Какво става със съня на бебето ми?

  • 1 607
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 757
Аз пък не съм сигурна, че детето е гладно, въпреки, че най вероятно е така. Казвам го, защото моите бебета специално нощем като се събудеха винаги искаха цица. До 8 месеца когато лека полека им спрях кърменето и минаха на формула. От тогава и спряха да се хранят нощем, просто си не искат. Пиха известно време формула по 1 път нощем, щото само толкова им давах като през цялото време се опитвах първо да ги утешам по друг начин, щото те разбира се продължиха да си се будят. Бутах биба, дундурках. Лека полека спряха да искат мляко нощем. Но продължават да си се будят по 100 пъти все още неясно защо, но определено не е от глад. Я да им подам биба, я да ги взема или просто да ги обърна по корем и да ги завия. Но храна не щат. Така че според мен по скоро буденето е навик. Дори нощното огладняване е навик, но не се препоръчва тук в Дания специално децата насила да се отказват от нощно хранене ако не са навършили 5 месеца. Ако през деня са си набавили необходините калории, нямат нужда нощем да ядат. Ама ако поради някаква причина не са успели може би е малко гадничко нощем да им отказваш храна. Въпреки че според мен няма да има проблем и като видят че нощем няма папаница сами ще почнат да си папкат през деня колкото им е нужно за цялото денонощие, едва ли ще се оставят да умрат от глад ако са нормални здрави деца

# 31
  • Мнения: 3 034
твоите бебета са доста по-големи. за 4-месечно бебе е съвсем нормално да се храни и нощем. да не говорим, че преди 6-тия месец лекарите доказаха научно, че стомахът на беебто не е в състояние да погълне достатъчно храна, та да му държи цяла нощ. съответно те няма как да се натъпчат повече през деня, отколкото стомахът им позволява. естествено има бебета, които хапват през деня повече и нощем си спят. но болшинството бебета имат нужда от нощното си мляко и не е редно да им се отказва, защото се налагат някакви режими, че трябвало да ядат намси колко пъти на ден и да не ядат през нощта. та, в този смисъл, на авторката беебто е съвсем в реда на нещата да яде на тази възраст и нощем. явно на него му трябва млякото  Peace

# 32
  • Мнения: 37
Благодаря ви на всички за успокоението и съветите! Мислех си, че при нас нещо не е наред, но вие ме успокоихте.  bouquet
Явно търпение му е майката.

Целувам ви и ви желая сладки и здрави дечица!!! Heart Eyes

# 33
  • Мнения: 92
И аз кърмя на поискване, пробвала съм да правя режими, но ... се убедих че и за мен и за нея е по-спокойно и удобно без точен режим.
Моята красавица още от втората седмица се отказа от нощното хранене и си спеше по 6 часа без да се буди за хранене нощем. Сега и щукна нещо и обърна ноща и следобяда. Т.е. нощем се буди точно на 3 часа да яде, а следобяд прави пауза от 6 часа... #Crazy  Вечер я слагам в леглото и и ако по4не да се буди много през ноща просто я взимам при мен да се гушне и такаи двете спим по-спокойно.
Ще има още много да те изненадва.

# 34
  • Мнения: 4 784
Забрави за режимите или поне си направи режим, нагоден според бебето, а не според наложени правила.

Общи условия

Активация на акаунт