Машина за хляб - 12 част

  • 53 457
  • 814
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 221
Здравейте,вчера си купих машина.Много съм ентусиазирана,има 13 програми.Искам да ви попитам когато ви бърка тесто,то лепкаво ли е като го извадите.Моето е лепкаво,слагам продуктите с точност по рецепта,така ли трябва да е.После го премесих с още брашно докато спре да лепи.Аз не сам голям кулинар но преди месех на ръка и слагах брашно докато спре да лепи.При вас как е и колко брашно слагате след като изкарате тестото.Правих тесто за пица.

# 76
  • София
  • Мнения: 360
KatiABV, новата е Мулинекс 3000. Много прилича по дизайн на Клатроника, но има разлика в месенето и печенето /вече бях писала някъде/. Преди бях доволна от старата, но резултатът от Мулинекса определено е по-добър.

ani maan, тестото не трябва да лепи. Още докато меси можеш да го провериш с пръстче и да добавиш малко брашно. Аз имам навика винаги да поглеждам в процеса на замесване какво става, защото ползвам различни брашна и добавки и става различно и редовно ми се налага да добавям брашно. Внимавай да не стане прекалено твърдо, защото ако се наложи да добавиш пък течност, става по-трудно.

Последна редакция: чт, 30 окт 2008, 08:30 от mariyka

# 77
  • София
  • Мнения: 17 592
Май ще я взема... е, имам време да си помисля - до утре, примерно... Simple Smile

В Кауфлант машини ЕТА нЕма...

# 78
  • София
  • Мнения: 360
Успех! Дано имаш успех!

# 79
  • София
  • Мнения: 17 592
Мерси... Я кажи тази 3000 коя е - случайно да има снимка някъде? Чудя се дали е същата... ти от скоро я ползваш, ама все пак...

# 80
  • Мнения: 2 724
Май ще я взема... е, имам време да си помисля - до утре, примерно... Simple Smile

В Кауфлант машини ЕТА нЕма...
Съжалявам, аз от там си я купих, май беше 119 лева .
Старата ми машинка беше с една бъркалка  ,марката - Зануси, пак си правеше хубав хляб ,но новата определено е по -добра.
В хипермаркетите за бяла техника провери ли?

# 81
  • София
  • Мнения: 17 592
Ами проверих в Метро, Метрополис, и... де да знам, още един подобно звучащ - онова в Младост, онова до Метро и чудото в Скай, какви / къде има още, дето съм пропуснала?

# 82
  • Мнения: 2 724
Зора, Техномаркет, Технополис ... Thinking
Знам ли и аз ,напоследък Мулинекс са завладели пазара .
Аз имам резерви към тази марка, дано имаш късмет Praynig.
Успех ти желая !

Последна редакция: чт, 30 окт 2008, 10:58 от aleks

# 83
  • Мнения: 452
Здравейте, незнайно защо и аз се запалих по тази хлебопекарна.Дайте ми съвет да си купя ли тази от Метро,която е на промоция в момента.Яла съм хляб пекан в такава машина,страхотен е.

# 84
  • София
  • Мнения: 17 592
Зора, Техномаркет, Технополис ... Thinking
Знам ли и аз ,напоследък Мулинекс са завладели пазара .
Аз имам резерви към тази марка, дано имаш късмет Praynig.
Успех ти желая !

леле колко съм тъпа - забравих им имената... техмомаркет и полис бяха тези, които проверих... Embarassed

# 85
  • Мнения: 2 724
КатиABV, току що бях в Кауфланд ,но не в София, а в Хасково Grinning.
Проверих- има хлебопекарни ЕТА , 119 лв .
Не се ли зареждат от едно място ,нали са верига ? Thinking
Може да попиташ дали няма да ти я доставят, ако  това е твоят избор разбира се Peace.

# 86
  • Мнения: 5 873

 Това, което Рая по-долу нарича шайба, подобна на малка подковка, не знам как се нарича всъщност, но ние си купихме едно пликче с такива от Практикер .....

Казва се зегерка.Като търсите да знаете какво да искате.

# 87
  • София
  • Мнения: 360
KatiABV, не ми е тук фотоапарата за да я снимам. Това е може би най-компактната по размери фурна, поне от тези които аз съм виждала, но прави до 1000гр. хляб - стандартно.Цялата е иноксова, ако това има значение, имаше и бяла с около 40лв. по-евтина.
Купих я от Технополис-Младост, там имаше 4-5 вида/преди месец/.
Днес си прибрах стария Клатроник от поправка. Написали са ми бележка от сервиза да сипвам първо олиото и после другите течности.

# 88
  • София
  • Мнения: 2 116

 Това, което Рая по-долу нарича шайба, подобна на малка подковка, не знам как се нарича всъщност, но ние си купихме едно пликче с такива от Практикер .....

Казва се зегерка.Като търсите да знаете какво да искате.

И баща ми така го нарече, но в Практикер се подвизаваше под някакво друго име, ето пак снимката и в тази тема

# 89
  • София
  • Мнения: 17 592
Хм, определено няма значение дали е иноксова - и определено няма да отида до Хасково за машина...

Общи условия

Активация на акаунт