Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 285
Варненски мами, знаете ли от къде мога да си купя бикини за еднократна употреба? Вече сума аптеки обиколих и нищо! Помня, че Тони си беше взела от някъде...?

Шики, аз бях с такива бикини в родилното. Няма да повторя да си купя. Ужас е това нещо еднократните бикини.

# 121
  • София
  • Мнения: 285
Да разведря малкко темата да ви питам къде ще хвърляте пъпчето? newsm78Аз още не мога да измисля а днес ни падна.

Пъпчето на Олег падна на 6-я ден. Ще го хвърлим на връх Вихрен, когато можем да отидем с него там. (Има много символика в това място!)

# 122
  • Мнения: 104
Нашето пъпче падна в деня на изписването/така си пожелах предната вечер, че ме беше страх какво ще я правя тази щипка  Crazy Мисля да го засиля далеч от нашата мила родна страна.Може би ще го дам на сестра ми на някоя командировка като ходи, че аз незнам ще се вредя ли някога да ида на туризъм Blush  Mr. Green
За коликите взех днес еспумизан, изпихме един саб симплекс, но накрая се запекохме.Ще видя сега с еспумизана, макар че разлика има само малко в помощните вещества  Rolling Eyes
Иначе за нашето оче ни изписаха капки/Торбекс мисля бяха/ и ми показа лекарката и едно масажче.Само забравих дали се слагат само на болното оче  newsm78 Питах дали не е запушване на слъзното каналче, но тя каза, че трябва доста време да седи така , за да се запуши...
Също така ни похвалиха, че сме наддали добре , изписаха ни 3130, а сега сме 3600  Simple Smile Скараха ми се, че още не съм го извеждала на вън, но през деня съм самичка и ме е страх да се пробвам с количката Blush Сега съб и нед го дават хладно, но все пак се чудя дали да не излезем за половин един час, вие какво мислите? newsm78
Казах на педито, че дохранвам и я питах за Hipp 1 пробиотик, което хапваме, каза, че е едно от най-добрите АМ.Изписаха ни и на нас вит.Д. И така, консултацията мина бързо, но съм доволна.
Бикините еднократни и аз не ползвах/само веднъж ,но ми обиваха особено на секциото и са твърдички, ама аз все пак съм голем размер, на по-слабички може да им е по-удобно  Simple Smile
alliss3 аз също още съм в потрес от мойто свеки, направо немоам да повервам  Sunglasses
за водата, моят бебчо в началото пиеше-давах му само за плакнене, но сега не я иска.Пийва чайче за колики понякога.
още нещо щях да кажа, ама  newsm78

# 123
  • Мнения: 14
Да се оплача и да ви помоля за съвет. След като всички у дома се изредиха да са болни и след увещанията на майка ми, че след като се кърмим (образно казано, нали се цедя и давам в шише) с бебо сме застраховани да не се разболеем. Е, да но мен ме хвана хремата, от 4 дена съм на Фервекс, вит. Ц и капки за нос, а на всичкото отгоре и бебо има сополи, които даже леко зеленеят и въпреки физиологичния разтвор и аспиратора (които си е бошлав работа и не върши нищо) той продължава да си хрипти, направо не знам какво да правя, ако до довечера не се пооправи, ще трябва да ходя да го аспирират, направо ми се къса сърцето така като се мъчи. И другото което е, аз кърмата му я давам, ама дали не правя грешка след като съм настинала и му я давам newsm78?

Моля ви за съвет. Praynig

Ина, според мен не правиш грешка с кърменето - напротив - през кърмата и бебо получава имунитет, и всъщност дори и да е прихванал нещо по-бързо ще се оправи.

Още нещо - тук лекарите ми казаха да избягваме лекарства от типа на фервекс, а да пием чистите вещества - парацетамол в случая. Причината - в тези микс лекарства има успивщи вещества и е добре да не стигат до бебето презкърмата. (Само споделям инфо в случая Peace)

Софко - надявам се, че няма да се скриеш напълно - въпреки че съм далеч от активните членове на нашата групичка, всъщност твоите постове са ми едни от най-интересните!

Момичета, искам да благодаря на всички ви за милите пожелания!

Ние лека по лека започваме да влизме в някакъв по-подреден режим (ако може така да се нарече). Имам кърма и се кърмим успешно. Избегнах наранените зърна като се мазах с ланолин (към неродилите мами - ако ще кърмите - започнах да се мажа по2 пъти на ден с ланолин1 седмица преди бебо да се роди и в болницата след всякокърмене - мисля че това ме спаси и горещо го препоръчвам). Не мога да се сетя друго интересно да пиша в момента. А, въпросче към родилите мами - давате ли биберони на бебо?

 Hug

# 124
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Майлили,сега видях въпроса ти за интимностите. Като свършат лохиите, тогава може. Та ме подсещате да ви питам вие как сте с тези лохии? Аз имам чуството че нямат намерение да спират. ooooh!

# 125
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Брей, аз забравих да съм щъркел бе. Я да намеря сега къде беше синия ми щъркел и да ви кажа кой се е родил днес. Laughing

# 126
  • Варна
  • Мнения: 1 576

Днес 16.10 мама Liqnka е родила нормално сина си Михаил с мерки 3.900 кг. и 53 см.
Честито за големия мъж и бързо възстановяване за мама.  bouquet

# 127
  • София
  • Мнения: 285
.


ЧЕСТИТО МОМЧЕНЦЕ, МАМА ЛИЯНКА!



# 128
  • Мнения: 275
Честит голям мъж на мама Лиянка. Да са здрави и щастливи!

Относно пъпчето - аз се чудя дали да не го запазя и да й го дам като порасне.

# 129
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Кажете за лохиите де.Къде изчезнахте всички? Не ви ли иде да изнасилите мъжете си? JoyНа мене все тая мисъл ми е в главата. Blush

# 130
  • Мнения: 132
Честити бебчета на всички които съм пропуснала
Момичета по колко ядат вашите бебчета newsm78Аз се изцедих да видя колко ще изяде изцедих 110 гр. тя изяде 100 не е ли много очаквам после да го повърне
Кажете за лохиите де.Къде изчезнахте всички? Не ви ли иде да изнасилите мъжете си? JoyНа мене все тая мисъл ми е в главата. Blush
Абе при мен странна работа не е като първия път ту тече нещо ту не ама не е кръв а по скоро слуз със кръв newsm78

# 131
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Гери, и ние сме на 12 дни като вас и Дани яде едва по 70 мл. Малко е, но пък натдава. Пък и го храня по 8 пъти на денонощие. Аз отдавам това количество на по-ниското му тегло и раждане преди термин. А иначе ето някакво примерно количество което дават педиатрите.

От 1-вия до 10-тия ден схемата е:
1 ден 10 мл
2 ден 20 мл
3 ден 30 мл
....
....
....
10 ден - 100 мл

На 1  месец - 110 мл
на 2 месеца -120 мл
на 3 месеца - 130 мл

# 132
  • Бургас
  • Мнения: 723
Гери аз нямам никаква представа колко яде мойта въшка.
Ама не се и втелясвам-на консултацията ще разбера дали суче достатъчно.


Пуки аз нямам никакво течение вече втори ден и мисля другата седмица да посетя гениколожката си и тогава го мятам моичкия хубавец,че почти всяка нощ сънувам едни сънища чак се изчервявам като си спомня Blush
Е това май е най-дългото изречение.
Сори ама се развълнувах по темета.

# 133
  • Мнения: 3 926
Утре - 25. 10 в Майчин дом ще има лекция за началото на кърменето и първи дни с бебто. Лекцията ще е от 9.30 часа Grinning Организира се от консултативния кабинет по кърмене Grinning Телефонът на кабинета е 0896 418 488
Цената на лекцията е 2 лв Peace
Съжалявам, че толкова късно го обявявам тук Embarassed

# 134
  • Мнения: 678
Севче аз лично пия вода  Wink На беб не давам, не съм давала и на баткото и всички знаят категорично, че вода на бебетата не се дава.

Моля те недей да се изказваш така категорично. Ти си решила да не даваш, твое право. Ама такова правило няма.
Мимисофия пропуснала съм думички без да ща. Моля да се чете "всички около мен знаят". Мнението е категорично за мен, от моя гледна точка. Не споря с никого. Споделям личен опит, за тези които ги интересува.

Общи условия

Активация на акаунт