МоятА КУХня - моЕто ЦаРствО, тема 15 за всичКИ лЮбиТЕли и позНаВАЧИ...

  • 53 920
  • 309
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 459
Дойде и моето време да покажа вече одобрения ни проект за кухнята Simple Smile
Много съм доволна, сега чакаме да видим какво ще стане на живо.
Ето го и проекта:
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=8312113
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=8312114
(Това червеното на стената няма да е точно там, но със сигурност ще има нещо червено по стените около кухнята.)

Още имам възможности за промяна, така че ако видите нещо много фатално - свиркайте моля.

Относно гърба - много ми се иска да е стъкло, но още проучвам възможностите.
Иначе плота ще е от Кристалан. Като е обърнат по гърба около 15 см. Дано ме разбрахте.

# 46
  • Мнения: 1 708
Дойде и моето време да покажа вече одобрения ни проект за кухнята Simple Smile
Много съм доволна, сега чакаме да видим какво ще стане на живо.
Ето го и проекта:
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=8312113
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=8312114
(Това червеното на стената няма да е точно там, но със сигурност ще има нещо червено по стените около кухнята.)

Още имам възможности за промяна, така че ако видите нещо много фатално - свиркайте моля.

Относно гърба - много ми се иска да е стъкло, но още проучвам възможностите.
Иначе плота ще е от Кристалан. Като е обърнат по гърба около 15 см. Дано ме разбрахте.



Проекта е страхотен!
Мен ми допадна определено!
На каква програма е правен?

# 47
  • София
  • Мнения: 459
Проекта е страхотен!
Мен ми допадна определено!
На каква програма е правен?

Благодаря ти, и на мен много ми хареса.
За програмата - нямам идея, дадоха ми го от фирмата, която ще изработва кухнята.

# 48
  • Стара Загора
  • Мнения: 386
сега и аз да питам.. Simple Smile  другия по-решим проблем е че почти няма място за сушилник за чинии, много е тясно и се чудя какво можем да сложим, гледах ги и тия висящите, но не съм много сигурна дали ще станат, а пък и те ми се виждат малки Sad някой има ли от тях, практични ли са изобщо ?

Изключително удобни са, но не трябва да се претоварват с чинии. Аз съм си избрала такъв от фирма Роси - има линк в началото на темата - за 10 чинии е и отстрани за прибори. Но от два месеца нямат на склад, надявам се да доставят.

Мисля, че Rainbou питаше за височината на гърба. Стандартно е 60 см., но може да бъде и повече - зависи от израния декор. Тъй като се наложи да направим нашата кухня по-висока, за да се скрие
тръбата на аспиратора нашият гръб ще бъде 65 см. - плотът е на Салекс Мозайка АХ 241 и имат гръб с височина 65 см.

Jivotinche, проектът е много хубав. Пожелавам кухнята по нищо да не се различава от проекта. Нищо фрапиращо не виждам, но лично аз харесвам по-разчупените кухни и бих сложила няколко витрини, за да разнообразят еднаквите горни шкафове. Но това е само мое мнение. Най-важно е ти да си харесваш кухнята и със здраве и желание да си готвиш в нея.
Аз лично не бих рискувала с гръб от стъкло, пък и доста трудно се почиства.

Последна редакция: чт, 23 окт 2008, 19:44 от Renate_R

# 49
  • Варна
  • Мнения: 1 003
jivotinche много ми харесва проекта на кухнята, изчистено и стилно. Ако разбреш с каква програма е правен, пиши  Hug

# 50
  • York
  • Мнения: 826
а за гръб на кухнятя освен това ПДЧ и скъпите материали - ст. камък и изкуствен камък, стъклото удачно ли е?
Удачно е и стои много красиво.  Моето стъкло не е пробито никъде. Ще ти покажа снимка тия дни.

# 51
  • Мнения: 117
Да се запиша и аз в темичката. Тепърва ни предстои обзавеждане на апартамента и сега събирам идеи. Поздравления на всички, страхотни сте, момичета   bouquet

# 52
  • Мнения: 2 803
jivotinche много ми харесва проекта на кухнята, изчистено и стилно. Ако разбреш с каква програма е правен, пиши  Hug

Нареждам се и аз. Hug

# 53
  • София
  • Мнения: 459
Благодаря ви на всички  Hug

ponqkoga, много ще се радвам да покажеш, а ако може  и да ми кажеш, може и на лични, кой то го направи и монтира, ще съм ти много благодарна.

Renate_R, аз пък държах точно на изчистените линии и липсата на стъклени вратички, етажерки и т.н.
Даже в първия момент се чудех дали да не затворя и тези "кутии" по краищата, но после се отказах - много ми харесват така и ще преживея отворените пространства:)

Утре ще ходя до фирмата пак и ако разбера каква е програмата, непременно ще ви кажа.

# 54
  • Мнения: 117
jivotinche, може ли да ми кажеш нещо повече за плота от Кристалан - цени, кой ги произвежда, устойчиво ли е  на удар...

# 55
  • София
  • Мнения: 459
jivotinche, може ли да ми кажеш нещо повече за плота от Кристалан - цени, кой ги произвежда, устойчиво ли е  на удар...
Ами имам малко информация
Цени - самия материал варира от 1030 до 1300 в зависимост от цвета за 1 парче в размери приблизително 70/350см, но за изработката още не знам, чакам в момента да ми пратят оферта.
Иначе ми казаха, че кристалана е по-мекия от 2та материала (другия е Кристалит).По-лесно се наранява, но може да се лепи, като не си личи след това. Може да се свързва безшевно - т.е ако залепиш 2 парчета, или си сложиш мивка от същия материал, изглежда като излято, едно цяло парче и не личи къде е лепено - точно това му качество ме запали мен.

Един от недостатъците му обаче, е че издържа само на 150С температура.

Всичко това ми казаха в магазина на официалния вносител: http://prodes.bg

П.П Много се надявам това да не се разтълкува като реклама, съвсем нямам тази цел...

# 56
  • Мнения: 117
Много благодаря за инфото за кристалан. Звучи много добре, но цената ми идва в повечко  newsm78

# 57
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Животинче- страхотно е , дано и в действителност изглежда така.
Аз започвам другата седмица..най-после и се надявам към Коледа да имам нещо в готов вид  Laughing..сега доизбирам уредите...ама много ограничен избор на индукционни котлони има   newsm78

# 58
  • Мнения: 13 191
Дойде и моето време да покажа вече одобрения ни проект за кухнята Simple Smile


Относно гърба - много ми се иска да е стъкло, но още проучвам възможностите.
Иначе плота ще е от Кристалан. Като е обърнат по гърба около 15 см. Дано ме разбрахте.

Видях такъв плот на Стройко и ме спечели с липсата на фуги и с излятата мивка. Коя фирма ти прави проекта? Много е красива кухнята.

# 59
  • София
  • Мнения: 459
Видях такъв плот на Стройко и ме спечели с липсата на фуги и с излятата мивка. Коя фирма ти прави проекта? Много е красива кухнята.

Мда мен това ме впечатли в плота.
Иначе проекта е на ГТК Дизайн. За сега съм много доволна от тях.

Общи условия

Активация на акаунт