До кога е редно да се използва памперса!

  • 5 438
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 814
Може би Ира ползва тампони....?!

# 31
  • Мнения: 46 516
Може би Ира ползва тампони....?!

Е, те пак замърсяват околната среда. По-скоро памучни парчета, които пере, друга алтернатива не виждам.

# 32
  • Мнения: 1 763
Аз мисля към две години да пробвам да го уча на гърне, пък когато се научи-тогава.

Памперсите са на основата на дамските превръзки, колкото замърсяват памперсите, толкова и дамските превръзки.

Въпросът за околната среда в никакъв случай не е за пренебрегване, но не смятам, че решаването му трябва да започва за сметка на детето ми. Замърсяващи заводи, ужасен градски транспорт, който принуждава хората да ползват личните си автомобили дори за съвсем близки разстояния,изсичане на горите- това са част от проблемите, по които трябва да се работи. Всеки може да хвърли напикани гащи в пералнята, после в сушилнята, без ни най-малко да се измори, но детето ще е мокро, ще има риск да се разболее, подсече и т.н.

# 33
  • София
  • Мнения: 12 103
 Joy както се казваше във вица тъкмо научих кучето да не яде и то умря.  Joy Това за дамските превръзки ме уби. Ако не сме разбрали правилно пояснете, моля, че не мога /а и не съм сигурна, че искам/ да си представя какви са последствията.

Сериозно по темата. Според психолозите "оралната фаза" при децата е от раждането до /ориентировъчно/ 18 месеца- през тази фаза, грубо казано, те се фокусирани върху сукането, удоволствието от него и тн. След това настъпва т. нар "анална фаза", при която децата започват да контролират процеса на отделяне. Подчертавам, че започват и срока е ориентировъчен. Всичко е индивидуално и както не проговарят, не прохождат и не започват да свирят на пияно на една и съща възраст така и не започват да контролират отделянето на точно определена дата. А и физиологично всяко дете има индивидуално развитие на отделителната си система, да не говорим, че не всички деца приемат еднакво количество течности. Според мен, няма смисъл да се започва много рано /на годинка или годинка и нещо/, защото детето не само, че не може да не пишка цяла нощ, но и няма как да обясни, че му се ходи до тоалетната.
А за едно време- те всички са ни отгледали като генийчета, но защото не са имали памперси.
Колкото до замърсяването, похарчения ток, препаратите и акото в канала също замърсяват.
Ако някой каже, че е спрял да пере и да ака поне да каже как. Wink

# 34
  • Мнения: 423
Някой по-нагоре го беше написал- докато се научи детето да не си пишка в гащите

# 35
  • Мнения: 532
За да не навлизам в излишна полемика ,само ще споделя как стана при нас:
Месец след навършване на 2 годинки се научи през деня да е без памперс и да ми казва кога й се пишка.Започнах да слагам само нощем и при следобедния сън.След 3 месеца някъде махнахме и следобедния памперс ,като я изпишквах преди лягане.
Нощния си остана до към 2г и 7 месеца,когато се разбрахме ,щом й се припишка нощем да ме буди и да ходим до тоалетната.Естествено това не стана веднага,имаше нощи,в които ме будеше,че й се пишка,друг път ме будеше,че се е напишкала,но за около месец и половина се научи изцяло и вече нямаме такъв проблем.
Тя сама не искаше да й слагам памперс и ми обещаваше ,че няма да се напишка,но аз до ден днешен за всеки случай,държа под чаршафчето й,едно от онези наелоновите попивателни,които се продават в аптеките,но сега не се сещам как точно се казват.

# 36
  • Мнения: 2 821
Аз се отказах от дамските превръзки(само в супер спешна ситуация)та едни памперси ще ми се опънат!
   
 newsm78 newsm78 newsm78
Може би Ира ползва тампони....?!

Е, те пак замърсяват околната среда. По-скоро памучни парчета, които пере, друга алтернатива не виждам.

Виж, авторката, това с памперсите го подминавам, но с превръзките....мисля, че е прекалено Laughing
Коя ситуация е спешна според твоите виждания?

# 37
  • Мнения: 934
Превръзки за многократна употреба:
http://www.drapersorganiccotton.co.uk/index.php?main_page=index&cPath=1_20

# 38
# 39
  • Germany
  • Мнения: 7 941
Синът ми още е с нощен памперс, който никога досега не е бил сух. Дневния махнахме на около 2 год. за 2 дни. Просто каза, че не иска повече памперс и готово. Не мисля да го натискам и стресирам по никакъв начин. Когато е готов тогава. А това да го дебна от бебе и да тормозя  и себе си и детето с разни измислени естествени хигиени и т.н. - никога. Прави ми впечатление, че напоследък все повече жени изпитват неописуемо желание да се върнат назад във времето, като раждат вкъщи, кърмят до 5 годинки, не ползват памперси и дамски превръзки  ooooh!

# 40
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Аз също съм на мнение, че трябва да се ръководим от инстинктите на детето. То само ще покаже кога е готово.

Въпреки това постъпих по обратен ред. И аз си наумих, че дъщеря ми до втория си рожден ден трябва да е без памперс, и понеже до тогава не бях минавала по този път, трябваше да се науча от грешката си. А защо си бях наумила - ами от битуването на всеобщото мнение и ежедневното натякване на Сульо и Пульо, и в един момент, улисана от 1000 неща едновременно, взех да си въобразявам, че не съм обърнала достатъчно внимание на "проблема памперс".  А всъщност, сама съм си го създала.

И какво като махнах памперса? Настана масово опикаване и осиране на орталъка. 3 месеца така, Луси си пишка на терасата през гащите и си констатира "- А, топла водичка". Това категорично показва, че не е била готова, и съм изтормозила както нея, така и себе си, а и всички миещи и перящи от семейството.

Научи се естествено детето, но по трудния начин.

За това, мили дами, оставете детето само да покаже кога е готово.

# 41
  • Мнения: 7 821
Теми за гърнето колкото щеш, авторката си е намерила каквото е търсила ... та за това  Wink.

Общи условия

Активация на акаунт