Аз дори бикини имах на ККлайн купени от аутлет в Лондон, които бяха шити в Китай.

За дрехите втора употреба - имах колежка, която се заричаше, че за нищо на света няма да купи за нея, още по-малко за детето от магазин втора употреба. Докато до фирмата ни не отвориха малко магазинче, с отбрани дрехи, изпрани, изгладени... и забрави, какво се беше заричала. Лека полека започна да гледа какво мъкнем, да се върти като мишка около сиренце и започна да пазарува повече от нас, тези които пазаруваме от 20 години от такива магазини. И да, тръпката е в това да намериш нещо ново или супер запазено и после да си го носиш с години с кеф и то да не мръдне нито на цвят, нито на материя. Аз пазарувам не от нямане на пари. Като ходим до Англия пак пазарувам и в такива магазини, но там тръпката ми е да намеря и някоя играчка за малката, някоя порцеланова чашка, някоя джунджурийка ...

Последна редакция: чт, 23 окт 2008, 15:25 от mango

# 58
  • Мнения: 3 315
пазарувала съм  Peace  даже ме подсетихте  Laughing  и в понеделник ще съм на линия

# 59
  • Мнения: 139
Знаете ли какво ми хрумна Grinning
Амииии дайте да си покажем  някои от най- яките парцалки от секонд хенд тука Grinning

А може и облечени на тялото ви, ще бъде интересно, не мислите ли? Flutter
Аз ще ви покажа една чанта, която много си харесвам, но ще го направя по-късно, защото нямам качена снимка в момента.


Последна редакция: чт, 23 окт 2008, 21:59 от anna i mamma

# 60
  • София
  • Мнения: 2 734
И аз си ровя понякога.Като че ли на определени периоди имам нужда да поровя,в други периоди въобще не ми е тръпка.Най-яките находки,които имам,са бебешки дрехи.Наистина някои от тях са уникални и доста трябва да се потърси в Бг редовните магазини,за да се намери нещо подобно (ако изобщо се намери).
За странните неща,които съм виждала да се продават,има един склад в Габрово,където освен дрехи се продават и всякакви битови вещи.Та там съм виждала врати,мивки,бидета,всякакви посуди,разни кич украшения и т.н.

# 61
  • Мнения: 11 009
Като стана дума за second hand със странни неща, преди 3 години на връщане от Боровец минахме през Белово. Магазинът се помещаваше в една дълга къща на 2 етажа. На първия етаж се продаваше черна техника от преди 20-25 години - грамофони, магнетофони, стари и не толкова стари телевизори, касетофони, видео. По-странен беше втория етаж - все едно етаж от нормално обитавано жилище, в което всичко се продава - мебели, джунджурии, тоалетни принадлежности, гримове, козметика, четки за зъби, играчки, дрехи, съдове, обзавеждане, дори вратите. ooooh!

# 62
  • София
  • Мнения: 965
Понеделник?
Всички говорите за понеделник - явно е някакъв специален ден за рези магазини...  newsm78

# 63
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
Понеделник?
Всички говорите за понеделник - явно е някакъв специален ден за рези магазини...  newsm78
За мен е четвъртък  Mr. Green Вчера купих есенна шапка за детето за 5 ст!

# 64
  • Мнения: 5 539
Знаете ли какво ми хрумна Grinning
Амииии дайте да си покажем  някои от най- яките парцалки от секонд хенд тука Grinning

А може и облечени на тялото ви, ще бъде интересно, не мислите ли? Flutter
Аз ще ви покажа една чанта, която много си харесвам, но ще го направя по-късно, защото нямам качена снимка в момента.



Аз съм ЗА. Утре ще снимам някои мои находки Peace

# 65
Е ,от помияр, расово куче нестава,ако ще и в златна колибка да го сложиш.Та и от новобогаташка -дама ,също.
А това социален статус и съотв. -етика, у нас е чуждо понятие и що ли му е на някой ,с претенции за нещо си, да го спазва ?!
Мен ,определено , ме шокира присъствието на "ма/дами"с пари във вехтошарниците.
...и -да ,пазарувам там.

# 66
  • Мнения: 4 138
аууууучччччччччччч, какво култово изказване.
темата започна да става интересна, а аз точно си мислех, че няма да се обади никой с подобно изказване.
жалко, че скоро ще я заключат Mr. Green
какво точно се разбира под новобогаташка. моите пари са четвърто поколение. аз влизам ли в тази категория.

колкото до чужбинско и друг път съм го казвала, и ще го попетя. ценностната система е различна. имам доста познати немци, състоятелни, със стари и нови пари, които пазаруват от такива магазини. и определено е наистина леко модно.

така да се каже, бушува откривателски дух.
 в българия все още няма втора ръка маркови магазини, но предполагам ще се появят.
интересно, защо никой не се шашка, когато пазарува оутлет, макар, че на запад подобно нещо е далеч по-унизително отколкото втората употреба. нещо от сорта-на гол гъз-зелен бъз. поради простата причина, че всеки почитател на марковите стоки веднага вижда, че носиш миналогодишната колекция или недайсибоже от преди няколко години Wink
такива митиработи................

# 67
  • Мнения: 3 315
Понеделник?
Всички говорите за понеделник - явно е някакъв специален ден за рези магазини...  newsm78
За мен е четвъртък  Mr. Green Вчера купих есенна шапка за детето за 5 ст!
   

за мен е понеделник - защото в нашия град в петък след обяд зареждат с "нови" дрехи

# 68
  • Мнения: 139
Е ,от помияр, расово куче нестава,ако ще и в златна колибка да го сложиш.Та и от новобогаташка -дама ,също.
А това социален статус и съотв. -етика, у нас е чуждо понятие и що ли му е на някой ,с претенции за нещо си, да го спазва ?!
Мен ,определено , ме шокира присъствието на "ма/дами"с пари във вехтошарниците.
...и -да ,пазарувам там.

Само не разбрах на тези ма/дами какъв им е проблема ? Или дамите имат проблем с тях?
И как се "правят" ма/дамите-новобогаташки на дами?
........ ровичкайки се в секонд хенд Sunglasses bowuu..........

Иначе не очаквах, че толкова хора си купуват дрехи от втора употреба, доста съм изненадана  Peace

# 69
  • Мнения: 200
http://dnes.dir.bg/2008/10/24/news3514944.html

Една статийка специално за почитателите на втората употреба! Mr. Green

# 70
  • Мнения: 3 315
ами ако са били добре изпрани  Rolling Eyes  мисля , че е нямало да стане така

# 71
  • Мнения: 4 138
сам си е крив, ако го беше ПРОБАЛ, а не пробвал, нямаше да му има нищо Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт