За изхождането (ЕБХ) - част 8

  • 13 774
  • 372
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 272
мамчета, нямам намерение да споря. сигурно е така както казвате. аз по принцип съм чела, че кърмачетата не се запичат. "запечените" са тези при което се усвоява кърмата на 100%. разбира се, че има значение това което ядем, но не мисля, че ако аз се запека, кърмачето също се запича. по-скоро съм склонна да приема, че това са случайности, отколкото закономерности.   bouquet

# 316
  • Мнения: 762
Подкрепям silval ,защото и аз така знам.Все пак се радвам,че моята лакомница не усвояваше кърмата в началото 100 %.
Дали проблемът не е в предлагането?Не може ли да смениш позата?Да изчакаш малко повече над съда за изхождане докато суче?Да "помолиш" по-настоятелно да се понапъне (Калина разбираше кога ми е важно да се изхожда и се стараеше)?
Все пак ЕБХ си е силен коз за решенето на подобен проблем-не се трови с диуретици. Wink

# 317
  • Мнения: 1 266
Ми тя се изака днеска - гъсто и лепкаво едно такова. И много. Хич не е усвоявала нищо на 100%  Rolling Eyes

Преди това си вървеше чудесно с акането, сега ще видим как ще продължим.

Тя си се напъваше тези дни, ама не ставаше. Сега стана - дали защото ядох омразните ми овесени ядки и се наливах с вода или поради нещо друго, не знам  newsm78 Дано да се нормализират нещата, че ми е много терсене да я гледам как се мъчи.

# 318
  • Мнения: 925
Браво на Марулката! И Никола ги прави едни гъсти и лепкави акота Rolling Eyes, през ден, през два ака той.
Напоследък почна да отказва категорично да пишка в памперс. Чудя се какво ще го правя, защото в четвъртък заминаваме за 4 дни и по време на пътуването няма да ми е удобно да му нося многократните гащи, нито да го държа по гащи с тензух.
Освен че отказва да пишка в памперс, отказва изобщо да пишка в мивката или в легенче. Предлагам му да се изпишка, обаче стиска. В момента, в който го сложа да легне, за да му сложа памперса/гащите/тензуха или квото е там, той се изпишква Rolling Eyes Магаре! Много често, когато си е с многократните гащи или с тензуха, ми отказва да пишка в мивката и след 10 мин намирам гащите/тензуха мокри.
При това положение май ще махаме изцяло памперса, ми се чини, ама защо не ми дава да го изпишквам, незнам...
Вие как се справяте с ЕБХ, когато пътувате или сте на хотел, гости и пр.?

# 319
  • Мнения: 232
Евридик@ , и моята Шушла миналата седмица цялата ги вършеше такива, не иска да пишка в памперса, събувам я, издържам я (над мивката обикновено където си е свикнала да пишка или през нощта над едно легенче де не я разнасям много и да й святкам лампи), тя не иска,   а само ме гледа и се пууули и мига-мига,  и в момента в който я сложа да легне и да обуя се изпишкваше.  Grinning Най -забавното й беше да уцели момента в който и слагам чистия памперс и тогава да пишка, в един момент се оказа че въпреки ебх-то използваме два пъти повече памперси !  Crazy , защо го превеше идея нямам, но й беше забавно, важното е и на двете ни да е. Иначе още не сме започнали сериозното миткарство, само едно две гости сме направили досега, за по два три часа, и тя го е просипвала славно. Иначе ще ми е интересно другите е да споделят за пътуването как се справят.

За запичането не мога да се изкажа, че акането при нас се случва по 5-6- пъти на ден, нооо за разхлабващите и тоз прословут сок круша- ако не е домашен не виждам никакъв смисъл, просто надали в него има и някакъв спомен да се е доближил до круши, по-добре си вземете кило и половина круши от пазара, сядате пред компа, хруп-хруп, резултата е гарантиран  Laughing

# 320
  • Мнения: 1 161
Като четох http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=340260.msg9272685#msg9272685 се сетих да ви предложа наш вариант за кайданку: http://www.bezpeleni.info/split_pants_for_babies.htm

# 321
  • Мнения: 277
Евридика ,ние си носим едно гърне в колата .Макар ,че нашиа момък предпочита да полива градинките  Mr. Green
За да не намокри столчето под дупето му слагам един памперс ,ние сме по-големи ,но тук има подложки ,непромукаеми ,на които да преобле4ш детето,като сте навън .Можеш това да му сложиш.
Носим повече гащи и linars ,най-вече за акото .По-лесно е почисването ,
Като пътуваме малкия обиквовено не ака,а ако сме и на непознато място може да задържи до ден .Докато свикне и тогава ака.
Като беше на 4 м ,гостувахме на бабите в БГ.Тогава се запече за два дни ,напъваше ставаше червен и неистово плачеше.
Тогава майка ми му направи процедурата със сапуна ,много му помогна.След това нямахме проблеми.
Котката ,добре е да консумираш храни богати на фибри ,а ядките са точно такъв източник.

# 322
  • Мнения: 272
anamar добре дошла!

Еври, супер е, че се доближавате до махане, ама не се впрягай толкова. Приемай го като игра. Поне аз така правя. Гледам да си запазя кефа. Е, не ми се приятно да се изака на чаршафа, както на 2 пъти направи миналата седмица, затова от тогава сме с тензух и непромокаеми подложки. Хавлийките са вече история.

Дими и аз намирам че тензуха ми не попива много или по-скоро не е достатъчно голям 60х60 см. Откъде на намеря тези брашнени кърпи или каквото ползваш ти?

Сами, радвам се че пак те виждам.

Котката Марта, виж аз как си го обяснявам логично. Усвоява ти детенцето 90% от кърмата примерно. 10% под формата на аки остава, но не е достатъчно за да го изходи. И така няколко дни наред докато събере достатъчно материал да задвижи перисталтиката. Това разбира се е лаишко и може съвсем да не е вярно, а Марулката да има някакъв запек.

Ние с ЕБХ-то сме както преди. сега с подложките се размързелявам и понякога я оставям да пишка в тензуха и сменям веднага ако има нещо за гледане по ТВ например.

Мартани , а виждала ли си в Китай да ползват слинговете Май Тай ?

Имам един въпрос. Моля ви отговорете, ако имате опит.

Александринка много взе да се буди напоследък с плач и газове. Какво да правя? Вече понах да си мисля да и давам някакъв медикамент за да улесня цялата тази история, въпреки че не искам. Мен ме буди, себе си буди. Ако я изакам над грънето после будуваме по час и половина. Понякога да си призная даже я оставям в памперса до сутринта, ако това изакване се случи към 4-5 часа. Не винаги ака. Понякога са само газове, но е доста неприятно за двете ни. Хелп!

# 323
  • Мнения: 762
Котке,слагай си течен шоколад в ядките (аз слагам мед,че е по-здравослонвно). Wink

Ние не сме пътували много като беше малка Калина,щото аз като сетудентка не мога да стана от компа,па камо ли да мръдна някъде за ден-два.Все пак за морето,на гости или в колата взимах възможно най-много пелени (сгънати и направо готови за слагане),много гащи,резервни дрехи (чорапогащници,панталонки),а самите пътувания предпочитах да е с пола,защото така е доста по-удобно за преобличане (полите рядко се мокрят).Ако се напишка и не е удобно да я преобличам-сменям само пелената и на дупето е сухо,та може да потрае до предоблиането.Все пак в движение те рядко се напишкват,а на гости е достатъчно да предлагаш през определен период от време в тоалетната.При нас проблеми с непозната обстановка не е имало,защото си носим с нас познатите гърди. Wink
В крайна сметка не е проблем да и сложиш и памперс,но ако си решила да не го правиш-може би е добре за 3-4 дни да вземеш и едно бебешко сапунче за пране на ръка.Не знам дали е удобно с многократни памперси,но с пелените е супер лесно-и съхнат невероятно бързо на парно.
А да-обикновено (ако ще нощуваме другаде) нося непромокраема подложка (моята е от моето детство-от Гърция и от еднта страна е гума,а от другата хавлия-предполагам и тук продават подбони).Дори да стане гаф-не мисля че някой ще се сърди.Все пак това е просто едно бебешко пиш.

Силвал,виж това е руден въпрос,защото на мен свекървата ми ги даде,защото на нея и бяха изпратени от САЩ,а тя не знаеше за какво да ги ползва.Погледнах на етикета и пишеше,че се правят някъде в Афганистан.Така че не мога да ти кажа от къде да си вземеш същите,но мога да ти препоръчам да си нарежеш някой чаршаф или още по-добре стара тениска на парчета примерно 50/50 и да пробваш така.Аз съм се сещала и за хавлиени парчета,но нямам подходяща хавлия за рязане,пък и пуст мързел.Памучните пелени,които имам са много дебели и неудобни (някак твърди стоят).А и като че не попиват пишото,а като че го пускат покрай тях.Също така много ми хареса идеята на Мартани да се слага някакъв наелон на пелената отдолу,ама никак не я разбрах...защото тя спомена,че се пришива,което предполагам означава,че се сгъват по един и същи начин.
Иначе бих ти дала моите,но ги изпозатрих. Laughing

# 324
  • Мнения: 718
Ще поръчам комплект за началото + разграждащи се подложки, но:
1. Задължително ли трябва да пера пелените с бамбиномио прах или може със сано примерно?
2. 12 пелени не виждам как ще ми стигнат, дали да не поръчам един комплект пелени допълнително?
3. Въпросният дезинфектант мио фреш кога и как се ползва?
Ако някой знае къде мога да прочета това без да ви изтормозвам да ми пишете надълго и на широко, моля да ми прати линк.
Благодаря предварително   bouquet

1. Можеш с какъвто искаш прах, но Бамбиното е един от малкото изцяло еко на бг пазара (без фосфати, ензими и аромати). Другите са препаратите на АлмаВин - май малко по-скъпо излизат. В сайта на Василена имаше статия.
2. 12 категорично нма да ти стигнат, поръчай допълнително. Аз имам 20 и сме ок.
3. Можеш да накисваш пелените с него преди пране или да го прибавяш към праха в пералнята.
Благодаря за отговорите, днес ги очаквам с нетърпение и ще пиша отзивите!  bouquet

# 325
  • Мнения: 277
СИлвал незнам какъв съвет да ти дам.Моя малчуган никога не е имал такива проблеми и Слава Богу.
А и почти никога не ака вечерта,мисля само на два пъти ни се е случвало да ака .Не сме имали нито колики ,нито тъй наречения рефлукс .Но преди да забременея с баща му правихме една прочистваща диета и е мн възможно да е било от това.
Ти кърмиш ли ?
Възможно е и от храната с която ти се храниш да е
А всъщност малката принцеса на колко е ?
Да не си започнала захранване

# 326
  • Мнения: 272
Само на кърмА е. Още не захранвам (4.5 месеца). Мисля, че открих причината. често плаче преди да заспи и се нагълтва с въздух. Снощи си легна без протести и спа като "къпана". Ще видя как ще е днес....

# 327
  • Мнения: 616
Запис да следя...
Пф, 'де блях досега, че не бях забелязала тези теми... Вече ми е на 5 месеца момчето, но пък ме обзе непреодолимо желание да спрем с памперсите. Утре мисля да поръчам гащички и пелени за многократна употреба, пък ще се опитаме и на ваната да се научим. Може и да му допадне.
Кажете, ако го подканям периодично през деня, примерно през час, а през другото време си седи с пелени за многократна употреба/памперс  дали ще има полза?
Струва ми се много "страшно" когато вече е свикнал. Ако беше малък изобщо нямаше да се колебая! Нищо, за следващото бебе ще знам Mr. Green

# 328
  • София
  • Мнения: 1 078
Подканвай веднага след събуждането, след храна 10-15 мин. и през 30-на мин. - няма страшно Wink Не е свикнал с памперса дотолкова, че да ти отказва  Peace

# 329
  • Мнения: 616
ами да, след събуждането - оглежда се интересно в банята, ама нищо. Няма значение, пак ще пробваме. Обаче с храненето... от няколко дни хапва малко пюре към 11 часа... и най-редовно си ака по време на хранене. Сега се чудя как да го измислим. Но ще опитваме много пъти, все ще се нареди нещо  Peace аз съм тъпо, но упорито  Joy Днес ще си купим едно гърне, да ни краси стаята, пък дано скоро пристигнат пелените! Междувременно мисля да пробвам с обикновени памучни/тензухени пеленки, в гащичките, които вече имаме. Оказа се, че ни донесоха от някъде такива гащета, а аз досега си мислех, че са за върху памперса за басейн  ooooh! нямат упътване, и чак сега загрях за какво са... ще импровизираме нещо, след разходката!

Общи условия

Активация на акаунт