Пишем буквички и срички, ПЪРВОКЛАСНИЦИ сме всички !

  • 33 103
  • 342
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 80
AnMary наистина страхотна идея е това с програмата! Аз  искам да ви попитам за звуковия анализ. Кристиян вече свикна да пише вече на всяко домашно има браво, а дори и за работа в клас все по-често започна да получава - голяма борба беше с това писане, но разбра, че колкото повече се старае толкова по-малко проблеми ще има с мен Mr. Green.Но сега ни мъчи звуковия анализ. Чудя се дали да се обърна към логопед. На него му е трудно да разчленява звуковете в думата. Дори на места ги разменя - в смисъл не ги казва в правилния ред - просто регистрира, че има този звук, но къде му е мястото..... Crazy

# 331
  • Мнения: 80
И ние правим диктовка. Има едно ръководство за диктовка за първи клас - онзи ден го купих. От там ще се упражняваме, но не си спомням на кой автор е.

# 332
  • Мнения: 3 835
AnMary, много готина програмка си спретнала! Peace

На нас ни раздадоха готови програми от у-щето, ние само да попълним часовете по дни. И аз нали съм лошотия Mr. Green, написах всичко ръкописно, да свиква, чисто визуално с ръкописните букви, да ги чете, а и как изглеждат в цели думи. Ами да ви кажа няма проблем, чете си я сама. Обаче аз какъв зор видях докато я напиша, полудях, оказа се, че съм забравила как се пишат ръкописно повечето букви. Laughing Взех учебната й тетрадка по писане, да преписвам оттам Embarassed, примерно главно ръкописно "Б", "Р", "Ф"....направо ми изглеждаха като йероглифи. ooooh!

# 333
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
  Joy Joy Joy Хвърлихте в размисъл целият ни офис с тези ръкописни букви.

# 334
  • Мнения: 3 886
то сега да не се превърне в спор, ама моето мнение е, че детето трябва да си има  контакт с ДВАМА родители. Важно е за възпитанието на детето. За съжаление не винаги се получава така.
 Моите деца имат сериозен респект към баща си, въпреки че и аз съм доста костелив орех ако има за какво. Добре, че са ми добрички засега и не ми се налага да действам с наказания. Wink



Eй затова говорехх


 НИе правиме контролни по математика вече 3 пъти  и диктовки  също.Програмата от часа по трудово и ние  я направихме миналата седмица.Госпожата е  много доволна от детето справя се добре но се ядосва че като си свърши писането  хваща 1 урок напред

# 335
  • София
  • Мнения: 632
Програмата е страхотна. PeaceСтанислава правиха подобна по домашен бит и техника и по нея гледа и си приготвя раницата.Сега погледнах,че си е забравила учебника по английски за днес. ooooh!
Правят контролни и диктовки,миналата седмица гледах тетрадките бяха проверени от директорката.Мъж ми вчера се подписвал на две контролни.

# 336
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Моето диване правило контролно по математика.
Не разбрало условието на последната задача и я отсавило нерешена.  Confused
Като попитах,защо не е попитала госпожата да и обясни условието,отговора беше "Защо да я питам,просто я оставих нерешена"  Sick Twisted Evil Как да не се гръмнеш от яд.Самото спокойствие е. ooooh!

# 337
  • София,
  • Мнения: 4 267
Ан Мари и ние имаме същатапрограма, Ицко вчера я правили в училище и беше много доволен и щастлив, и съответно горд от това което е сътворил. Мисля че по Домашен бит и техника са я правили и може би я има в учебника.
И ние сме правили вече няколко контролни по математика, но в занималнята, или поне така ми каза той, има отличен, но с намръщено личице  Thinking. ДИктовки май още не са правили или поне нямаме такива препоръки!
А при нас нещо има проблем със занималнята и дано да не я закрият след НОва година, защото се оказа, че била незаконна или поне излизала от рамките на закона. НЯмали право да наемат учители от същото училище, а те в момента нямали други, пуснахме една декларация с молба да министъра, и се подписахме всички  newsm78, дано скоро измислят някакво решение!

# 338
  • Мнения: 1 817
AnMary, много ми хареса програмката ти smile3501
и нашите си имат: БЕЛ, ИК, ФВС, РК, ДБТ, ЧК
последните три са роден край, домашен бит и техника и забележете...час на класния Rolling Eyes Първите три са вече общоизвестни Wink


Добре, че си обяснила последните три, че аз еййй такива очи направих, що за чудеса са тия работи!

Грешката е моя не е ИК, а ИКТ, което значи информационни и компютърни технологии, ФВС-физическо възпитание и спорт както се разбра.

teo, и аз надписвах етикетите  на Крис с ръкописни букви... ooooh! то голяма мъка било. Особено главните букви- Ф, Б, Ю, а сещате ли се за главното -Ч-, направо като че никога не съм го срещала       hahaha този йероглиф.

И нашите правят диктовки  . Имат учебник за това. засега са някакви бвзсмислени словосъчетания. Взели са само всички гласни. В упражнителната тетрадка пишат и малкото л, г, н, но им ги обясняват като елементи, не като букви.
nikita,не се притеснавай и Крис миналата година доста ме беше озадачил с това четене. Беше му мъгла. Rolling Eyes Разбъркваше буквите и ги сливаше. Сега се изчистиха нещата. Чете много добре. И аз незнам как стана? Не съм го карала да чете допълнително. Той сам си четеше от тук там. Така че мисля , че си е нормално да преминат през такъв етап. Не мисли за логопеди, те могат да ти помогнат, когато детето не може да изговаря звуковете. Ще се научат децата...има цяяяла година. Wink

# 339
# 340
Привет! Що се отнася за контролното по математика моя син в къщи ги решава без грешка на контролното им дала малко по различно структурирани задачи и той ги объркал всички.Е има Мн. добър, но е много разочарован. Дори се разплака ,че г-жата ,никога мамо казва не беше давала такива задачи. А те са 2+празно +1 +1=5
Е ,случва се да се обърка,но изненадите немисля ,че са на листа за контролно ,там се прави проверка и затвърждаване върху взетия материал. Такива работи при нас,повече ми стана мъчно ,че беше ужасно разстрон .Гушкахме се и си дадохме кураж

# 341
Ехо,това съм аз в предишното,стана лека грешка.

Пишете авторите и заглавията на тези книжки за диктовка,че ми стана любопитно. newsm78 newsm10

# 342
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Ехо,това съм аз в предишното,стана лека грешка.

Пишете авторите и заглавията на тези книжки за диктовка,че ми стана любопитно. newsm78 newsm10

Заповядай в новата тема

Общи условия

Активация на акаунт