Как се справихте с хиперлактацията?

  • 1 407
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 401
Предполагам, че трябва да мине още известно време за да се нормализират нещата, иначе салвията и магданоза намаляват кърмата, но честно казано незнам дали няма да я намалят прекалено много, затова предполагам, че най-доброто засега е да изчакаш още време да се регулира кърмата!

# 16
  • Мнения: 173
Това правя, но се препълва прекалено много другата гърда.Sad
з

Бебето ти на колко часа иска да суче обикновено?

# 17
  • Мнения: 422
аз искам да ти кажа и още нещо освен всичко останало до тук-ИЗЦЕЖДАЙ само по 1 път на ден гърдата до дупка,при мен само това помагаше както и даването на 1 гърда в рамките на 3 3,5 часа Peace

# 18
  • Мнения: 272
Ох, ами май на 3 часа. В деня когато пуснах темата изцедих до дупка 2 пъти, тъй като тя беше болна и като че ли сега малко се понормализираха нещата. Ще набл\давам.....

# 19
  • Мнения: 173
Три часа са добра пауза. При положение, че огладнява на всеки трети час, повтарянето на една и съща гърда в рамките на 3-4 часа се обезсмисля. Ефект може да се получи само, ако бебето иска да суче два пъти за този период и ти  му предложиш и двата пъти една и съща гърда. Но твоето явно не иска толкова често. Моето огладняваше на около 2-2,5 часа и за това при мен тази организация на кърменето даде добри резултати.

Ти ще прецениш най добре как да постъпиш. Наблюдавай как се развиват нещата и ще успееш да избереш подходящата за вас организация на кърменето. Вероятно е необходимо още малко време, за да се регулира кърмата.

За въздухът в коремчето - оригвай колкото се може по често бебето. Ако ти е възможно по няколко пъти на едно хранене, както и по всяко друго време, ако прецениш. Поразтриване на гръбчето в посока от долу на горе, както и на дупето, ни помагаше много на нас.

Последна редакция: пт, 24 окт 2008, 14:27 от Джой

# 20
  • Мнения: 3 034
с голямата ми дъщеря имах такъв пробелм. резултатът беше 6 месеца цедене и 2 чекмеджета във фризера със замразена кърма, която усвоиха после едни близначки.
проблем ми беше, но се нагодих. след 6-тия месец кърмата се регулира.

с малката си беше регулирана от самото начало и се цедях само понякога първия месец, колкото да не получа запушване.

# 21
  • Мнения: 2 959
...При вас кога се реши проблема. ..
Силвал, то трудно може да се каже решение на проблема, защото с течение на времето Ти сама ще си намираш начина който най- добре ще Ви пасне на Вас с Александра/ страхотно име- стилно и силно/. Но със сигурност при нас нещата олекнаха след 6- мес, тогава и твойте хормони що годе ще се стабилизират и бебката ще суче доста ефективно. И наистина ли се храните на 3часа, защото при нас все още 2часовите интервали ни устройват?! Успех и дано не се налага да изцеждаш вече а само да използваш сладката Си малка "помпичка".

# 22
  • Мнения: 272
Благодаря за комплимента за името ( аз мисля, че е доста популярно, обаче, но мъжа ми го харесва. Аз избрах второто:))! Да, долу-горе на 3 часа се храним, но тя сега и болна така че ти ме накара да се замисля. Като оздравее ще ти кажа на колко часа сме,но като цяло май сме така....) Вие колко сте големи?

# 23
  • Мнения: 272
Малко "ъпдейт" за развитието на ситуацията, както се казва на звучен български език.Simple Smile

Бебка започна да се храни на 2 часа. Последните 2 седмици беше болничка и затова кърменето не и беше много приоритетно.
За съжаление нещата не са се регулирали. Давам само от една гърда по два пъти на два часа. (Тоест 1 гърда за 4 часа приблизително). През това време обаче другата се препълва. Пишат в статиите да се цедиш само колкото да ти олекне. Да, така е, но като я сложа да яде от пълната гърда пак се почва борбата, дърпането. Зърната ми се чувстват все едно са минати с шкурка! Тя захапва много накрая, пуска често и издава цъкащ звук, следователно не прави добро засукване под налягане.

Въпроса ми е какво да я правя тази пълната гърда? Досега изцеждах 30-60-80 мл, преди да я дам, иначе се дърпаше! Обаче това нали предизвиква още повече продукция? Омагьосан кръг!


Ще пробвам с чай от салвия. По колко се пие?

mani4ko какъв е смисълът на изцеждането до дупка? Четох подобен съвет и в блога на Хедра - да се изцеждат напълно и двете гърди. Мерси!

Общи условия

Активация на акаунт