За свирките и 00-те

  • 6 064
  • 113
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 958
Дългоочакваните Индиана Джоунс 4 и Умирай трудно 4  Twisted Evil
Открих кредитната карта и пазаруването в интернет.
Вихъра в кредитирането и купуването на имоти.

Отказах цигарите  Peace
Но като се замисля повечето неща са в личен план.


# 76
  • Мнения: 5 940
И рекламата. Превърна се в изкуство.

# 77
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Няма я индивидуалността вече.
Има едно обезличаване.
Като чуя вече "работа в екип", настръхвам.

# 78
  • София
  • Мнения: 4 867
Откъсването от корените, което нарекохме "мобилност" и паническите опити за свързване, които наричаме "бум на комуникациите". Няма значение къде си, важното е да имаш връзка. Дори е някак нужно да подчертаеш, че не си там, където трябва, но си винаги "connected".

Кастро вече не е това, което беше (и не става дума само за политика).

И един римейк на късните 70 на миналия век - усещането, че си "just another brick in the wall".

Още като видях заглавието си представих как вече ни разнасят из другите форуми с поредната тема на Dona. Не познах.

# 79
  • Мнения: 1 629
през 90-те сякаш имаше много по-интересно облечени момичета, определено можеше да се говори за стрийт фешън, имаше някакво космополитно влияние, докато сега влиянието е основно чалга.

За мен е тъкмо обратното. Дори и винсаджийки свалиха униформените черни кожени якенца. Тук панделка, там коланче, не е точно фешън, но поне някой се опитва. Въобще, 00-те домъкнаха куп модни списания и замъкнаха девойките по вторите употреби в търсене на находки. Но някои продължават да си ходят до Милано.

# 80
  • Мнения: 3 405
И рекламата. Превърна се в изкуство.

Дай, Боже!

# 81
  • Мнения: 2 070
На мен ми харесва, че поумря култа към марките, има го, но в много по-омекотен и приемлив вариант. Също и към топманекенките на 80тте и 90-тте...абе целия онзи фешън и претенциозност и разбивка по групи, моди, музики, марки...

# 82
  • Мнения: 5 877
Ами 11-и септември, войната в Афганистан, войната в Ирак, неподписването на протокола в Киото, политическият натиск срещу обявяването на данни за екологичната катастрофа,
страхът от тероризма и от антитероризма,
Свръхпрактичност и потребителски ценности у най-младите; ако техните баби и дядовци са излизали за каузите си по площадите, те просто ще щракнат "join the cause on Facebook". Безопасно и безпоследствено.
Превръщането на революционната стилистика в моден дизайн-елемент до пълното й обезсмисляне. Страх от активно различие.
Телесна несигурност, вманиачаване в телесното. Самоубийството на началника на кабинета на Доган не предизвика такова стъписване, каквото би причинило разкриването на малко телесно окосмяване на публично място. Много удобни приоритети.
Ефектът от риалити-формата в медиите, размиващ границите на истинската реалност.

Основен плюс - възможността да пътуваш повече.

# 83
  • София
  • Мнения: 2 840
Почвам да се чудя за кои години по-точно говорите.
Освен това, аз съм дете на 80-те.
Дона, ти като си на 18, някои не сме, пък Crossing Arms
Аз помня Рейгън Crazy

# 84
  • Мнения: 7 114
Хотел Токио (ще трябва да се прежаля да чуя нещо от изумЛителното им творчество)
БигБрадър.
Торентите процъфтяха.
Разни групи се престрашиха да погледнат и към България.
Ерата на Цонко.

# 85
  • Мнения: 3 405
Хотел Токио (ще трябва да се прежаля да чуя нещо от изумЛителното им творчество)

Всеки ден ги слушам, че и ги гледам дори. Имат парчета, които ми харесаха (на слушане).

# 86
  • Мнения: 3 268
Показателна за начина на живот през 00-те е мол-културата.Като видя какво чудо е в мола на Стамболийски през почивните дни,чудя се какво правеха тези хора,когато нямаше молове.Вече почти не ходя там,освен на кино.

# 87
  • Мнения: 3 447
Аз помня Джими Картър, ако става въпрос Laughing

# 88
  • Варна
  • Мнения: 1 383

Като актьор ли?  Grinning

Сетих се за миксовете и смесиците на стилове и жанрове. С цел да са единствени и в гонене успеха на 80-тарците напр. се получи май "нещо като нищо".
Надбягването за знания и умения, поднесени от нета.
Изобщо нета отново ни вкара в The Wall.

# 89
  • Мнения: 4 841

То пък една култура  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт