Крем карамел

  • 22 942
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Май само аз го пека 3 часа.   chef Joy

Ааа,и аз съм пекла крем карамел по 3 часа,но когато бях със старата си печка Раховец.При нея нямаше градуси,а 1,2,3,4 и въртях 1 и 2.

# 31
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Май само аз го пека 3 часа.   chef Joy

Ааа,и аз съм пекла крем карамел по 3 часа,но когато бях със старата си печка Раховец.При нея нямаше градуси,а 1,2,3,4 и въртях 1 и 2.
А бе уж съм с по-модерна печка ама пусто като пише на рецептата 3 часа на 13о-140 градуса и аз изпълнявам.   Blush

# 32
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Май само аз го пека 3 часа.   chef Joy

Ааа,и аз съм пекла крем карамел по 3 часа,но когато бях със старата си печка Раховец.При нея нямаше градуси,а 1,2,3,4 и въртях 1 и 2.
А бе уж съм с по-модерна печка ама пусто като пише на рецептата 3 часа на 13о-140 градуса и аз изпълнявам.   Blush

Нищо,важен е резултата.

# 33
  • Мнения: 46
Kъм домакините със шупналия крем ,не се винете че вие нещо бъркате .Това ще да е от продуктите.Аз го правя без бодна баня с 6яйца и много захар но предимно( и почти само тогава ми става) като си взимам млякото и яйцата от село.Скоро правих с купено мляко висок процент на герма и го изхвърлих в ....Мислех да звънна на някакъв тел. на кутията на млякото да ги питам  защо е пълно с вода но надали ще оправя цялата ни държава.

# 34
  • Мнения: 3 830
И аз имам все същия проблем с шуплите.  Tired Както и да го правя, все на шупли ми става. Пак се яде де, но искам самата консистенция след опичането да е гладка и фина като истински крем, не да стои като бъркани яйца и после добавено мляко и карамел. Laughing

# 35
  • Мнения: 234
И аз имам същия проблем и мислех да пускам тема да питам, но виждам, че вече има такава. Понеже може да се каже, че съм отскоро съм готвачка, т.е. начинаеща...даже имам няколко предположения защо може да ми става така крема. А именно - отгоре е нещо като крем, но на много шупли, а под тях - 3 пръста течност
- може би защото го правя във водни чаши, пълни почти до горе - покрива се много малка част от тях с водата в тавата, ама незнам  newsm78
- може би проблема е в млякото - от кутия, много чесно нискомаслено
- може би го пека на много висока температура - последният път на 200  Crazy
- може би защото го правя с подсладител, а не със захар
Незнам къде точно е проблема, но определено не ми се получава, а иначе така го обичам - не че и така не се изяжда, ама от кога не съм яла хубав хомогенно гладък крем  Blush

# 36
  • Мнения: 28
И аз имам същия проблем и мислех да пускам тема да питам, но виждам, че вече има такава. Понеже може да се каже, че съм отскоро съм готвачка, т.е. начинаеща...даже имам няколко предположения защо може да ми става така крема. А именно - отгоре е нещо като крем, но на много шупли, а под тях - 3 пръста течност
- може би защото го правя във водни чаши, пълни почти до горе - покрива се много малка част от тях с водата в тавата, ама незнам  newsm78
- може би проблема е в млякото - от кутия, много чесно нискомаслено
- може би го пека на много висока температура - последният път на 200  Crazy
- може би защото го правя с подсладител, а не със захар
Незнам къде точно е проблема, но определено не ми се получава, а иначе така го обичам - не че и така не се изяжда, ама от кога не съм яла хубав хомогенно гладък крем  Blush

Прекалено много вода в млякото? Или малко яйца/много мкляко в рецептата. Иначе без подсладителя всичко друго и аз правя, но не ми става така.

# 37
  • Мнения: 234
яицата са 6 на литър. Шестото ми чувство казва, че е от млякото  Heart Eyes
или от това, че го пека на 200 градуса

# 38
  • София
  • Мнения: 4 178
Правя си по класическия начин и нямам проблеми до сега. Обливам стените на купичките с карамелизираната захар, потапям ги за миг в студена вода да се втвърди карамелът. Внимателно изсипвам разбитите яйца с  млякото и пека около 50 мин. на 150 градуса. Да се внимава да не заври, тогава стават шупли.

# 39
  • Мнения: 147
      Моят крем карамел е с 4 яйца и не ми е ставал на шупли. Пека го на водна баня около 1,5 часа на 170-180 С. Внимавам водата да не завира.

# 40
  • Мнения: 28
яицата са 6 на литър. Шестото ми чувство казва, че е от млякото  Heart Eyes
или от това, че го пека на 200 градуса

Би трябвало да стане със 6. И аз го правя на 175 С и с обезмаслено напълно мляко, гореща фурна, във вече гореща вода слагам купичките с карамеризираната захар и отгоре сместта. Млякото, което купуваш може да е смесено с вода ...или начина за обезмасляване да е по-различен ... Опитай с друг вид мляко, и разбъркай много добре сместта за да се застраховаш.

# 41
  • Мнения: 234
Благодаря за съвета. Ще пробвам с ново мляко и по малко градуси на фурната и после ще докладвам  Hug

# 42
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Моята рецепта е: 6 яйца, 1 л. прясно мляко. Пека го в тава. На дъното слагам 5-6 суп.л. захар да се карамелизират. След това изливам сместта и пека на водна баня на 175-200 градуса.

# 43
  • Мнения: 9 973
дано успея да го направя Peace

Общи условия

Активация на акаунт