Машина за хляб - 12 част

  • 53 430
  • 814
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 3 921
Благодаря ти много  bouquet, но пак ще помоля за рецептата на козунака Praynig

Рецептата е на Джемма за традиционен козунак. Ето от тук - пост 73 :

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=176696.60.new#new

Аз му слагам плънка от смлени орехи, какао и захар.

# 61
  • Мнения: 436
Здравейте, от мнооого дълго време не съм влизала във форума, но сега имам проблем и се обръщам към вас. Blush

От година и половина имам машинка Клатроник с една бъркалка. Всичко работеше перфектно, правех хляб всеки ден, до миналата седмица... Затегна оста. Просто много трудно се завърта бъркалката, в един момент направо спря да се върти!

Наблизо няма сервиз, не виждам как да я разглобя, за да я смажа. Капнах й малко смазочно масло, но ефекта беше минимален. Сега пак сме на купешки хляб.

Моля ви за съвет, имал ли е някой друг подобен проблем и как го решихте? (Отговора: с чук не се приема  Mr. Green)

# 62
  • София
  • Мнения: 17 592
Ха-ха-ха, аз съм с такъв проблем. Отговорът е нова кошничка... или нива машинка. Уви.

# 63
  • Мнения: 436
KatiABV, благодаря за отговора  Simple Smile

И аз стигнах до същите изводи, ще се търси нова машина, за мое съжаление  Tired

Успешни и вкусни хлябове ви желая   bouquet

# 64
  • София
  • Мнения: 3 921
Щом си решила да търсиш нова машинка, не ти пречи да разглобиш на сегашната бъркалката. Пробвай - бъркалката се вади, обръщаш контейнера и отвиваш отдолу онова дето държи оста. Внимавай да не загубиш шайбата (прилича на мини-подкова). Вадиш оста, почистваш от нагара и сглобяваш пак. При мен помогна, но оста все пак се въртеше само по-трудно, а не беше блокирала съвсем.

Нямаш ли наблизо някой мъж - баща, свекър, по-възрастен комшия дето му идат отръки дребните ремонти? Поправката е дребна.

# 65
  • Мнения: 4 358
Мале нова тема имало .Аз къде съм спала ooooh!.
Лео благодаря ти че се погрижи за нас   bouquet
Ванчето видях още на първа стр. едни страшно изкусителни кифлички.Рецепта за тях има ли някъде newsm78.
Връщам се да ви чета ,че съм изтървала.

# 66
  • Мнения: 5 873
Ванчето видях още на първа стр. едни страшно изкусителни кифлички.Рецепта за тях има ли някъде newsm78.


Бъни,заповядай. Flutter

# 67
  • София
  • Мнения: 360
Redsonia, имам същата машинка със същия проблем. Дадох я на поправка преди месец и утре ще ходя да се я взема, но междувременно си купих нова. Фирменият им сервиз е в Пловдив, но ги приемат в един магазин в Младост /ако си от София, извинявай, не погледнах/

# 68
  • Мнения: 5 873
Само да спомена ,че Аляските са на промоция в Метро за 84 лв от 30.10. до 12.11.

# 69
  • Мнения: 9 776
Само да спомена ,че Аляските са на промоция в Метро за 84 лв от 30.10. до 12.11.
Може ли снимка? Ако е като моя модел - доста е изгодно /моята я купих за 96 лв. и пак беше на промоция/. Може да си взема още една да си имам резервна Joy. Шегичка!

# 70
  • Мнения: 5 873
Нямам снимка,от каталога гледах.Моделът  е ВМ 2600.

# 71
  • Мнения: 9 776
Мислех, че можеш да пуснеш снимка от каталога, но нищо. Ще погледна после моята какъв модел е. Благодаря ти!

# 72
  • Мнения: 4 358
Ванчето видях още на първа стр. едни страшно изкусителни кифлички.Рецепта за тях има ли някъде newsm78.


Бъни,заповядай. Flutter
  bouquet  bouquet  bouquet
Ще се правят но в почивните дни. Че иначе..... #Crazy

# 73
  • София
  • Мнения: 17 592
Щом си решила да търсиш нова машинка, не ти пречи да разглобиш на сегашната бъркалката. Пробвай - бъркалката се вади, обръщаш контейнера и отвиваш отдолу онова дето държи оста. Внимавай да не загубиш шайбата (прилича на мини-подкова). Вадиш оста, почистваш от нагара и сглобяваш пак. При мен помогна, но оста все пак се въртеше само по-трудно, а не беше блокирала съвсем.

Нямаш ли наблизо някой мъж - баща, свекър, по-възрастен комшия дето му идат отръки дребните ремонти? Поправката е дребна.

Да, ама после трябва всеки път да се прави...  Rolling Eyes


ПП
mariyka, каква е новата машинка?

# 74
  • София
  • Мнения: 2 113
Щом си решила да търсиш нова машинка, не ти пречи да разглобиш на сегашната бъркалката. Пробвай - бъркалката се вади, обръщаш контейнера и отвиваш отдолу онова дето държи оста. Внимавай да не загубиш шайбата (прилича на мини-подкова). Вадиш оста, почистваш от нагара и сглобяваш пак. При мен помогна, но оста все пак се въртеше само по-трудно, а не беше блокирала съвсем.

Нямаш ли наблизо някой мъж - баща, свекър, по-възрастен комшия дето му идат отръки дребните ремонти? Поправката е дребна.

Моята ФИФ претърпя подобен ремонт, трудно се въртеше оста, докато в един момен взе че падна. Това, което Рая по-долу нарича шайба, подобна на малка подковка, не знам как се нарича всъщност, но ние си купихме едно пликче с такива от Практикер (всичко това го описах в миналата тема, но кой може да търси сега там), баща ми смени старата, изтъркана и разкрачена подковка и макар и малко трудно (идеята да е стои стегната на оста, не като амортизираните да е халтава около нея), я сложи - очаквам скоро и другата ос да се обади за същия ремонт, но засега нямам никакви проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт