Фотография - 29та тема

  • 26 802
  • 588
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 11 319
надявам се и Слави, Марди Гра, Слухи  и Силверароу да се включат по темата! И става въпрос за Д40, всъщност
Точно щях да пиша за Муцуната и Калина ме изпревари.
За снимане на манджи - задължително 50 мм, ако може направо 1,4. Не знам дали друг ще и трябва. Аз малко манджи съм снимала, но определено стават с него. Направо ако може само тяло и 50мм обектив ще е най-добре.

Аз се явих на поправителен с вашите препоръки

# 76
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Аз бих взела това:
http://www.photosynthesis.bg/?promocat=1&id=823 - д80 тяло - 1099 лв. +  обектив 50/1.4 http://www.photosynthesis.bg/?promocat=4&id=907-  500 лв.

Може и по-евтиния вариант 50/1.8, който е към 300 лв.

Така ще ти излезне 1399 лв. комплекта:)

# 77
  • Мнения: 2 242
Тцтцтц пропуснах цяла тема, че нищо чудно и в новата да не успея да се включа пак…
Някакъв кошмар ме сполетя – хакнаха ми компа, после заразиха и повечето ми познати в контакт листите на скайп и icq … Опитвам се да спасявам каквото е останало, но работя на команден ред и е некакъв ужас. Апропо ако получите линк към руски сайт с тъп тест, на който липсва България като опция… веднага пускайте антивирусните да сканират.

esy включвам се специално заради теб  Hug (компа постоянно се рестартира и се надявам да не пиша поста още 10 пъти Mr. Green). Не разбрах за какъв бюджет говорим, и по-подробно какво те влече да снимаш. По принцип мнението ми за никонските телата е едно голямо НЕ на Д40 и Д60!!!! За китовите - подобно Mr. Green
Д80+ 50/1.8 е чудесен избор… но само с един твърд няма да изтраеш дълго и бързо бързо ще усетиш нужда от варио. За Д90 също чувам добри отзиви, но аз съм на принципа - за начало по-старо тяло (бюджетно) за сметка на по-качествени обективи. Та дай повечко инфо - само манджи ли искаш да снимаш?

# 78
  • Мнения: 1 117
надявам се и Слави, Марди Гра, Слухи  и Силверароу да се включат по темата! И става въпрос за Д40, всъщност
Ами това, което е показала Еси е Д60. Затова така отговорих.

Geia , значи моя е грешката, понеже Еси говореше за Д40 в началото  Wink

И аз си спомням, че Муцуната много ревеше от Д40, и се сещам обаче, че мина на Канон? Няма ли да излезе по-евтино канонска комбинация? Примерно 350Д и 50/1.8? То пък сега видях, че Д350 вече не се предлага. Втора ръка? Калина?

Еси, всъщност склонна ли си на втора ръка тяло? Това е нещо, което бързо губи цена, и се сменя на около 2 години, докато инвестицията в качествени обективи е завинаги!

# 79
  • Мнения: 2 109
канон по принцип са с по-евтини обективи от никон. и телата са с една идея по-евтини.

последното тяло от евтината серия е 450 д. продава се с много хубав и стабилизиран китов обектив (18-55 ИС).
50 мм обективи.... 1,8 е ок $ 70 (по-евтин такъв няма) АМбър снима с такъв, и май Моби имаше. 1.4 50 мм е приказен, в момента в щатите е ок 320 долара.
иначе аз мисля да си сменям тялото (400 д) и ще го продавам по коледа (тогава очаквам да си взема 50д). заедно с една Сигма 24-135 мм (2,8-4.5) и 55-200.  ама не разбрах за това ли ме питаш.

# 80
  • Мнения: 948
Да питам - някой поръчвал ли е фотоапаратура директно от Щатите до БГ? Коя страница ползвате и има ли мито?

# 81
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 701
Между другото един приятел каза, че на Сигма обективите са съвместими с тези фотоапарати и само наистина професионалист може да каже разликата в снимките между двата обектива. Така че се чудя дали не е удачна покупка на тяло и Сигма обектив? newsm78

# 82
  • Мнения: 1 117
  ама не разбрах за това ли ме питаш.

мдаа, горе-долу това те питах  Grinning

# 83
  • Мнения: 11 319
Между другото един приятел каза, че на Сигма обективите са съвместими с тези фотоапарати и само наистина професионалист може да каже разликата в снимките между двата обектива. Така че се чудя дали не е удачна покупка на тяло и Сигма обектив? newsm78
Да, аз имам Сигма, с резба за Никон. Така че спокойно можеш да планираш никонско тяло и такъв обектив.
Разликата в цената е тройна. ooooh!

# 84
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 701
Да, аз имам Сигма, с резба за Никон. Така че спокойно можеш да планираш никонско тяло и такъв обектив.
Разликата в цената е тройна. ooooh!

Абе и аз това сравнявах, та реших, че втория обектив няма да е никонски със сигурност Confused

# 85
  • София
  • Мнения: 983
Слави, голяма гадост е това с компютъра  ooooh! Аз пък помислих, че вече не ни обичаш и за това не пишеш тук  Mr. Green

На въпроса за Д60 - струва ми се неоправдъно скъп  Rolling Eyes Бих взела Канон450Д с новия китов, който наистина хич не е лош.

Дайте едно рамо в избора между тези два варианта:

 

# 86
  • Мнения: 11 319
Моби, за мен цветния! Peace

# 87
  • Мнения: 2 818
Черно-бялата, някакси на нея детето е по-забелязващо се, на цветната повече хващат моето око осветените листа, които обаче в случая не са интересното в кадъра...  Blush

# 88
  • Мнения: 2 242
Мобс либоф моя Mr. Green аз пък мислех обратното Flutter подминавате ме като пътен знак (ей го Рали даже не каза видяла ли е линка) но и аз честичко без да искам го правя и за това не се впрягам Hug Мерси за съчувствието, все още имам уйндоус и мога да пиша hahaha. За мен цветния – макар ЧБ чудесно да акцентира светлината, цветният има повече настроение и тонирането ме кефи.

Сигма имат обективи за канон, пентакс, олимпус… но и малко сполучливи попадения…  Mr. Green Мога да поспоря че разликите се хващат само от про-та. Цветоподаването примерно е нещо, което веднага прави впечатление Wink и ако с шопа може да го спасиш, то кофти аберации, лоша рязкост, бавният/неточният АФ рано или късно ще почнат да дразнят… за вариант ‘три пъти по-евтин’ обектив е задължително да се проучи добре  Peace– кои са недостатъците, кои са добрите бленди, ширини, кои опции в тялото се сменят....

А д60 е гордият наследник на д40 с липсващият мотор в тялото, 3 точковата фокус зона и останалите екстри Flutter
Варианта на Lois е много удачен за начало – във фото-базара има предложения втора употреба с остатъчна гаранция, форопавилиона май имат услуга да тестват (ако все пак има съмнения)
Ако на някой ще помогна– най-добре е първо да се избират обективите. Какво искаш да снимаш, кои са предложенията в диапазона на различните марки …. планира се система (моята ще я изпълнявам следващата петилетка) накрая вместваш според първоначалният бюджет и тялото. Както го каза Лоис – телата се сменят, обективите са важни и там колкото по-малко компромиси, толкова по-добре. Пък като дойде апетита с яденето – нови тела излизат по няколко на година. Хем вече начинаещият ще се е ориентирал какво го влече и какви дупки ще запълва.

Мишолина мнозинството поръчват от http://www.bhphotovideo.com/, но най-евтин е варианта познат да ти го внесе

Последна редакция: пн, 27 окт 2008, 15:40 от Slavi

# 89
  • София
  • Мнения: 983
Слави, взимам си бележка  Embarassed
Да знаете, че никого не подминавам умишлено. Почти успявам да разгледам всичко, което качвате, но за жалост рядко имам време да коментирам. Но не губя надежда, че някой ден ще наваксам  Crazy

Да ви се оплача, колко съм се спекла  Rolling Eyes Утре трябва да снимам офис - колектива на една голяма фирма в козметичния бранш. Групови портрети в работна среда. Абсолютна новост за мен. Някакви насоки, идеи? Разполагам с 2 външни светкавици. Направо съм си глътнала граматиката  ooooh!

(Отивам на зъбар, ще се включа по-късно  Simple Smile)

Общи условия

Активация на акаунт