За изхождането (ЕБХ) - част 8

  • 13 780
  • 372
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 272
Ааааа, от твоето хранене се съмнявам да е. Нали уж нямало връзка какво ядем с газовете етц. Сока от круша няма как да премине в кърмата, както и бобовите.Wink Мисля, че масажа е най-безобидното и ефикасно средство в случая. Дано се е оправи.

# 301
  • Мнения: 1 266
Ааааа, от твоето хранене се съмнявам да е. Нали уж нямало връзка какво ядем с газовете етц. Сока от круша няма как да премине в кърмата, както и бобовите.Wink Мисля, че масажа е най-безобидното и ефикасно средство в случая. Дано се е оправи.

Ми аз не съм съгласна с това. Ферментите може и да не преминават (които предизвикват газове), но според мен си има голямо значение с какво се храни майката все пак. Поне по нас двете така съдя, тя реагира на всичко, което ям, по един или друг начин. Например има непоносимост към прясното мляко, което е голяма драма, защото аз мога и само на прясно мляко да си живея, но нея много я боли коремчето. И каква е логиката лекарства, например, да преминават, а съставки от храната - не  newsm78

# 302
  • Мнения: 718
Здравейте! Не мога да се отчета с особен успех, даже последните дни съм малко болна и съм зарязала нещата, но ще се хващам, сериозно вече, ще поръчвам бамбиномио и исках да ме посъветвате и по-специално Котката Марта, ако й е удобно, защото знам, че ги ползва:
Ще поръчам комплект за началото + разграждащи се подложки, но:
1. Задължително ли трябва да пера пелените с бамбиномио прах или може със сано примерно?
2. 12 пелени не виждам как ще ми стигнат, дали да не поръчам един комплект пелени допълнително?
3. Въпросният дезинфектант мио фреш кога и как се ползва?
Ако някой знае къде мога да прочета това без да ви изтормозвам да ми пишете надълго и на широко, моля да ми прати линк.
Благодаря предварително   bouquet

# 303
  • Мнения: 1 266
Ще поръчам комплект за началото + разграждащи се подложки, но:
1. Задължително ли трябва да пера пелените с бамбиномио прах или може със сано примерно?
2. 12 пелени не виждам как ще ми стигнат, дали да не поръчам един комплект пелени допълнително?
3. Въпросният дезинфектант мио фреш кога и как се ползва?
Ако някой знае къде мога да прочета това без да ви изтормозвам да ми пишете надълго и на широко, моля да ми прати линк.
Благодаря предварително   bouquet

1. Можеш с какъвто искаш прах, но Бамбиното е един от малкото изцяло еко на бг пазара (без фосфати, ензими и аромати). Другите са препаратите на АлмаВин - май малко по-скъпо излизат. В сайта на Василена имаше статия.
2. 12 категорично нма да ти стигнат, поръчай допълнително. Аз имам 20 и сме ок.
3. Можеш да накисваш пелените с него преди пране или да го прибавяш към праха в пералнята.

Последна редакция: пн, 24 ное 2008, 21:10 от Котката Марта

# 304
  • Мнения: 762
Ферментите може и да не преминават...
Сори за оффа,ама защо ферментите да не преминават?Всички ли?Малко обърка недоограмотената ми душа,защото бях останала с впечатлението,че именно на това твърдение се корени педагогическото захранване.Как майката подпомага запознаването на бебето с храната като  му дава някаква информация от кърмата.Не че си длъжна да обясняваш,ама нали така и така си лекар. Grinning

# 305
  • Мнения: 925
Ферментите може и да не преминават...
Сори за оффа,ама защо ферментите да не преминават?Всички ли?Малко обърка недоограмотената ми душа,защото бях останала с впечатлението,че именно на това твърдение се корени педагогическото захранване.Как майката подпомага запознаването на бебето с храната като  му дава някаква информация от кърмата.Не че си длъжна да обясняваш,ама нали така и така си лекар. Grinning
(продължавам офф-а Blush)
Мда, това е много интересно за ферментите и дали преминават, или не! И аз съм на тема ПЗ, усилено чета и се запознавам, че след 2 месеца ще сме на този хал. Котка, моля те, обясни!
Ха, Димитриана, страхотна поезия! Бебеправите ли? (Ама много съм тактична и аз! Blush Embarassed)

# 306
  • Мнения: 1 266
Ферментите може и да не преминават...
Сори за оффа,ама защо ферментите да не преминават?Всички ли?Малко обърка недоограмотената ми душа,защото бях останала с впечатлението,че именно на това твърдение се корени педагогическото захранване.Как майката подпомага запознаването на бебето с храната като  му дава някаква информация от кърмата.Не че си длъжна да обясняваш,ама нали така и така си лекар. Grinning

Ароматните молекули, които "носят" вкуса на храната, не са ферменти.
Мисля, че силвал визира една статия от блога на хедра или Бу, която сега обаче не мога да открия Sad По памет там пишеше, че това, което причинява газове е СО2, който се отделя в процеса на ферментация на храните, а той няма как да премине в кърмата.

Някой има ли време да пусне нова тема? Аз не мога, че трябва да превеждам.

# 307
  • Мнения: 762
Ми за сега не правим,ама уча Калина да си изпишква куклите.Трябва да заякне малко,за да изпишка цяло бебе. Grinning

# 308
  • Мнения: 925
Дими, супер за куклите Simple Smile То нали има и слингове за дечица, да си носят куклите в тях Simple Smile
Май няма нужда сега от нова тема, в този форум ги заключват на 30тата страница, имаме още време Simple Smile
Само се чудя, вчера темата беше на 15 страница при мен, сега е на 21ва.... newsm78 А постовете не са се увеличили, нещо не разбирам Thinking

# 309
  • Мнения: 272
Марта, за млякото/кравешки млечни е доказано, че е единствения продукт, който преминавайки през млякото, може да провокира алергична реакция, ако детето е предразположено.(Говоря за научно доказано).  За сока от круша или каквито и да било слабителни средства не са в състояние да преминат в такова количество, че да предизвикат разхлабване у кърмачето. Ако това е така, защо не пробваш с английска сол? Laughing Wink Wink Wink

# 310
  • Мнения: 1 065
Марта, да не става дума за това
Дими, супер за куклите Simple Smile То нали има и слингове за дечица, да си носят куклите в тях Simple Smile
Има, има  Laughing. Шия за мен, шия и за нея.

# 311
  • Мнения: 1 266
Марта, за млякото/кравешки млечни е доказано, че е единствения продукт, който преминавайки през млякото, може да провокира алергична реакция, ако детето е предразположено.(Говоря за научно доказано).  За сока от круша или каквито и да било слабителни средства не са в състояние да преминат в такова количество, че да предизвикат разхлабване у кърмачето. Ако това е така, защо не пробваш с английска сол? Laughing Wink Wink Wink

Зависи от количеството, което аз изпия. Като ям по 1 тиква на ден, определено има подобрение, ама и аз съм човек  Crazy
Въпрос на емпиричен опит е, според мен. 'Щото ако не преминаваха определени съставки, как ще обясниш, че се е запекла - от какво  newsm78 Кофеинът също преминава...

Юридис, страниците са повече, защото е имало профилактика на форума и сега са по 15 постинга на страница, а не по 20, както беше.

# 312
  • Мнения: 405
Аз също смятам, че има значение ние как се храним.
При моето мъниче запекът се появи точно когато и аз се бях запекла.(аз имам от доста време нередовен стомах)
Та тогава опитвах при нея с масажи, с топла възглавничка пълна с черешови костилки, но не помогна. Та се бях разчела из форума и някъде прочетох как крушивият сок помогнал на една съфорумка. И пробвах. След вторият литър вече имах спешна нужда от [WC], а няколко часа по-късно и малката се изходи - дори няколко пъти след това. Беше събрала доста нещо в стомаха. Първото което излезе беше оформено, но при следващото вече си беше познатата кашава конзистенция.
Котка Марта, в момента не мога да ти кажа коя беше фирмата. Знам че беше 100% само. Мога следобяд да проверя.
Може да погледнеш в някой био-магазин.
Аз по принцип не пия сокове и газирани, но определено смятам това за по-безболезнения вариант.

# 313
  • Мнения: 762
Ей,сега се сетих,че аз бях пила веднъж при запичане на Калина 2 таблетки сена и и подейства (за съжаление не само на нея),но тогава тя имаше запек-изхождаше твърди малки топчета и като пих сената излюпи цяло произведение на храносмилателните и възможности.Също така съм чувала за кърмачета,че Дуфалак не е вреден,но не всичко,което чуя имам възможност (и желание) да проверя.А и баба ми ми твърди,че малко чай от круша,коприва или копър няма да навредят на кърменето,а ще "пораздвижат" коремчето.
Всъщност вие колко често се кърмите?

# 314
  • Мнения: 1 266
Лолита, аз сега видях, че си в Германия  Simple Smile
Ще пратя баща й до Биомаг, там сигурно ще имат. Благодаря  Hug

Дуфалак съм давала без особен успех предния път, така че съм пас.
Кърмим се както й скимне, аз не знам кое от цялото висене и спане по моите цици да броя за истинско кърмене  newsm78 Може би яде 5-6 пъти качествено, през останалото време само ме смуче, колкото да ми станат гърдите на буци  Rolling Eyes

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт