Поредната тема за проблем с гърнето

  • 2 957
  • 64
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 9 483
Има хора които приучават децата си от 3м да ходят на гърне, има и такива които на 3г са с памперс. Дали е момент при вас зависи от теб и от детето ти, ако смяташ, че момента е дошъл,давай! Наистина има много теми по въпроса!


Е няма как да се съглася с това Peace


Детето трябва да е готово-т.е. да МОЖЕ само да контролира процеса /или казано простичко да се усеща какво му се прави да може да стиска минута докато родителя го съблече да кажем/. Всичко останало в никакъв случай не е "приучаване", "научаване" и т.н.-то си е дресировка и дебнене от страна на родителя.
Ей тук е обсъден подробно този /а и мн други въпроси/, и то от детски психолог-прочетете и сами си направете изводите /изтеглетея Wink/:peace:
Книгата е "Изкуството да бъдеш родител" на Фицхю Додсън:
http://www.izvorite.com/

# 61
  • Мнения: 4 187
Само да уточня, че като съм написала, че има хора, които приучават децата си рано към гърне , не значи, че съм съгласна с тях!!!

# 62
# 63
  • Мнения: 698
Мога да отбележа, че на гърнето на дъщеря ми пише "от 18 месеца". Може би се счита за нормален този момент. Лично аз, опитах много успешно от 1 годинка. Гърнето е съвсем нормално, на Чико, вярвам, че информацията важи за всички гърнета. Това - само за ориентир. Иначе всеки може да слага детето си на гърне, от когато пожелае. Няма забрани. Нека да умее да седи, все пак малкото човече. Laughing

# 64
  • Мнения: 1 367
Вкрючвам се в темата само да кажа,че последвах съвета на тези,които бяха на мнение да не връщам памперса.И добре,че съм го направила,защото открих причината за изпускането в гащичките-възпаление.Сега го лекуваме,но още от първия ден на лечението спря да се изпуска и вече си ходи нормално на гърне.Още веднъж благодаря за мненията!

Общи условия

Активация на акаунт