Избройте ми имена на села...

  • 7 540
  • 60
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 948
село Бръшлян - община Малко Търново  Hug

# 31
  • Мнения: 335
Имам една позната - гаджето й беше от село Конска.
На гимназията в селото с големи букви пишело: Конска гимназия.


# 32
  • Мнения: 1 277
Слънчево, Припек, Изворско, Водица, Равна гора, Горен близнак, Долен близнак, Пчелник, Солник, Детелина, Въглен, Голица, Горни чифлик, Невша, Ветрино, Здравец, Манастир, Баново, Неофит Рилски, Червенци, Любен Каравелово, Аврен, Доброглед, Калиманци- във Варненско са тези села.

# 33
  • Мнения: 5 370
село Бръшлян - община Малко Търново  Hug
Това е уникално село просто, били сме там.Дали не го водят и резерват? newsm78
А къде оставихте село Синеморец, Резово, Бродилово? Flutter
Невестино-не знам къде точно се намира.Село Кости също.

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
село Бръшлян - община Малко Търново  Hug
Това е уникално село просто, били сме там.Дали не го водят и резерват? newsm78
А къде оставихте село Синеморец, Резово, Бродилово? Flutter
Невестино-не знам къде точно се намира.Село Кости също.
Кое му е уникалното на Бръшлян newsm78
По темата - Граматиково, Звездец, Изгрев, Българи, Близнак, Младежко, Ясна поляна, Ново паничарево, Крушевец, Индже войвода, Стоилово - всичките са из Странджата
От моя край - Рудник, Брястовец, Миролюбово, Изворище, Дъбник, Драганово, Лъка, Каменар - Бургаска област
Каблешково е град, мисля Thinking
Само малка част съм изброила...

# 35
  • някъде
  • Мнения: 979
Вардун,Преселец,Стража,В.Левски,Буховци,Лиляк,Певец,Надарево,Презвитер Козма,Миладиновци,Макариопол,Разбойна,Черенча,Плъстина,Пайдушко,Ловец,Здравец,Дралфа,Подгорица,Буйново,Ралица,Пролаз,Цветница,Кесарево,Изворово,Тъпчилещово,Камбурово,Острец,Величка,Стеврек,Черна вода,Хан Крум...

# 36
  • София
  • Мнения: 1 741
   Красава,Расник,Брусник,Долни и Горни Романци,Завала,Слаковци,Сопица,Пали Лула,Зидарци,Гоз,Арзан,Билинци,Ноевци,Конска,Ярджуловци,Поцърненци,Филиповци,Чибаовци,Габър,Богданов дол,Прибой,Гърло,Мещица,Бегуновци,Делян,Ракита,Гургулят,Алдомировци,Градоман,Вердикал,Пожарево,Пролеша,Златуша,Царичина,Балша,Плана,Желява,Житен

# 37
  • София
  • Мнения: 5 606
Блонди, тук може да намериш всички села с инфо за тях.

# 38
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 673
Бърдарски геран - Врачанско; Габрене, Камена, Яворница, Беласица, Ключ, Самуилово - Петричко; Драгойново - Пловдивско; Осеново - Варненско.

# 39
  • In my tropical dream
  • Мнения: 250
село Бръшлян - община Малко Търново  Hug
Това е уникално село просто, били сме там.Дали не го водят и резерват? newsm78
А
Кое му е уникалното на Бръшлян newsm78
...
Уникалното е това, че е архитектурен резерват и къщите са в Странджански стил.Новопостроените къщи също трябва задължително да са в такъв.
Някой беше споменал Злокучене - то е в Пазарджишка област. Други интересни села пак там - Динката, Юнаците, Бошуля, Овчеполци, Тополидол, Карабунар, Црънча,Лисичево, Боримечково.
Тревненска област: Бахреци, Пръдльовци, Сърбогъзи - това са махали обаче, не села.

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
село Бръшлян - община Малко Търново  Hug
Това е уникално село просто, били сме там.Дали не го водят и резерват? newsm78
А
Кое му е уникалното на Бръшлян newsm78
...
Уникалното е това, че е архитектурен резерват и къщите са в Странджански стил.Новопостроените къщи също трябва задължително да са в такъв.
...
Излизам от темата, но Бръшлян е на мода от времето на Д.Луджев; оттогава е обявено за резерват и т.н.; всъщност е обикновено Странджанско село с много порутени къщи и почива на стари лаври от 90-те години /за новопостроените къщи е вярно, но не и за тези, построени преди 20г. примерно Rolling Eyes/. В Странджа има села с много по-богата история и с много повече забележителности.
Аз нямам общо със Странджа, но покрай корена и работата на мъжа ми съм посетила доста Странджански села и Бръшлян не е най-забележителното от тях Naughty

Последна редакция: ср, 22 окт 2008, 01:45 от Goldie

# 41
  • Мнения: 932
с.Жилино-много малко село до Нови пазар/шуменско/

# 42
  • In my tropical dream
  • Мнения: 250
село Бръшлян - община Малко Търново  Hug
Това е уникално село просто, били сме там.Дали не го водят и резерват? newsm78
А
Кое му е уникалното на Бръшлян newsm78
...
Уникалното е това, че е архитектурен резерват и къщите са в Странджански стил.Новопостроените къщи също трябва задължително да са в такъв.
...
Излизам от темата, но Бръшлян е на мода от времето на Д.Луджев; оттогава е обявено за резерват и т.н.; всъщност е обикновено Странджанско село с много порутени къщи и почива на стари лаври от 90-те години /за новопостроените къщи е вярно, но не и за тези, построени преди 20г. примерно Rolling Eyes/. В Странджа има села с много по-богата история и с много повече забележителности.
Аз нямам общо със Странджа, но покрай корена и работата на мъжа ми съм посетила доста Странджански села и Бръшлян не е най-забележителното от тях Naughty

Малко оспамихме с тоя Бръшлян  Embarassed Лятото бях там и видях само една къща, която не беше в странджански стил. На мен много ми хареса селото, незнам... Иначе наистина има много по-интересни ( мистични) села в Странджа - Граматиково, Кости, Българи... но тях вече са ги споменали.

И да не е само спам: с.Вършило, Бургаско

# 43
  • Мнения: 3 405
Невестино-не знам къде точно се намира.

до Кюстендил

# 44

Общи условия

Активация на акаунт