Поредната тема за проблем с гърнето

  • 2 962
  • 64
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 400
Опитвам се да го уча да сяда на кукуто. Работата е там обачче, че скача веднага от него-не иска да седи и това е!
Имах успех няколко пъти да чишка, ама с голям зор остана 1 мин., сега направо скача, имам чувството, че не му е удобно някак...купих и друго куку и пак така.
Опитах с играчка да го забаламосм, но не става!

Дайте акъл, вие как си научихте децата?

# 31
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 534
"Куку" вероятно е гърне,ако разбирам правилно Rolling Eyes
Явно детето ти още не е готово за тази стъпка.Преустанови опитите за няколко месеца и пробвай пак Peace

# 32
  • Мнения: 46 532
А какво очакваш от дете на тази възраст  Rolling Eyes

Не приемам дресирането, т.е. "ученето". Вярвах на детето си. Не бързах да порасне.
На 2г. и 8м. каза, че иска да ходи в тоалетната като големите.
Това направих.

П.П. Толкова ли е трудно да кажем гърне?

Успех!

# 33
  • Мнения: 315
Първото си дете научих от много малко и до годинката пишкаше само в гърнето. Акото се научи да прави в гърнето малко след това. След като можеше да сяда след 6 месечна възраст винаги след сън я слагах на гърнето и й давах малко водичка. Тя като се беше затоплила от съня и не бе пишкала скоро, се изпишкваше. После след като минаваха един,два часа и още не се бе изпишкала отново, пак я слагах да пробваме и понякога ставаше. Така постепенно тя сама свикна да пишка на гърне. Проходи на 10 месеца, а гърнето стоеше в стаята, лесно можеше сама да си го вземе.Като й се допишкаше се хващаше за гащичките и я слагах. Имахме и "инциденти" понякога, но то не може без това Peace

# 34
  • Мнения: 7 723
Моята голяма дъщеря седна на кукуто да си играе.
Просто й бях купила удобно куку...
...рядко акаше в кукуто, но пък седеше на него до припадък...
...чак й се спираше кръвообръщението от това куку... Crazy

Малката пък, обаче така и не пожела да седи
на същото това тъй удобно куку...
Кукуве (или както и да е там в мн.ч.)
използваше единствено в яслата...
В къщи ползваше тоалетната...

Та...исках да кажа, че...на сила не става.
Когато детето прецени, то само ще иска
да ползва кукуто по предназначение... Peace

п.п....Никол, какво му е на "кукуто", мари? ooooh!
...я виж колко благозвучно звучи Joy

# 35
  • Мнения: 1 367
Че Ка,може и да си права.Синът ми е много чувствително и емоционално дете и това също би могло да е причина.Сега се замислям над това.Той е и доста своенравен и често се стига до шумни сблъсъци помежду ни /като крайна мярка де,когато и след 100 повторения от моя страна пак е направил каквото той си иска/.Може ли това да е причина.... newsm78 В смисъл да го преживява по-тежко,отколкото предполагам... Не говоря за бой,някой да не ме  разбере погрешно!

# 36
  • Мнения: 46 532
Че Ка, детето й просто не може да стиска, не е от страх или друга причина, прочети назад Simple Smile

steli76, ако всичко е станало по изрично желание на детето, няма такъв филм като връщане назад Peace ако е по желание на майката - да, тогава определено малкото дава отпор Wink

# 37
  • Мнения: 3 034
Това е често срещано при деца, които са "учени" на гърне.

Аз бих върнала памперса, до деня, в който детето самО каже, че иска да ползва тоалетна, но ... ти си знаеш  Peace



Никол, споделям виждането ти и съм далеч от момента с гърнето, но би ли споделила кога и как се случи с дъщеря ти? казвала ли си й преди това какво е гърнето, обяснявала ли си за какво точно служи или изчака тя сама да прояви интерес? предварително ти благодаря, знам че има много теми за гърнето, но не успях да разбера дали с обяснения става работата или детето само се сеща   bouquet

steli76 , извини ме, че в твоята тема питам, но да не пускам подобна отново  Peace

редактирам се, сега видях, че "кукуто" било гърне и си отговорила там, Никол! извинявайте, момичета.

# 38
  • Мнения: 1 367
Аз мисля,че трябва да се обясни на детето за какво служи гърнето /и рима стана  Laughing/.Иначе то как ще разбере,че точно в този предмет,а не в някой друг, се пишка и се ака?Това е,обясняваш,обясняваш,ако не иска здраве да е.Чакаш известен период от време и почваш пак.Насила не става.

# 39
  • Мнения: 3 034
steli76 , благодаря ти   bouquet

# 40
  • Мнения: 132
Аз не съм я слагала на гърне в началото.
Държах я над тоалетната.Ако свършеше нещо ок.И така през 30мин.- 1час пак.
На гърне я сложих доста по-късно,когато вече се беше научила да пишка в тоалетната.
Но всяко дете е различно.Някой се научават рано,други не.
Мисълта ми беше,че не е задължително да е на гърнето.
Успех.

# 41
  • Мнения: 2 161
Ако не иска да стои на кукуто,сложи го на пипето.Успех.

# 42
  • София
  • Мнения: 1 826
Много се дзверих докато разберя, че "куку" е гърне... Ние сме възрастни, трябва ли да използваме подобни думи????

Остави детето, като е готово само ще седне на гърнето!

# 43
  • Мнения: 1 897
И моят син на тази възраст категорично отказваше да седна на гърне-изпъваше цялото си тяло и се изправяше моментално.
Преустанових опитите, за да не го травмирам.
Няколко седмици след като тръгна на ясла, явно подражавайки на другите деца там, сам пожела да пишка на гърнето.

# 44
  • Мнения: 1 367
За нищо! LaughingАз лично обяснявах,че големите момченца пишкат и акат в гърнето,а само бебетата-в памперса.И че трябва да ми каже,като има пиш.Става бавничко,но с много търпение има резултат.Разбира се,когато има свършена работа в гърнето,има бурни аплодисменти и похвали,за да се стимулира детето пак да зарадва мама  LaughingНе трябва да се проявява нетърпение или раздразнение,когато има локвичка на пода или в гащичките /а такива има много  Laughing/Това води до обратния резултат.Дано да съм ти била полезна. Hug

Общи условия

Активация на акаунт