Децата... не, хората и рекламите, или защо харесвам канал "Jetix"

  • 5 635
  • 69
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 187
Джетикс не сме го гледали, самото лого на канала ми беше отблъскващо  Rolling Eyes ! Аз също се радвам, че го смениха с Дисни  Peace !

# 61
  • София
  • Мнения: 553
Голямата ми дъщеря също гледа Джетикс/Дисни. Относно рекламите им, това, което ми прави впечатление е, че не се озвучават с говор, а само с музика, рекламите на стоките, които все още не се продават в България. Даже дъщеря ми, тъй като обикновенно иска всичко от рекламите, си знае, че щом няма говор не продават дадената стока в България и я иска "като почнат да я продават в България" Simple Smile
На любимия Мързелград му загубихме спатиите още докато беше Джетикс. Трябва да погледна линка, който сте дали с програмата, за да видя наистина кога до дават. Иначе има някои доста сполучливи детски филмчета по този канал.
Аз пък много исках Бейби ТВ да видя какво представлява, но Булсатком не го покриват, но това вече е друга тема.

# 62
  • Мнения: 1 311
На мен пък изобщо не ми харесва наличието на толкова агресивна реклама, насочена пряко към детската аудитория. Двегодишният ми син иска "ЧичоБело има тура", а брат му всички рекламирани момчешки играчки. Наясно съм, че като комерсиална телевизия имат нужда от реклама за да съществуват и въпреки това, ми идва малко в повече.

# 63
  • Мнения: 9 814
На мен пък изобщо не ми харесва наличието на толкова агресивна реклама, насочена пряко към детската аудитория. Двегодишният ми син иска "ЧичоБело има тура", а брат му всички рекламирани момчешки играчки. Наясно съм, че като комерсиална телевизия имат нужда от реклама за да съществуват и въпреки това, ми идва малко в повече.

Писмото до Дядо Коледа тази година е цял списък от рекламираните играчки от Лунния пясък, през големите кукли Сами и Сали, болните кучета до новото Бейби Борн.
Абсолютно съм съгласна, че толкова агресвен подход към децата е неприемлив.
Но явно за нас родители остава задачата да обясним, че не всичко, което се рекламира по телевизията си заслужава да бъде купено, нито пък може да си го позволим.

# 64
  • София
  • Мнения: 17 592
Голямата ми дъщеря също гледа Джетикс/Дисни. Относно рекламите им, това, което ми прави впечатление е, че не се озвучават с говор, а само с музика, рекламите на стоките, които все още не се продават в България. Даже дъщеря ми, тъй като обикновенно иска всичко от рекламите, си знае, че щом няма говор не продават дадената стока в България и я иска "като почнат да я продават в България" Simple Smile
На любимия Мързелград му загубихме спатиите още докато беше Джетикс. Трябва да погледна линка, който сте дали с програмата, за да видя наистина кога до дават. Иначе има някои доста сполучливи детски филмчета по този канал.
Аз пък много исках Бейби ТВ да видя какво представлява, но Булсатком не го покриват, но това вече е друга тема.


Не е така, много от продуктите, които се продават в Хипо, също са с музика - и то не всеки път. Какъв е принципът (ако има изобщо такъв) не ми е понятно. Гледай само да не те хване в ... ами, заобикаляне на истината с това "което го няма в Бг", ако някога се разходи из Хипо щерката...  Sunglasses

И Евроком няма бейби тв.

# 65
  • София
  • Мнения: 553
 Laughing Явно и аз не съм много наясно с наличните стоки в БГ магазините, защото и на мен ми се струват непознати стоките, които ги рекламират "само с музика" и затова и така обясних на детето Simple Smile

# 66
  • София
  • Мнения: 62 595
А, да, Дисни направо е върхът, нали? Не било Звездни рейнджъри, най ми било Хана Монтана?

Мисля, че тук става голяма мешавица с възрастите на децата. Колкото и да не харесвам повечето филмчета, Звездните рейджъри и Спайдърмен се гледат от момчета в начална училищна възраст. Тях не можете да ги заинтригувате с Мързелград или нещо подобно. Всеки вид филмчета е предназначен за деца на различна възраст. Но като цяло всичките, включително и Мързелград са безкрайно тъпи, но явно не може изцяло да се избяга от тях.  Ако трябва да избирам между две злини, предпочитам Рейнджърите пред Перла или Хана Монтана.

# 67
  • Русе
  • Мнения: 11 921
  Харесвам Мързел град. Изобщо не е тъпо филмче. Има много добри идеи, а музиката е чудесна. Слушаме я в колата често, и което я чуе, без да има представа от филмчето я харесва. 

  Харесва ми и Kid vs Cat, скейтбордистите също са ми забавни.

# 68
  • София
  • Мнения: 17 592
Laughing Явно и аз не съм много наясно с наличните стоки в БГ магазините, защото и на мен ми се струват непознати стоките, които ги рекламират "само с музика" и затова и така обясних на детето Simple Smile


Ми и аз не съм специалист, ама едни и същи реклами се появяват само с музика и с думи, като в последния случай обясняват и, че се намира в хиполенд - когато е само с музика се вижда логото в края на рекламата... на хипо, де...

# 69
  • Мнения: 5 539
За добро или за лошо, дъщеря ми не се интересува от детски канали и почти не гледа телевизия. Много е далеч от всички модни мании сред момиченцата на нейната възраст, а от дядо Коледа поиска да й донесе ... книжка.
Единственото детско филмче, което е в състояние да я прикове пред монитора, е "Пипи Дългото Чорапче", произведено някъде през 60-те или 70-те години. Знае почти наизуст 13-те серии.

Общи условия

Активация на акаунт