second hand

  • 5 590
  • 71
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 885
Обичам 2та секънд шопа до Умбопо в София.

Една приятелка ме влачи от време на време в един голям когато зареждат. Имам 1 страхотен марков топ като нов беше и го нося много лятото. Имам и още няколко парцала. Обичам ровенето, особено в ония кошове с чантите и коланите, но никога не си купувам нищо.
Не ме е гнус, но ми се струва, че енергията на предишния собственик по някакъв начин се прехвърля и на сегашния... както в добрия, така и в лошия смисъл.
Дано не звучи твърде психарско  Rolling Eyes


Допълвам: Не бих си купила бельо, обувки, шапка също.. не знам защо

# 31
  • Мнения: 3 423
Канадските дрехи също ли са китайски,
полски, бангладешски, български, турски?

# 32
  • София
  • Мнения: 2 840
Бангладешки.
Със сигурност.

# 33
  • Мнения: 3 423
Бангладешки.
Със сигурност.

Признавам си, че се колебаех
и си посипвам главата с букви.

# 34
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 479
Пазарувам редовно от такива магазини. Последната ми покупка беше комплект чаршафи- долен, плик и калъфка- за детско легло за 4 лв. Страшно свежарски и запазени.
Лятото си купих два чифта ботуши- до коляното, естествена кожа, съвсем необувани- общо за 25 лв. Много от показаните в КМ придобивки за над 200 лв могат ряпа да ядат в сравнение с моите  Simple Smile
Предразсъдъци никакви нямам. Доста голям процент от дрехите на дъщеря ми са секънд хенд. Още от бебе.

# 35
  • Мнения: 1 212
На мен иначе са ми малко странни булченските рокли....
Но е хубаво, че ги има, като знам цените на новите какви са, може би има момичета, които не биха се видели  булки, ако трябваше да си купуват нови рокли Rolling Eyes

Е такова нещо не предполагах, че се продава там  smile3555
Добре, че сподели .... възвърна една моя плаха надежда  Mr. Green ....  Laughing

# 36
  • София
  • Мнения: 23 109
Нищо не бих си купила, защото не влизам в такива магазини! Нямам нищо против тях обаче, както и спрямо хората, които си пазаруват оттам  Peace

# 37
  • Мнения: 619
Влизала съм в такива магазини... ама самата миризма ме отказва от дълъг престой ,ровене пък камо ли покупки ...

# 38
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Нямам нищо против тях обаче, както и спрямо хората, които си пазаруват оттам  Peace

Ох, покорно благодарим!

# 39
  • Мнения: 1 008
Никога нищо не съм си купунала от такъв магазин. Дори не съм и влизала.

# 40
  • Мнения: 2 013
Маги Малеева разказваше в едно интервю, че пазарува секънд хенд. Защото е зелено. Само се противеше на химикалите, с които дезинфекцират дрехите...

Аз нямам нищо против секънд хенда. Не съм ходила обаче целенасочено да търся нещо, просто понякога минавам покрай такъв магазин и, ако имам време, влизам. И често излизам с по нещо, което ми харесва. Мисля, че имам око за материи и кройки, а там наистина могат да се намерят качествени такива. По 1-2 неща на 100, но ги има.

А къде са добрите магазини "секънд хенд" в София? Наскоро минах покрай ВИТИЗ, видях, че и там има огромен магазин, но нямах време да вляза. Пишеше, че го зареждат всеки понеделник, като килото започва от 30-ина лева, а в събота килото вече е 5 лева примерно...

# 41
  • Мнения: 157
О, да. Купувала съм си супер готини и фирмени дрехи. Рядко наистина, но са по хубави от новите китайски боклуци с които са заринати "фирмените магазини."

# 42
  • Мнения: 139
В живота твърде много неща са секънд хенд.
Едно от нещата, които бих си купила от такъв магазин е душа втора употреба - някаква, дето вече са я носили, късали, ръфали, а накрая изпрали, изгладили и продали, за да си я настаня при мен, да си я нося с радост и тя да е щастлива. Хем, ако някой тръгне да ми я дърпа, ще е калена в битките, хем ще е издържала проверката на времето, хем няма да я е гнус от някое и друго леке.

Красива душа, но остаряла, да я поносиш да я износиш, да я изхабиш до край Flutter

Последна редакция: вт, 21 окт 2008, 05:30 от anna i mamma

# 43
  • София
  • Мнения: 1 735
Не пазарувам в такива магазини.Гнусничко ми е.Не искам да си мисля как някой се е потил в тази дрешка.Предпочитам да чакам разпродажбите.Използвала съм дрехи за детето от бебчетата на моята приятелка,но само връхни.

# 44
  • Мнения: 1 560
Уж болшинството не купуват нищо, гнусно им е и т.н., а в крайна сметка в Продавалника едва се влиза от хора.

Общи условия

Активация на акаунт